طراحی سایت: ایجاد 21 سایت تهیه و فراوری کمپوست خانگی با حضور 300 نفر از زنان بهره بردار روستایی آذربایجان شرقی

به گزارش صبح مهریز، خبرگزاری خبرنگاران-مشاور امور بانوان رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی از اجرای پیروز طرح توانمندسازی زنان روستایی و عشایری در کاهش ضایعات محصولات کشاورزی با فراوری کمپوست خانگی اطلاع داد.

طراحی سایت: ایجاد 21 سایت تهیه و فراوری کمپوست خانگی با حضور 300 نفر از زنان بهره بردار روستایی آذربایجان شرقی

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی سایت از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا توسعه وبسایت های حرفه ای را با بهترین قیمت از نماشو بخواهید.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز، خانم مهندس رقیه زرگری در مصاحبه با خبرنگاران با بیان این مطلب گفت: پیرو تفاهم نامه مشترک معاونت امورزنان ریاست جمهوری و وزیر محترم جهادکشاورزی در سالجاری تعداد 4 سایت تهیه و فراوری کمپوست خانگی برای 40 نفر از زنان بهره بردار روستایی به استان آذربایجان شرقی اختصاص یافته بود که با استقبال زیادی از طرف زنان بهره بردار روستایی روبرو شده و با اجرای 21 سایت در سطح شهرستانهای مراغه، اسکو، کلیبر، ورزقان، بستان آباد، ملکان، میانه، جلفا، آذرشهر، تبریز، بناب و مرند تعداد افراد تحت پوشش طرح به بیش از 300 نفر افزایش یافت.

وی ادامه داد: این طرح برای اولین بار به وسیله کارشناسان مروج پهنه در مراکز جهادکشاورزی شهرستانها و با هدف مشارکت زنان در برنامه کاهش ضایعات محصولات کشاورزی، یاری به حفاظت از آب و خاک و افزایش بهره وری در محصولات کشاورزی، آموزش و ترویج فنون و روشهای صحیح تهیه و فراوری کمپوست خانگی و کاربرد آن در باغچه های خانگی سلامت محور خانوارهای روستایی اجرا گشت که در طی اجرای طرح زنان بهره بردار روستایی در محل زندگی و در مزارع خود با روشهای عملی تهیه کمپوست خانگی و کاربرد آن در مزارع و باغچه های خانگی آشنا شدند.

مشاور امور بانوان رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه در طی اجرای این طرح کارشناسان مروج پهنه و تعدادی از زنان روستایی در وبینارهای آموزش مجازی که از سوی مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی برگزار گشت، شرکت کردند اضافه نمود: از جمله مزایای طرح ارزان بودن، دسترسی آسان به مواد اولیه و امکان اجرا در محل زندگی زنان روستایی می باشد.

وی اضافه نمود: بیشترین تعداد اجرای سایت مربوط به شهرستان مراغه با آموزش 45 نفر و شهرستان ورزقان با آموزش 31 نفر می باشد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 7 اسفند 1400 بروزرسانی: 7 اسفند 1400 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1986

به "طراحی سایت: ایجاد 21 سایت تهیه و فراوری کمپوست خانگی با حضور 300 نفر از زنان بهره بردار روستایی آذربایجان شرقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی سایت: ایجاد 21 سایت تهیه و فراوری کمپوست خانگی با حضور 300 نفر از زنان بهره بردار روستایی آذربایجان شرقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید