واکسیناسیون 60 درصد از ورزشکاران پارالمپیکی

به گزارش صبح مهریز، واکسیناسیون ورزشکاران یکی از مسائلی است که کمیته بین المللی پارالمپیک این موضوع را در آستانه برگزاری بازی های 2020 توکیو رصد می نماید.

واکسیناسیون 60 درصد از ورزشکاران پارالمپیکی

به گزارش خبرنگاران، کمیته بین المللی پارالمپیک پیش بینی نموده که حداقل 60 درصد از ورزشکاران قبل از بازی های 2020 توکیو واکسینه شوند.

این در حالی است که به گفته مقامات دو کمیته بین المللی المپیک و پارالمپیک، تزریق واکسن برای حضور ورزشکاران در این دو رویداد در توکیو اجباری نیست.

توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک نیز در همین حال مدعی شده که بخش قابل توجهی از ورزشکاران تا قبل از حضور در بازی های 2020 توکیو واکسینه می شوند.

صرفنظر از اینکه ورزشکاران واکسینه شده یا نشده باشند، همه آنها باید از کتاب قوانینی که درخصوص رعایت پروتکل های بهداشتی و دیگر موارد از سوی کمیته برگزاری بازی ها منتشر شده، پیروی نمایند.

کریگ اسپنس مدیر ارشد ارتباطات در کمیته بین المللی پارالمپیک گفته است که با توجه به تاثیر ویروس کرونا در افراد معلول در سراسر جهان، رعایت مسائل بهداشتی و دیگر موارد اهمیت بیشتری برای خواهد نمود. وی بیان نمود: ورزشکاران با داشتن امیدهای شخصی شان و همچنین امیدهای ملت خود به توکیو می فرایند. همچنین برای پارالمپیک، ورزشکاران این بخش امید یک میلیارد معلول جهان به طور نامتناسبی تحت تاثیر این ویروس قرار گرفته اند. کرونا باعث تبعیض بیشتر شده و 15 درصد از مردم جهان را که افراد معلول هستند، بیشتر از گذشته به حاشیه رانده است. به همین دلیل پارالمپیک 2020 توکیو مهمترین بازی های تاریخ جنبش پارالمپیک است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 خرداد 1400 بروزرسانی: 20 خرداد 1400 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1661

به "واکسیناسیون 60 درصد از ورزشکاران پارالمپیکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسیناسیون 60 درصد از ورزشکاران پارالمپیکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید