پکن: آمریکا ذهنیت جنگ سرد را کنار بگذارد

به گزارش صبح مهریز، چین امروز (چهارشنبه) گفت، آمریکا باید حملات بدون تحریک قبلی خود و اتهام زنی هایش را علیه چین متوقف کند و مایک پامپئو وزیر خارجه این کشور را متهم به در پیش دریافت بدخواهانه تقابل سیاسی و بدنام سازی پکن کرد.

پکن: آمریکا ذهنیت جنگ سرد را کنار بگذارد

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا روز سه شنبه به ژاپن سفر نموده و در این سفر خواهان تعمیق همکاری با استرالیا، هند و ژاپن با هدف مقابله با نفوذ منطقه ای فزاینده چین شد.

سفارت چین در ژاپن در بیانیه ای اعلام داشت: پامپئو مکررا اقدام به طرح دروغهای ساختگی درباره چین و به طرزی بدخواهانه به ایجاد تقابل سیاسی پرداخته است.

این سفارتخانه تاکید نمود: ما بار دیگر از آمریکا می خواهیم ذهنیت جنگ سرد و تعصب ایدئولوژیکی خود را کنار بگذارد، دست از اتهام زنی های بدون تحریک قبلی و حملاتش علیه چین بردارد و در قبال روابط با چین به شیوه ای سازنده رفتار کند.

سفر اخیر پامپئو به شرق آسیا که اولین سفرش به این منطقه در بیش از یک سال گذشته است، مصادف با بدتر شدن تنشها با چین شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 آبان 1399 بروزرسانی: 18 آبان 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1258

به "پکن: آمریکا ذهنیت جنگ سرد را کنار بگذارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پکن: آمریکا ذهنیت جنگ سرد را کنار بگذارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید