بهترین مکان های ترکیه برای موج سواری کجا قرار دارند؟

به گزارش صبح مهریز، موج سواری یکی از تفریح های ورزشی مهیجی است که در سواحل و خلیج های ترکیه بسیار رواج دارد؛ اما بهترین مکان ها برای موج سواری در این کشور را می شناسید؟

بهترین مکان های ترکیه برای موج سواری کجا قرار دارند؟

بسیاری از مسافرانی که راهی ترکیه می شوند، قصد دارند از ورزش های آبی در سواحل و رودخانه های آن لذت ببرند. ترکیه یکی از بهترین مکان های جهان برای موج سواری و حتی شروع به یادگیری موج سواری است. اگر به این ورزش مهیج علاقه مند هستید، بهتر است بدانید که موج سواری یکی از جاذبه های مسافرتی در ترکیه است که هم مسافرانی که خانوادگی سفر می کنند و هم مسافران تنها را به خود جذب می کند. سواحل دریای اژه و دریای مرمره (Marmara) به علت وجود خلیج های کوچک و جزیره های آن، منطقه مناسبی برای موج سواری است. در این مقاله از خبرنگاران قصد داریم تعدادی از بهترین مکان ها در ترکیه برای موج سواری را به شما معرفی کنیم.

به طور کلی خلیج های اطراف سزمه (Cesme)، فوکا (Foca)، بدروم (Bodrum)، داتچا (Datca)، فتحیه (Fethiye)، گوکچه آدا (Gokceada)، آنتالیا و استانبول از نظر آب و شرایط باد محل های مناسبی برای موج سواری هستند.

مدرسه های موج سواری

برای موج سواری باید ابتدا اصول اولیه آن را آموخت. ترکیه به عنوان محلی متداول برای موج سواری، مدارس زیادی برای آموزش این ورزش دارد. به راحتی می توان تعداد زیادی مدرسه موج سواری را در سواحل دریای اژه و دریای مدیترانه ترکیه پیدا کرد. تعدادی از معروف ترین آن ها در آلاچاتی (Alacati)، بدروم (Bodrum)، گوکچه آدا (Gokceada) و استانبول قرار دارند.

بهترین مکان ها برای موج سواری در ترکیه

اگر بخواهیم لیستی از بهترین مکان ها برای موج سواری در ترکیه تهیه کنیم، این مکان ها می تواند گزینه های خوبی باشد:

 • ساحل آلاچاتی، سزمه، ازمیر (Alacati Beach, Cesme, Izmir). در منطقه آلاچاتی تعداد زیادی مدرسه موج سواری وجود دارد.
 • ساحل آکوم، سِفِری حصار، ازمیر (Akkum Beach, Seferihisar, Izmir)
 • آکیاکا، موغله (Akyaka, Mugla)
 • آکیارلار، بدروم، موغله (Akyarlar, Mugla)
 • کادیکالِسی، بدروم، موغله (Kadikalesi, Mugla)
 • خلیج بیتِز، بدروم، موغله (Bitez Cove, Mugla)
 • شبه جزیره داتکا، موغله (Datca Penisula, Mugla)
 • فوکا، ازمیر (Foca, Izmir)
 • ساحل گوموسدره، ساریِر، استانبول (Gumusdere Beach, Sariyer, Istanbul)
 • ساحل ایلیکا، سزمه، ازمیر (Ilica Beach, Cesme, Izmir)
 • میمارسینان، بیوک سکمسه، استانبول (Mimarsinan, Buyukcekmece, Istanbul). در این منطقه مدرسه موج سواری هم دایر است.
 • ساحل پیرلانتا، سزمه، ازمیر (Pirlanta Beach, Cesme, Izmir)
 • خلیج ساروس، گوکچه آدا، چناق قلعه (Saros Bay, Gokceada, Canakkale). در این منطقه مدرسه موج سواری دایر است.
 • تورگوتریس، بدروم، موغله (Turgutreis, Bodrum, Mugla). در این منطقه مدرسه موج سواری هم دایر است.
 • توزلا، استانبول (Tuzla, Istanbul)

آلاچاتی، بهشت موج سواری

در بین همه مکان هایی که معرفی گشت، آلاچاتی یکی از بهترین های جهان برای موج سواری است. مطمئنا آلاچاتی برای شما بهترین مکان برای موج سواری خواهد بود، چون معماری فوق العاده، آسیاب های بادی و 330 روز با باد تند در سال دارد. همچنین شما در آلاچاتی می توانید از غذاهای لذیذ ترکیه ای-اژه ای لذت ببرید. علاوه بر این، آلاچاتی محل بسیار مناسبی برای کسانی است که تازه موج سواری را شروع کرده اند، چون می توانند امکانات مناسبی برای موج سواری ابتدایی در آنجا بیابند.

آلانیا

شهر گردشگری آلانیا در جنوب کشور ترکیه، یکی از مشهورترین نقاط برای موج سواری به شمار می رود؛ به طوری که سفر به آن در فصل خلوت گردشگری، یعنی ماه های دسامبر تا آوریل (10 آذر تا 10 اردیبهشت)، انتخابی عالی محسوب می شود. آب و هوای آلانیا در این زمان از سال با دمای حدودا 18 درجه سانتی گراد و دمای آب 18 تا 21 درجه سانتی گراد، بسیار مطبوع و خوشایند است. به علاوه، در هر ماه از این فصل، حدود 20 روز ایدئال برای موج سواری وجود دارد.

از بهترین سواحل آلانیا برای موج سواری می توان به داملاتاش (Damlatas) و کی کوبات (Keykubat) اشاره کرد که هم برای مبتدیان و هم حرفه ای ها، فضایی فوق العاده فراهم می کنند. میانگین ارتفاع موج ها در آلانیا بین 60 سانتی متر تا 3.6 متر متغیر است و فصل خلوت گردشگری، این فرصت را به شما می دهد تا در آرامش و سکون و به دور از جمعیت زیاد گردشگران، از این سواحل دیدن کنید.

 • آدرس: Alanya,Turkey

دریای سیاه

یکی از بهترین مکان ها برای موج سواری دریای سیاه است. ساحل دریای سیاه در دهکده روملی فنری (Rumeli Feneri)، جزو ایدئال ترین نقاط موج سواری در سراسر ترکیه به شمار میرود؛ زیرا خط ساحلی حدودا 965 کیلومتری آن، موج های بزرگی تولید می کند. بسیاری از محلی ها در این ساحل به سراغ رسم سنتی بادی سرفینگ می فرایند؛ بنابراین در طول ماه های گر م تر سال، باید موج ها را با این موج سواران مشتاق، تقسیم کنید. بادی سرفینگ (موج سواری با بدن)، نوعی موج سواری بدون هیچ گونه تجهیزات است.

هنگام حضور در استانبول حتما با مدرسه موج سواری استانبول که از طریق برخی از بهترین موج سواران ترکیه اداره می شود، تماس بگیرید؛ جایی که می توانید در کلاس ها شرکت کرده و همچنین در مورد بهترین منطقه ها موج سواری در سراسر کشور، اطلاعات کسب کنید. این پیشگامان موج سواری ترکیه در ساحل سوما (Suma Beach) در دهکده کیلیوس نیز فعال هستند؛ یک منطقه عالی دیگر برای موج سواری که تنها به اندازه یک ساعت رانندگی با استانبول فاصله دارد.

 • آدرس: Black Sea, Rumeli Feneri, Turkey

کرپه (Kerpe)

یکی دیگر از منطقه ها فوق العاده در ساحل دریای سیاه، شهر کوچک گردشگری کرپه است که آب ها فیروزه ای و خلیج های کوچک زیبای سنگی دارد. کرپه در تمام طول سال، مکانی عالی برای موج سواری محسوب می شود؛ جایی که می توانید آکادمی و خانه موج سواری دانوب (Danube Surf House & Academy) را پیدا کنید. این هتل که برای علاقه مندان به موج سواری مناسب است، کلاس های خصوصی و گروهی خود را در بهترین نقاط موج سواری کرپه برگزار می کند و همچنین میزبان کمپ های موج سواری برای دو تا سه روز است که شامل تجهیزات موج سواری، کلاس ها، کارگاه ها و اقامتگاه های خوابگاهی می شود. اگر دوست دارید خودتان تنها از کرپه دیدن کنید؛ اما به تجهیزات موج سواری احتیاج دارید، به فروشگاه دانوب بروید؛ جایی که می توانید تمام انواع تخته های موج سواری و لباس های غواصی مخصوص فصل را اجاره کنید.

 • آدرس: Kerpe, Turkey

ویندسرفینگ

ویندسرفینگ یا موج سواری با قایق بادبانی و کایت سرفینگ (موج سواری با کایت) به علت وجود بادهای شدید در برخی نقاط کشور ترکیه، تبدیل به ورزش های آبی محبوب در تابستان شده اند. آلاچاتی (Alacati)، قطعا مشهورترین مکان برای ویندسرفینگ و کایت سرفینگ در ترکیه به شمار میرود و علت آن هم برگزاری منظم مسابقه ها در این شهر ساحلی کوچک با خانه های سنگی تاریخی و آسیاب های آبی است.

از دیگر منطقه ها مناسب برای این نوع موج سواری می توان به جزیره گوکچدا (Gokceada)، آک یارلار (Akyarlar) در نزدکی بدروم و آک یاکا (Akyaka) در موغله اشاره کرد.

بهترین زمان برای موج سواری

منطقه ها ساحلی ترکیه بهاری با هوای معتدل و سرسبز، تابستان گرم، پاییز آفتابی و زمستانی نسبتا گرم با باران های گاه به گاه دارد. بنابراین تابستان بهترین زمان برای موج سواری و آفتاب گرفتن است.

منبع: کجارو / goturkeytourism.com / goturkeytourism.com
انتشار: 2 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 2 اردیبهشت 1401 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 2035

به "بهترین مکان های ترکیه برای موج سواری کجا قرار دارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین مکان های ترکیه برای موج سواری کجا قرار دارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید