سال جاری این حراجی بیشترین آمار فروش سالیانه در 277 سال داشته است

به گزارش صبح مهریز، به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا حراجی ساتبیز در سال 2021 به بالاترین فروش سالانه در تاریخ این حراجی دست پیدا کرد.

سال جاری این حراجی بیشترین آمار فروش سالیانه در 277 سال داشته است

به نقل از گاردین، حراجی ساتبیز از شروع سال 2021 تا به امروز به فروش 7.3 میلیارد دلار اثر هنری و سایر اقلام رسیده است. این رقم، بیشترین آمار فروش سالیانه ساتبیز در تاریخ 277 ساله آن محسوب می گردد.

مسوولان این حراجی اعلام نمودند، مشارکت مجموعه داران جوان علاقه مند به خرید کالاهای لوکس و آثار هنری ان اف تی در دوران همه گیری کرونا در رسیدن آمار فروش این حراجی به رقمی رکوردشکن تاثیرگذار بوده است.

حراجی ساتبیز که در سال 1744 در لندن تأسیس شد و اکنون 80 دفتر در سراسر دنیا در اختیار دارد اعلام نمود آمار فروش نهایی این حراجی در سال 2021 می تواند از این رقم هم بیشتر گردد چراکه هنوز 20 برنامه فروش دیگر در این حراجی تا سرانجام سال میلادی جاری به جای مانده است.

حراجی ساتبیز سال جاری 57 اثر به فروش رسانده که هرکدام با قیمتی فراتر از 15 میلیون دلار فروخته شدند. در این بین تابلو نقاشی مرد جوانی که مدال در دست دارد اثر بوتیچلی با قیمت 92.2 میلیون دلار گرانترین اثر فروخته شده سال جاری این حراجی به شمار می رود.

رکورد تازه دیگری که سال جاری شکسته شده مربوط به گران ترین کتانی های فروش رفته است. در ماه آوریل یک جفت کتانی که کانیه وست خواننده مشهور آمریکایی آن ها را در مراسم جوایز گرمی سال 2008 پوشیده بود به قیمت 1.8 میلیون دلار فروخته شد. سال جاری بعلاوه یک سکه طلا دو عقاب متعلق به سال 1933 به قیمت 19 میلیون دلار فروخته شد تا رکورد گرانترین سکه فروخته شده نیز شکسته گردد.

منبع: خبرکانادا
انتشار: 29 بهمن 1400 بروزرسانی: 29 بهمن 1400 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1978

به "سال جاری این حراجی بیشترین آمار فروش سالیانه در 277 سال داشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سال جاری این حراجی بیشترین آمار فروش سالیانه در 277 سال داشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید