انحصار حتی در چین هم جریمه می گردد: علی بابا 2.8 میلیارد دلار به خاطر تخطی از قوانین ضدانحصار جریمه شد

به گزارش صبح مهریز، از سوی مقامات نظارت کننده بر قوانین چین، شرکت علی بابا به پرداخت 18.23 میلیارد یوان، معادل 2.8 میلیارد دلار، جریمه به خاطر سرپیچی از قوانین ضدانحصار جریمه شده است.

انحصار حتی در چین هم جریمه می گردد: علی بابا 2.8 میلیارد دلار به خاطر تخطی از قوانین ضدانحصار جریمه شد

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

گفته می گردد که این غول فناوری از فزونی خود در بازار سوء استفاده نموده است. گویا این شرکت طرف های مالی را مجبور می کرد که بین کار و همکاری با علی بابا و دیگر شرکت ها، یکی را برگزینند و اجازه همکاری چندجانبه به آنها نمی داد.

مقدار جریمه علی بابا، معادل 4 درصد کل سود این شرکت در سال 2019 است و این شرکت وادار شده که 3 سال پیاپی پرونده های خوداظهاری و گزارش دهی در خصوص روندی که در پیش گرفته بود، به مقامات دولتی ارائه نماید. از آن سو شرکت علی بابا امیدوار است که همکاری قانونی و تسامح و تساهل دولتی را داشته باشد.

از طرف دیگر ما هنوز اطلاعات خوبی در خصوص مشکل جک ما، مؤسس علی بابا و گروه Ant نداریم. ارائه عمومی سهام گروه Ant ماه نوامبر، متوقف شد.

تنها چیزی که می دانیم این بود جک ما در نقد سیاست های مالی دولت چین، حرف های زده بود. دقیقا بعد از جلوگیری از عرضه عمومی سهام شرکت Ant بود که ما مدتی ناپدید شد و در مجامع عمومی خبری از او نبود. تا اینکه در ژانویه دوباره سر و کله او پیدا شد و او در یک ویدئو مربوط به بنیاد خیریه اش دیده شد.

حتی در مقیاس چین، اعمال عملی و نه تشریفاتی قوانین ضدانحصار و میزان قابل توجه جریمه درس هایی برای ما دارد.

منبع

منبع: یک پزشک
انتشار: 12 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1601

به "انحصار حتی در چین هم جریمه می گردد: علی بابا 2.8 میلیارد دلار به خاطر تخطی از قوانین ضدانحصار جریمه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انحصار حتی در چین هم جریمه می گردد: علی بابا 2.8 میلیارد دلار به خاطر تخطی از قوانین ضدانحصار جریمه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید