برگزاری نمایشگاه اینوتکس در فضای باز ناحیه نوآوری پردیس ، معرفی جدیدترین تکنولوژی هایی که به زودی وارد زندگی مردم می گردد خبرنگاران

به گزارش صبح مهریز، اینوتکس 2021 به شیوه ای جدید و نوآورانه، به صورت ترکیبی از بخش های حضوری و مجازی در فضایی باز واقع در ناحیه نوآوری پردیس برگزار خواهد شد.

برگزاری نمایشگاه اینوتکس در فضای باز ناحیه نوآوری پردیس ، معرفی جدیدترین تکنولوژی هایی که به زودی وارد زندگی مردم می گردد خبرنگاران

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، نشست خبری دهمین دوره نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری INOTEX 2021 به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی و با حضور مهدی صفاری نیا رئیس پارک فناوری پردیس، اکبر قنبرپور رئیس و سجاد عباسی فشمی دبیر دهمین دوره نمایشگاه اینوتکس، صبح امروز 27 بهمن ماه برگزار گردید.

رویدادی مهم و نقش آفرین برای دیدار اجزای زیست بوم فناوری و نوآوری

اینوتکس محلی برای گردهمایی کلیه اجزای اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور و رویدادی برای دیدار متخصصان و کارشناسان، کارآفرینان، سرمایه گذاران، مخترعان و سیاست گذاران است. تا به امروز 9 دوره از نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری برگزار گردیده است. حضور بیش از 1850 شرکت و استارتاپ و نیز بازدید بیش از 60000 نفری مخاطبان و انعقاد 140 تفاهم نامه طی این 9 دوره نشان دهنده اهمیت و نقش آفرینی آن است. همچنین حضور 25 کشور در این رویداد نشان دهنده اهمیت اینوتکس از نگاه سایر کشورهاست.

متوسط سن بازدیدکنندگان در نهمین دوره اینوتکس 1/29 سال بوده که این عدد نشان دهنده پیروز بودن جلب توجه جوانان به اینگونه رویداد هاست. طبق آمار ادوار گذشته از این تعداد شرکت کننده، 25 درصد خانم ها و 75 درصد را آقایان به خود اختصاص داده اند.

اینوتکس 2021 به وسعت ناحیه نوآوری پردیس

در حالی که اینوتکس 2020 به صورت مجازی میزبان بیش از 400 شرکت و استارتاپ و بیش از 20000 بازدیدکننده آنلاین بود، اینوتکس 2021 این بار به شیوه ای جدید و نوآورانه و به صورت ترکیبی از بخش های حضوری و مجازی در فضایی باز واقع در ناحیه نوآوری پردیس برگزار خواهد شد.

برگزاری رویداد اینوتکس 2021 در فضایی باز و به وسعت ناحیه نوآوری پردیس، بخشی از برنامه طولانی مدت دبیرخانه این رویداد برای گسترش دامنه تاثیرگذاری آن در سطح منطقه و بین الملل و نیز تبدیل شدن آن به یک رویداد فراموش نشدنی در زیست بوم نوآوری و فناوری کشور خواهد بود.

باتوجه به شیوع ویروس کرونا و در راستای حفظ سلامت مخاطبان این رویداد، اینوتکس 2021 در فضایی باز و با رعایت استاندارد های ویژه ای در طراحی پلان های نمایشگاهی و ساخت غرفه ها برگزار خواهد شد. هدف فراهم کردن حضور مخاطبان اینوتکس در شرایط ایمن و با حفظ فاصله گذاری اجتماعی است. همچنین بخش مجازی اینوتکس نیز با تغییرات ویژه و امکانات جدید و گسترده، برای تمامی مخاطبین از سراسر دنیا قابل استفاده و بهره برداری خواهد بود.

تور بازدید از پارک فناوری پردیس، بخش جدید اینوتکس 2021

بخش نمایشگاهی، رویداد های تجاری و ترویجی، بخش های جانبی و تور بازدید از ناحیه نوآوری پردیس بخش های اصلی INOTEX 2021 هستند.

پارک فناوری پردیس به عنوان مهمترین و بزرگترین پارک فناوری کشور تا به امروز میزبان بیش از 400 واحد فناور و دانش بنیان از بین بیش از 2000 متقاضی در حوزه های مختلف فناوری های پیشرفته بوده و با افق توسعه 1000 هکتاری، درصدد ایجاد ناحیه نوآوری پردیس، است. برگزاری نمایشگاه اینوتکس در محل پارک فناوری پردیس، فرصت مغتنمی را جهت بازدید عمومی مخاطبان از شرکت های مستقر در این پارک و مشاهده فعالیت ها، محصولات و خدمات کارآفرینان و متخصصان آن فراهم خواهد نمود.

بخش نمایشگاهی اینوتکس پذیرای حضور همه بازیگرانی که به نحوی بر زیست بوم نوآوری و فناوری کشور موثرند. شرکت های فناور، استارتاپ ها، شتابدهنده ها و مراکز رشد، منتور ها و مشاوران، مخترعان، پارک های فناوری، دانشگاه ها، صندوق های جسورانه و سرمایه گذاران، ارائه کنندگان فضای کار اشتراکی، ارائه دهندگان خدمات تجاری سازی، برگزارکنندگان رویداد های کارآفرینی بروکر های فناوری و رسانه های استارتاپی، شرکت کنندگان در این بخش هستند.

در این دوره از نمایشگاه حضور غرفه داران به صورت حضوری و در قالب غرفه های روباز نمایشگاهی، با رعایت استاندارد های ویژه در طراحی غرفه ها به منظور حفظ فاصله گذاری اجتماعی، میسر است. همچنین با توجه به فعال بودن بخش مجازی رویداد، آن دسته از علاقه مندان که مایل به مشارکت در این رویداد در قالب غرفه های مجازی هستند می توانند با دریافت این غرفه ها از امکانات نمایشگاه و معرفی محصولات و خدمات شان به مخاطبین آن، استفاده کنند.

رویداد تجاری و ترویجی در دهمین نمایشگاه اینوتکس

استیج عمومی اینوتکس با بیش از 30 ساعت سخنرانی، پنل و تبادل نظر با هدف فرهنگ سازی کارآفرینی و ایجاد امید و انگیزه در جوانان، از رویداد های تجاری و ترویجی دهمین نمایشگاه اینوتکس است.

همچنین استیج تخصصی اینوتکس با تمرکز بر پنج حوزه کلان داده ها، ظهور NBIC، اینترنت اشیاء، رایانش ابری و هوش مصنوعی که بالاترین فراوانی را در همه گزارش های آینده نگارانه از موسسات مطرح بین المللی در حوزه فناوری نوآوری، به خود اختصاص داده اند، برگزار خواهد شد. نمایشگاه اینوتکس 2021 با دعوت از متخصصان این پنج حوزه، به طور ویژه به آن ها پرداخته و این موارد را از جنبه های مختلف کسب وکاری آنالیز می نماید.

دیگر رویداد تجاری و ترویجی نمایشگاه اینوتکس 2021 رقابت هی استانی اینوتکس پیچ است. این رقابت ها از بهمن ماه سال 99 در 6 استان شروع شده و برگزیدگان استانی آن در نمایشگاه اینوتکس در مرحله نهایی به رقابت با هم می پردازند. این رقابت در قالی رویداد اینوتکس بتل خواهد بود. در این تیم های منتخب با به چالش کشیدن کسب و کار یک دیگر، به رقابت می پردازند.

فراهم کردن فرصت تعامل و هم افزایی اعضای زیست بوم فناوری و نوآوری

بخش های جانبی نمایشگاه اینوتکس فرصتی برای تعامل، هم افزایی و ایجاد شبکه های ارتباطی بین اجزا و افراد فعال در این حوزه است. کافه سرمایه که فرصتی ویژه برای صاحبان شرکت های نوپا و استارتاپ ها برای جذب سرمایه و مذاکره با سرمایه گذاران است. این بخش در رویداد اینوتکس 2020 شاهد سرمایه گذاری با ارزش بیش از 180 میلیارد ریال بوده است.

دیگر بخش جانبی دهمین نمایشگاه بین المللی فناوری ونوآوری، پاویون مشاوران است. در این بخش منتور های شناخته شده اکوسیستم نوآوری در زمینه هایی همچون بازاریابی، توسعه محصولات، فنی، منابع انسانی و ... به استارتاپ ها و بازدید کنندگان از نمایشگاه به صورت حضوری و مجازی مشاوره ارائه خواهند کرد.

تجربه فناوری

تجربه فناوری یکی دیگر از بخش های جانبی اینوتکس 2021 است که در آن تکنولوژی های جدیدی که به زودی وارد زندگی عموم جامعه خواهند شد، معرفی می شوند. شرکت کنندگان می توانند با این تکنولوژی ها آشنا شده و تجربه کاربری مناسبی با آن ها داشته باشند.

هاب رسانه ای

هاب رسانه ای فضایی است که برای رسانه های فعال در اکوسیستم نوآوری و فناوری در نظر گرفته شده تا به مخابره اخبار بپردازند. همچنین در بخش دیگری از آن، امکان رونمایی از محصولات جدید و انعقاد رسمی قرارداد های همکاری و مشارکت برای مشارکت کنندگان اینوتکس فراهم خواهد بود.

ثبت نام برای شرکت در نمایشگاه از امروز

شایان ذکر است ثبت نام غرفه داران نمایشگاه از امروز 27 بهمن ماه شروع شده و تا 25 فروردین ماه 1400 ادامه خواهد داشت. علاقه مندان جهت حضور و معرفی محصولات و خدمات خود هم اکنون می توانند با مراجعه به سایت نمایشگاه به آدرس www.inotex.com اقدام به ثبت نام کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1533

به "برگزاری نمایشگاه اینوتکس در فضای باز ناحیه نوآوری پردیس ، معرفی جدیدترین تکنولوژی هایی که به زودی وارد زندگی مردم می گردد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری نمایشگاه اینوتکس در فضای باز ناحیه نوآوری پردیس ، معرفی جدیدترین تکنولوژی هایی که به زودی وارد زندگی مردم می گردد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید