اشتراک رایگان تلویزیون های اینترنتی برای کاربران ایرانی

به گزارش صبح مهریز، معاون وزیر ارتباطات گفت: تخصیص اشتراک رایگان یک ماهه تلویزیون های اینترنتی به کاربران اینترنت خانگی در قالب طرح هر ایرانی یک تلویزیون اینترنتی از امروز شروع شد.

اشتراک رایگان تلویزیون های اینترنتی برای کاربران ایرانی

به گزارش خبرگزاری مالی ایران ، طرح هر ایرانی یک تلویزیون اینترنتی امروز 5 شنبه در مراسم افتتاح پروژه های پیشران اقتصاد دیجیتال، با حضور حسن روحانی رئیس جمهور رونمایی شد.

امیر ناظمی معاون وزیر ارتباطات در این مراسم گفت: یکی از احتیاجهای اصلی و عمومی مردم، احتیاج فرهنگی است و در جهان نیز قدرت فرهنگی و گفتمان سازی به عنوان قدرت اصلی محسوب می گردد.

وی با بیان اینکه هم اکنون حدود 1.8 میلیون نفر عضو شبکه ها و سامانه های مختلف پخش ویدئو، موسیقی و تلویزیون اینترنتی هستند و حق عضویت پرداخت می نمایند، گفت: در همین حال حدود 3 میلیون بیننده نیز بدون پرداخت حق عضویت، از محتواهای رایگان استفاده می نمایند.

معاون وزیر ارتباطات گفت: شاید این تجربه شیرین حق انتخاب برای محتوا باشد؛ چیزی که در سال های گذشته کمتر در دسترس شهفرایندان ایرانی بوده است.

ناظمی یکی از چالش های اصلی در شبکه ملی اطلاعات را کمبود محتوا دانست و اضافه کرد: در حالی که در جهان 70 درصد ترافیک اینترنت معمولا به پخش فیلم و ویدئو، موسیقی و صوت تعلق دارد و در ایران این رقم حدود 20 درصد است. این درحالی است که ظرفیت فعلی شبکه ما حدود 14 برابر میزان مصرفی است که مردم از این محصولات فرهنگی استفاده می نمایند.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران، توسعه سیستم های پخش صوتی و تصویری آنلاین (VOD) را باعث صرفه مالی در توسعه زیرساخت ها عنوان نمود و گفت: در صورتی که محتوایی وجود داشته و مشتری برای آن محتوا باشد، قاعدتا اشتیاق بیشتری برای سرمایه گذاری در زیرساختها ایجاد می گردد و از طرف دیگر احتیاجهای فرهنگی مردم پاسخ داده می گردد.

وی گفت: امروز ماهیانه حدود 7 میلیارد دقیقه توسط مردم از این محصولات فرهنگی استفاده می گردد که عدد قالب توجهی است.

ناظمی با بیان اینکه در سال 92 ارزش کل فروش سینماهای کشور حدود 42 میلیارد تومان بوده است، ادامه داد: امروز با تداوم فرایند فروش حق اشتراک تلویزیون های اینترنتی اندازه این بازار به حدود 648 میلیارد تومان رسیده است.

وی خطاب به رئیس جمهور گفت: سال گذشته وقتی در حضور جنابعالی گزارش عملکرد ارائه می دادیم گفتیم که شبکه حمل و نقل اینترنتی از حمل و نقل سنتی بزرگتر شده و امروز می گوییم اندازه تلویزیون های اینترنتی از تمام فروش در سینماهای کل کشور، بزرگتر شده است.

معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اجرای طرح هر ایرانی یک تلویزیون اینترنتی در قالب افزایش خدمات محتوا در شبکه ملی اطلاعات گفت: از امروز افتتاح عضویت یک ماهه مردم به صورت رایگان در تلویزیون های اینترنتی فراهم شده که هزینه آن هم از بابت حق عضویت و هم بابت ترافیک رایگان است و کاربران اینترنت ثابت خانگی به مدت یک ماه می توانند به انتخاب خودشان عضو 3 تلویزیون اینترنتی شوند و از محتوای آن استفاده نمایند.

ناظمی تاکید نمود: با اجرای این طرح، پیش بینی می کنیم که بازار تلویزیون های اینترنتی به دو برابر فعلی افزایش پیدا کند.

در این زمینه رئیس جمهور از معاون وزیر ارتباطات پرسید که چرا این امکان را برای کاربران موبایل فراهم نکرده و آیا پول نداشتید که این طرح را برای همه اجرا کنید؟ که ناظمی پاسخ داد: دلیل اجرای این طرح تشویق مردم به استفاد از اینترنت ثابت است و اینترنت ثابت ابزار خانگی بهتری برای با هم بودن است.

در همین حال آذری جهرمی وزیر ارتباطات در شرح چرایی این تصمیم گفت: معمولا در جهان ترافیک پخش آنلاین صوت و تصویر و VOD ها روی شبکه های اینترنت ثابت است.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 9 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1034

به "اشتراک رایگان تلویزیون های اینترنتی برای کاربران ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشتراک رایگان تلویزیون های اینترنتی برای کاربران ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید