به نام طلسم در سراسر آسیا شناخته می گردد

به گزارش صبح مهریز، سنگ کهربا یکی از نخستین سنگ هایی بود که به عنوان طلسم در سراسر آسیا از آن استفاده می شد؛ این سنگ به دلیل رنگ طلایی طبیعی خود حاوی انرژی خورشیدی است و به نام های امبر، سنگ چشم، طلای بالتیک، کوپال، گلسوم، سنگ خورشید و گلسوم نیز شهرت دارد.

به نام طلسم در سراسر آسیا شناخته می گردد

به گزارش خبرنگاران، سنگ کهربا به وسیله فرایند فسیل سازی رزین درخت تشکیل می گردد. این سنگ در واقع صمغ درختان سوزنی از گونه کاج در جنگل هایی است که بعدها زیر آب رفته و پس از حداقل 50 میلیون سال سخت شده و در حال حاضر به عنوان کهربا شناخته می گردد.

کهربا به دلیل جنس نرم و چسبناکی که دارد اغلب حاوی ترکیبات گیاهی و حیوانی مانند پشه و سایر حشرات است؛ عمر بیشتر کهرباهای دنیا چیزی بین 30 تا 90 سال است و تصویری از دنیا پیش از تاریخ را برای ما به تصویر می کشد.

کلمه کهربا از واژه فارسی میانه عنبر گرفته شده است و در طول قرن چهاردهم از واژه کهربا به جای عنبر برای اشاره به سنگ جواهری استفاده شد چرا که در ابتدا از این واژه برای توصیف ماده ای سخت و مومی که در روده نهنگ عنبر قرار داشت، استفاده می شد.

کهربا و عنبر به این دلیل که هر دو در ساحل یافت می شوند اغلب با یک دیگر اشتباه گرفته می شوند؛ عنبر به علت تراکم کم بر روی آب شیرین شناور می گردد و سنگ کهربا فقط بر روی آب شور شناور می ماند.

یونانیان در گذشته سنگ کهربا را سنگ برق نیز می نامید چرا که در این سنگ به واسطه سایش با پارچه و ... الکتریسیته ثابت ایجاد شده و خاصیت مغناطیسی پیدا می نماید، هم چنین در بعضی از افسانه ها این سنگ به اشک وال ها و طلای دریاها نیز یاد شده است.

کهربا به رنگ های زرد، نارنجی، قهوه ای و سفید یافت می گردد که رنگ زرد طلایی این سنگ از رزین سخت درختان کاج همواره سبز فراوری می گردد.

منبع اصلی سنگ کهربا در روسیه واقع شده است، البته این سنگ در منطقه بالتیک نیز یافت می گردد که کهربای طلایی آن شهرت بالایی دارد؛ هم چنین ذخایر این سنگ در کشورهای ایتالیا، رومانی، برمه، چین، کانادا، جمهوری دومینیکن، ژاپن و آمریکا نیز وجود دارد.

ساختار سنگ کهربا بر خلاف بیشتر سنگ ها که ساختاری کریستالی دارند، غیرمتبلور و بی نظم است و از شایع ترین گونه های کهربا می توان به کهربای بالتیک، کهربای استخوانی و کهربای دومینیکن اشاره نمود.

بعضی معتقدند که سنگ کهربا سنگ قدرتمندی است و برای شفادهی جسم از آن استفاده می گردد، برای درمان آسم، مسائل تنفسی و درمان بیماری های پوستی موثر است و در تسکین اعصاب و حفاظت نقش دارد.

عده ای نیز بر این باورند که این سنگ به دردهای ناحیه گلو، چشم، گوش و زکام یاری می نماید، عملکرد کبد و تیروئید را کنترل نموده و به درمان التهاب های ناحیه زانوف ساق پا و ماهیچه های بدن یاری می نماید.

هم چنین گفته شده است این سنگ بر روی چاکرای سوم و دوم تاثیر دارد و همراه داشتن آن باعث تقویت حافظه و دفع انرژی های منفی دارنده آن می گردد.

منبع:

www.healing-crystals-for-you.com

www.thespruce.com

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 334

به "به نام طلسم در سراسر آسیا شناخته می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به نام طلسم در سراسر آسیا شناخته می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید