هوای تهران سالم است

به گزارش صبح مهریز، مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از سالم بودن هوای تهران طی امروز (27 فروردین) اطلاع داد و گفت: وزش باد باعث تداوم کیفیت مطلوب هوای تهران می گردد.

هوای تهران سالم است

به گزارش ایسنا، حسین شهبازی گفت : نتایج حاصل از پیش بینی وضعیت هواشناسی در ایستگاه مهرآباد نشان دهنده کاهش میزان ناپایداری جوی و افزایش نسبی غلظت آلاینده ها در صبحگاه امروز (27 فروردین) است و به تدریج همراه با تغییر شرایط جوی در طول روز برای بعضی ساعات به ویژه بعد از ظهر وزش باد نسبتاً شدید به بزرگی بالاتر از 5 متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی انتظار می رود. بر این اساس، وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در بیست و هفتمین روز از بهار 98 در شرایط سالم واقع شده است.

وی ادامه داد: با توجه به احتمال خیزش گرد و خاک در نواحی اطراف شهر تهران، وزش باد در بعضی ساعات افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت. این وضعیت جوی تا روز چهارشنبه (28 فروردین) کم و بیش ادامه خواهد داشت و همراه با افزایش میزان ناپایداری جوی در طول روز، افزایش میزان ابرناکی و وزش باد به بزرگی بین 3 تا 5 متر بر ثانیه برای بعضی ساعات دور از انتظار نخواهد بود که سبب بهبود وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت خواهد شد.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در سرانجام گفت: تا فردا (28 فروردین) دمای تهران افزایش جزئی خواهد یافت. در حال حاضر میانگین کیفیت هوای تهران با شاخص 67 در شرایط سالم واقع شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 215

به "هوای تهران سالم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای تهران سالم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید