افزایش نگران کننده میزان ابتلا به کرونا در سیستان و بلوچستان

به گزارش صبح مهریز، معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور با بیان این که فرایند افزایش موارد در استان سیستان و بلوچستان از نیمه دوم اردیبهشت به بعد شروع شد، گفت: در چند هفته اخیر میزان ابتلا در این استان به شکل نگران کننده ای افزایش یافته است.

افزایش نگران کننده میزان ابتلا به کرونا در سیستان و بلوچستان

به گزارش خبرنگاران از تسنیم، دکتر ایرج حریرچی در سفر خود به چابهار گفت: درحالی که فرایند موارد ابتلا به کرونا در سایر نقاط کشور رو به کاهش است در سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب کرمان شاهد افزایش آمار روزانه ابتلا هستیم و به نظر می رسد این مناطق بعد از رسیدن سایر نقاط کشور به اوج همه گیری در حال ورود به این مرحله هستند.

وی با اشاره به این که علاوه بر کاهش کلی موارد ابتلا به ویروس کووید 19 در کشور، درصد موارد بستری و مرگ نیز 70 تا 80 درصد کاهش داشته است اضافه نمود: در سیستان و بلوچستان نیز قسمت اعظم موارد ابتلا را موارد سرپایی تشکیل می دهد؛ فرایند افزایش موارد در این استان از نیمه دوم اردیبهشت به بعد شروع شد ولی در چند هفته اخیر میزان ابتلا به شکل نگران کننده ای افزایش یافته است.

معاون کل وزارت بهداشت ادامه داد: محدودیت هایی که در روزهای نخست به خوبی در استان اجرا می شد به طور کلی کاهش یافته و به نظر می رسد که از اردیبهشت به بعد تاب آوری عمومی برای تحمل محدودیت های اقتصادی و اجتماعی توسط مردم استان کمتر شده است و به نوعی شاهد عادی سازی بودیم.

حریرچی با بیان این که با وجود فرایند فزاینده ابتلا در سیستان و بلوچستان، هنوز هم نسبت ابتلا به جمعیت در این استان از متوسط کشوری پایین تر است، گفت: این افزایش در برخی مناطق استان به دلیل بیماریابی بیشتر هم بوده است.

وی شرح داد: به دنبال فرایند ابتلا در استان های جنوبی کشور فرضیه عدم انتقال ویروس کرونا در مناطق گرمسیری رد شد امّا همچنان نگران تأثیر حضور افراد در فضاهای بسته هستیم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 9 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1042

به "افزایش نگران کننده میزان ابتلا به کرونا در سیستان و بلوچستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش نگران کننده میزان ابتلا به کرونا در سیستان و بلوچستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید