ایجاد 200 فرصت سرمایه گذاری در خراسان رضوی به صورت پیمایشی و میدانی

به گزارش صبح مهریز، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: حدود 4 ماه پیش جهت استقبال از سرمایه گذاران، مشاور مالی به کار گرفته ایم و معرفی حدود 200 فرصت سرمایه گذاری در سراسر استان به صورت پیمایشی و میدانی صورت گرفته است.

ایجاد 200 فرصت سرمایه گذاری در خراسان رضوی به صورت پیمایشی و میدانی

به گزارش صبح مهریز، ابوالفضل مکرمی فر در پنل تخصصی آنالیز سیاست های تشویقی سرمایه گذاری در حوزه گردشگری و هتل داری که شب گذشته در هتل توریست توس برگزار گردید گفت: حدود 200 فرصت سرمایه گذاری در سراسر استان به صورت پیمایشی و میدانی اجرا شده است ؛ ریسک هایی که برای صیانت از سرمایه گذاران ضروری است، در این پروژه ها پیش بینی شده و در واقع سرمایه گذار با 100 درصد اطمینان در هریک از این فرصت ها می تواند ورود پیدا کند و سرمایه گذاری لازم را انجام دهد.

وی ادامه داد: این سرمایه گذاری ها و صاحب فرصت هایی که پیش بینی شده، بیش از 1000میلیارد تومان است و در میزان مبلغ ها متفاوت است؛ یعنی از 50 میلیون تا 500 میلیون تومان و مبلغ های بالاتر سرمایه گذاران می توانند حضور پیدا نمایند. یکی از مزیت های این فرصت ها این است که در قالب آلبوم ارائه خواهد شد؛ همچنین به زودی همایش این سرمایه گذاری را در ماه آینده در استان خواهیم داشت.

مدیر کل میراث فرهنگی خراسان رضوی اعلام کرد: در سال گذشته 394 طرح داشته ایم که 19 میلیارد تومان با بهره چهار درصد دریافت نموده اند و 676 اشتغال مستقیم و پایدار ایجاد شده است. در امسال نیز این تسهیلات تداوم پیدا خواهد نمود. در واقع در استان، در قالب تسهیلاتی تا سقف یک میلیارد به متقاضیان در حوزه سرمایه گذاری مصوبه پرداخت می گردد و بیشتر از آن تا سقف چهار میلیارد در سازمان این امر انجام می گردد.

مکرمی فر عنوان نمود: 2000 تاسیسات گردشگری فعال در استان داریم، به طور مستقیم 35 هزار نفر و غیر مسقیم 90هزار نفر در این عرصه مشغول به کار هستند.

وی یادآور شد: در حال حاضر 291 تاسیسات گردشگری عمدتا در حوزه هتل و اقامت با حجم سرمایه گذاری 12 هزار میلیارد تومان در حال اجرا است و با میانگین 50 درصد پیشرفت فیزیکی تاسیسات که در صورت بهره برداری 11 هزار شغل مستقیم را در استان ایجاد خواهد نمود. سقفی که در قانون پیش بینی شده در استان چهار هزار نفر است؛ اما در واقع سه برابر آن چیزی که باید باشد، خواهد بود.

مدیر کل میراث فرهنگی خراسان رضوی گفت: در این 291 تاسیسات گردشگری، 13 هتل پنج ستاره در حال ساخت داریم؛ برابر با تمامی هتل های پنج ستاره ای که درحاضر در استان وجود دارد.

مکرمی فر در مورد سامانه الکترونیکی صدور مجوز معافیت اصولی تسهیلات گردشگری خاطر نشان کرد: این سامانه در جذب سرمایه گذاری و ورود سرمایه گذاران در عرصه گردشگری و توسعه گردشگری تاثیرگذار است و در واقع ظرف 48 ساعت سرمایه گذاران با مراجعه به سامانه می توانند معافیت اصولی خود را دریافت نمایند.

وی اضافه کرد: این سامانه هنوز در حال افزایش سرعت است که به ساعت برسد، با توجه به تمهیداتی که همکاران اندیشیده اند که سرمایه گذاران در دفتر پیش خوان بتوانند معافیت اصولی خودشان را دریافت نمایند تا این بروکراسی حاکم و قوانین دست و پا گیری که موجبات تعلل و تاخیر در سرمایه گذاری در حوزه گردشگری می گردد، برداشته گردد و شاهد توسعه روز افزون توسعه گردشگری در استفاده از ظرفیت ها و قابلیت های گردشگری در کشور باشیم.

مدیر کل میراث فرهنگی خراسان رضوی اشاره نمود: با تفاهمی که با معاون رئیس جمهور و دستور ریاست جمهوری انجام شد، در 500 نقطه کشور زمین هایی قرار است به عنوان محرک بخش گردشگری در اختیار سرمایه گذاران با اقساط طولانی مدت قرار بگیرد که عمدتا با هدف تحرک در توسعه گردشگری قلمداد می گردد.

مکرمی فر توضیح داد: یارانه های حمایتی تسهیلاتی داریم که در حال حاضر در حال اجرا است. در سال97 ، دو میلیارد و 800 میلیون تومان به یاری بانک ها یارانه تسهیلاتی دادیم؛ به ویژه بانک ملی که همکاری خوبی دارند. در امسال نیز یک میلیارد تومان یارانه برای همین امر و حمایت از سرمایه گذاران تخصیص پیدا نموده است.

وی اضافه کرد: هدف از این برنامه ها این است که مهاجرت را از روستا به شهر معکوس کنیم و مهاجرت بیشتر از شهر به روستا باشد.

مدیر کل میراث فرهنگی خراسان رضوی اشاره نمود: 65 رویداد گردشگری شاخص تا سرانجام سال به استثنای نمایشگاه بین المللی داخلی و خارجی داریم و هر هفته به طور متوسط دو تا سه رویداد فرهنگی شامل نمایشگاه ها، جشنواره ها و مراسم آیینی در حال برگزاری است.

مکرمی فر اعلام کرد: استان خراسان رضوی به ویژه مشهد از مزایای ویژه ای نسبت به سایر استان ها به دلیل وجود مرقد امام رضا(ع)، فرودگاه بین المللی، راه آهن و سیستم حمل و نقل جاده ای، اتوبان ها و مسیرهایی که به مشهد مقدس از سایر نقاط کشور منتهی می گردد، برخوردار است.

وی ادامه داد: 33 منطقه نمونه گردشگری در استان داریم و 16 روستای هدف گردشگری مصوب و ظرفیت های قابل توجه در حوزه های مختلف تاریخی، طبیعی، صنایع دستی و هنرهای سنتی وجود دارد؛ همچنین مشهد در سال 2016 به عنوان شهر جهانی گوهرسنگ ها مصوب شد. با توجه به این ظرفیت هایی که استان داراست، کمتر احتیاج به تبلیغ دارد؛ به گونه ای که آمار گردشگران خراسان در سال 30 میلیون گردشگر داخلی و سه میلیون گردشگر خارجی بوده که این گردشگر خارجی هر سال با 20 الی 30 درصد رو به افزایش است.

مدیر کل میراث فرهنگی خراسان رضوی ادامه داد: پیش بینی می کنیم امسال پنج میلیون گردشگر خارجی را در مشهد داشته باشیم.

مکرمی فر در ارتباط با بوم گردی ها اعلام کرد: 146 بوم گردی را مجوز داده ایم که در حال حاضر 36 بوم گردی فعال هستند، 48 بوم گردی در مرحله تکمیل بوده و 8بوم گردی در مرحله افتتاح هستند و این بوم گردی ها تسهیلاتی با بهره 4 الی 6 درصد دریافت نموده اند و در واقع انگیزه ای است با توجه به استقبالی که گردشگران داخلی و خارجی از بوم گردی ها داشته اند که بتوانیم حمایت لازم را داشته باشیم و این ظرفیت را رو به افزایش پیدا کنیم.

وی عنوان نمود: هدف بوم گردی ها این است که توزیع گردشگر و در واقع توازنی بین گردشگران در مشهد، در 28 شهرستان استان را که دارای جاذبه های تاریخی، طبیعی و فرهنگی و سایر موارد هستند را در پی داشته باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 264

به "ایجاد 200 فرصت سرمایه گذاری در خراسان رضوی به صورت پیمایشی و میدانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد 200 فرصت سرمایه گذاری در خراسان رضوی به صورت پیمایشی و میدانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید