ورود نقاط کوانتومی عاری از کادمیوم به صنعت الکترونیک

به گزارش صبح مهریز، شرکت بریتانیایی نانوکو که فعال در حوزه نقاط کوانتومی است، از شروع فاز دوم همکاری با یکی از شرکت های حوزه الکترونیک اطلاع داد.

ورود نقاط کوانتومی عاری از کادمیوم به صنعت الکترونیک

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، نانوکو (Nanoco Group)، یکی از شرکت های پیشرو در فراوری نقاط کوانتومی عاری از کادمیوم و سایر مواد نانویی گفت که توافق نامه ای برای یک پروژه توسعه ای با یکی از شرکت های اروپایی امضا نموده است، شرکتی که در صنعت الکترونیک فعالیت دارد.

فاز اول این پروژه در ماه مه سال 2020 شروع شد و اولین کاری بود که در قالب این توافق نامه درازمدت برای تامین نقاط کوانتوم انجام شد.

با موفقیت های به دست آمده در فاز اول این پروژه، دو شرکت وارد فاز دوم همکاری می شوند. در قالب این پروژه نانوکو به کار کردن روی طیف وسیعی از مواد برای تعدادی از کاربرد های بالقوه ادامه خواهد داد.

با پیشرفت های این پروژه و دیگر پروژه های در دست انجام شرکت نانوکو، درآمد این شرکت در امسال تقریباً 40 درصد افزایش می یابد.

برایان تنر، مدیرعامل شرکت نانوکو، گفت: این مرحله مهم بعدی در کار ما با مواد الکترونیکی است. تحویل موفقیت آمیز مواد مورد توافق در این پروژه نشان دهنده علاقه صنعت الکترونیک به فناوری نانوکو در میان مدت است. رشد فرایند های بزرگ (mega-trends) در بخش های مختلف با استفاده از حسگر های مادون قرمز در نیمه دوم سال 2020 بسیار چشمگیر در سرتاسر جهان شتاب گرفت.

فناوری نانوکو قابلیت های زیادی برای دستگاه های موجود در این بخش ها ایجاد می نماید. این موضوع چشم اندازی امیدوار کننده برای بهره برداری از مواد ما در فراوری مواد الکترونیکی ایجاد می نماید.

شرکت نانوکو یکی از فراوریکنندگان نقاط کوانتومی عاری از کادمیم است که این ترکیبات فلورسانس را برای استفاده در حوزه های مختلف به بازار عرضه نموده است. این نقاط کوانتومی کاربرد منحصر به فردی در صنعت فراوری نمایشگر پیدا نموده است، به طوری که انتظار می رود این نقاط در چند سال آینده در حوزه فراوری نمایشگر به صورت رایج مورد استفاده قرار گیرد. این شرکت انگلیسی که از دانشگاه منچستر منشعب شده است، از جمله شرکت هایی است که آینده درخشانی برای آن تصور می گردد.

منع فروش نمایشگر های حاوی کادمیم موجب رونق بیشتر کسب و کار شرکت نانوکو شده است. کادمیم یکی از شش ماده ای است که از سوی اروپا با ممنوعیت استفاده در تجهیزات الکترونیکی روبرو بوده و جزو فلزات سنگین بسیار خطرناک دسته بندی می گردد. میزان سمیت این ماده ده برابر بیشتر از جیوه و سرب است.

بیشتر نمایشگر ها و تلویزیون های ساخته شده در جهان توسط شرکت هایی نظیر سامسونگ روی راهبرد استفاده از فناوری نقاط کوانتومی عاری از کادمیم متمرکز است. شرکت های مختلفی در حال تغییر راهبرد و گسیل شدن به سوی استفاده از فناوری عاری از کادمیم هستند تا خطرات زیست محیطی محصولات خود را به حداقل برسانند. شرکت نانوکو معتقد است که اختلاف اندک میان کارایی کادمیم و جایگزین های کادمیم نباید دلیلی برای استفاده از آن باشد. مسئولان شرکت نانوکو معتقدند که پذیرش فناوری نقاط کوانتومی با آهستگی انجام می گردد این در حالی است که تغییر قوانین و اعمال محدودیت برای استفاده از نقاط کوانتومی کادمیمی نیز چندان روی بهبود بازار تأثیر مثبت نداشته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 تیر 1400 بروزرسانی: 11 تیر 1400 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1699

به "ورود نقاط کوانتومی عاری از کادمیوم به صنعت الکترونیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود نقاط کوانتومی عاری از کادمیوم به صنعت الکترونیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید