یکه تازی کرونا و تاخیر در نامگذاری خیابان اکبر رادی

به گزارش صبح مهریز، همسر اکبر رادی خبر داد، نامگذاری خیابانی که قرار است به نام این هنرمند باشد، به دلیل فراگیری کرونا به تاخیر افتاده است.

یکه تازی کرونا و تاخیر در نامگذاری خیابان اکبر رادی

حمیده بانو عنقا به خبرنگاران گفت: در آخرین تماسی که با آقای حق شناس ـ رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران ـ داشتم و پیگیر این موضوع بودم، ایشان گفت کرونا تمام برنامه های شورای شهر را تغییر داده و به همین دلیل، نامگذاری خیابان به نام هنرمندان نیز با تاخیر انجام خواهد شد.

او افزود: البته آقای حق شناس تاکید داشت که نامگذاری خیابان اکبر رادی در اولویت است ولی در هر حال در شرایط پیچیده فعلی، همه چیز تحت تاثیر کروناست.

به تازگی نیز بهزاد صدیقی - سخنگو و مدیر اجرایی هیات مدیره بنیاد رادی - گفت که سومین دوره جشنواره تئاتر اکبر رادی، امسال قطعا برگزار نمی شود چرا که در شرایط همه گیری کرونا و به دلیل نامعلوم بودن زمان خاتمه آن، برگزاری این جشنواره امکان پذیر نیست و هیات مدیره بنیاد رادی ترجیح می دهد این جشنواره را در شرایط امن تری برگزار کند.

اوایل اسفند ماه سال گذشته که مراسم خاتمهی دومین دوره این جشنواره با حضور محمد جواد حق شناس در تماشاخانه برگزار شد، اعلام شد خیابان یگانه در نزدیکی خانه هنرمندان ایران به نام زنده یاد اکبر رادی نامگذاری می شود.

شرکت کنندگان حاضر در این مراسم به یاد دارند که همین برنامه نیز زیر سایه سنگین کرونا برگزار شد و در طول برنامه بارها به برگزیدگان تاکید شد از دست دادن و روبوسی با هیات داوران خودداری کنند.

در همین برنامه نخستین اطلاعیه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره تعطیلی تمام فعالیت های فرهنگی و هنری به دلیل گسترش کرونا اعلام شد ولی شاید آن زمان کسی تصور نمی کرد این ویروس ذره بینی این چنین ماندگار شود و بعد از گذشت شش ماه همچنان یکه تازی کند.

اکبر رادی یکی از ستون های مهم ادبیات نمایشی ایران، زاده دهم مهر سال 1318 در شهر مه گرفته رشت است که با نگارش نمایشنامه هایی همانند پلکان،روزنه آبی،منجی در صبح نمناک،لبخند باشکوه آقای گیل،آمیز قلمدون،ملودی شهر بارانی،شب روی سنگفرش خیس،از پشت شیشه ها،باغ شب نمای ما و ... بخش مهمی از نمایشنامه های رئالیستی ایران را در کارنامه هنری خود ثبت کرده است. از او به عنوان چخوف تئاتر ایران یاد می شود.

اکبر رادی 5 دی ماه 1386 بعد از مدتی بیماری درگذشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1174

به "یکه تازی کرونا و تاخیر در نامگذاری خیابان اکبر رادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یکه تازی کرونا و تاخیر در نامگذاری خیابان اکبر رادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید