آموزش و پرورش موضوعی پنهانی و محرمانه ندارد

به گزارش صبح مهریز، ناصر کرمی ظهر دوشنبه در جمع مسئولان روابط عمومی شهرستان ها و مناطق آموزش و پرورش سراسر استان اظهار کرد: روابط عمومی رکنی مهم و تأثیرگذار در همه دستگاه ها بویژه نظام تعلیم و تربیت است که نقش بزرگی در تحولات آموزشی و پرورشی دارد.

آموزش و پرورش موضوعی پنهانی و محرمانه ندارد

وی با بیان اینکه مدیران باید روابط عمومی را باور نمایند، اضافه کرد: مسئولان روابط عمومی به عنوان مشاوری امین می توانند در همه اقدامات و فعالیت های آموزش و پرورش و تحولات این دستگاه مشارکتی سازنده نمایند.

کرمی روابط عمومی را عضوی مؤثر ازدستگاه تعلیم و تربیت دانست و گفت: انعکاس خدمات، فعالیت ها، ابتکارات، ایثارگری ها و توسعه علمی در مدارس و مجموعه آموزش و پرورش ضرورتی انکارناپذیر است چرا که تحولات بزرگ علمی و تربیتی باید به اطلاع مردم برسد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهرادامه داد: روابط عمومی ها به همراه مدیران در تصمیم سازی و تصمیم گیری ها مشارکت نمایند و با مطالعه، تحقیق و فعالیت مؤثر رسانه ای نگاه جامعه را برای توجه و حمایت از آموزش و پرورش تغییر دهند.

وی حضور مؤثر همه فرهنگیان بویژه مسئولان روابط عمومی را در فضای مجازی لازم خواند و ابراز داشت: اثرات تخریبی فضای مجازی با کوشش فعالانه، هدفمند و برنامه ریزی گردیده کاهش می یابد که اگر حضور و مشارکت اولیا را جدی بگیریم و برای ارتباط بیشتر آنان برنامه ریزی کنیم دستیابی به اهداف معین گردیده آسان تر می گردد.

کرمی خواستار شفاف سازی در همه عرصه ها گردید و اضافه کرد: مشکلات و موفقیت ها در کنار هم و کمبودها و ضعف ها در فضای تعاملی و ابتکاری بررسی گردد و مردم و رسانه ها از عملکرد و دستاوردهای نظام اسلامی در این حوزه آگاه شوند تا با همراهی یکدیگر موانع و سدها را یرطرف کنیم و نتیجه دلخواه حاصل گردد.

این مقام مسئول بر اجرای منشور حقوق شهروندی رئیس جمهور و قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات تأکید کرد و گفت: مردم را به معنای واقعی ارباب رجوع بدانیم و با تکریم و پاسخ به مطالبات مردمی دین خود را به آنان ادا کنیم.

فعال کردن روابط عمومی در مدارس

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان نیز با بیان اینکه روابط عمومی اداره کل از ابتدای سال رتبه اول کشور را در اختیار دارد، گفت: برای تقویت نقش روابط عمومی اقدام به تشکیل کلاس های آموزشی با حضور کارشناسان ارگردید رسانه و ارتباطات نموده ایم و این دوره ها ادامه خواهد یافت.

مجید اجرایی بر نقش مؤثر روابط عمومی ها در تحولات آموزشی و پرورشی تأکید کرد و اضافه کرد: نشست با رسانه ها، فعال کردن روابط عمومی در مدارس، توجه به ایده ها و طرح های اولیاء، نشست با اصناف و اقشار مردم، تقویت ارتباطات برون و درون سازمانی و افزایش مهارت از عوامل مهم برای تحول در روابط عمومی ها است.

در ادامه کارشناسان روابط عمومی اداره کل و مسئولان روابط عمومی شهرستان ها و مناطق پیرامون وظایف و عملکرد خود مطالبی بیان نمودند و پس از بیان شیوه های خبرنویسی مدرن توسط خانم کهنسال از مدرسان صدا و سیمای بوشهر، با تقدیم هدایایی از روابط عمومی های بردخون، جم و دشتی به عنوان برتر و روابط عمومی شهرستان ها و مناطق استان تجلیل گردید.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 3 شهریور 1397 بروزرسانی: 3 شهریور 1397 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 47

به "آموزش و پرورش موضوعی پنهانی و محرمانه ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش و پرورش موضوعی پنهانی و محرمانه ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید