بازدید رایگان از موزه ها در 29 اردیبهشت

به گزارش صبح مهریز، بر اساس بخشنامه ابلاغ شده به همه موزه های کشور، در روز جهانی موزه و شروع هفته میراث فرهنگی همه موزه های کشور رایگان هستند.

بازدید رایگان از موزه ها در 29 اردیبهشت

محمدرضا کارگر، مدیر کل موزه ها و اموال منقول تاریخی، با اعلام این خبر تاکید نمود:

همه موزه های زیر نظر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در روز جهانی موزه و شروع هفته میراث فرهنگی (29 اردیبهشت) رایگان هستند و زمان بازدید از موزه ها مانند هر روز از ساعت 9 صبح تا 19 خواهد بود.

وی در ادامه گفت: این بخشنامه به دیگر موزه های کشور که زیر نظر دستگاه های دولتی هستند، نیز فرستاده شده است و با توجه به این که در سال های گذشته از آن تبعیت کردند، امیدواریم سال جاری نیز بازدید از این موزه ها برای مردم رایگان باشد.

سال گذشته مراسم شب موزه در سردر میدان مشق و در هفته میراث فرهنگی برپا شد، که پس از پایان آن اداره کل موزه ها گفت این برنامه را در سال های آینده با مدیریت بهتری برپا می نماید، اما کارگر برگزاری مراسم شب موزه در هفته میراث فرهنگی را به شروع تعطیلات تابستان و ماه مبارک رمضان موکول کرد.

به گفته او، در روز جهانی موزه ها در 29 اردیبهشت ماه، نمایشگاه 73 اثر مهر ساسانی که یک هفته گذشته از آمریکا به ایران تحویل داده شد نیز در موزه ملی ایران افتتاح می گردد.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 بهمن 1400 بروزرسانی: 1 بهمن 1400 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1948

به "بازدید رایگان از موزه ها در 29 اردیبهشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید رایگان از موزه ها در 29 اردیبهشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید