همه سفارش های فروشندگان سهام عدالت تا انتها شهریور تسویه شد

به گزارش صبح مهریز، خبرنگاران : مدیر نظارت بر نهاد های اقتصادی سازمان بورس و اوراق بهادار، گفت: سفارش های فروش سهام عدالت تا خاتمه شهریور ماه تسویه شده و مسئله ای در سفارشات مهرماه بود که با توجه به شرایط بازار قرار است تصمیم گیری گردد.

همه سفارش های فروشندگان سهام عدالت تا انتها شهریور تسویه شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم، محمدرضا معتمد اضافه نمود: افرادی که درخواست فروش سهام عدالت را دادند، می توانند درخواست فروش سهام خود را حذف نمایند.

وی در ادامه گفت: سامانه های کارگزاری ها آمادگی دارند، بلافاصله بعداز درخواست عدم فروش سهام عدالت، فروش سهام را از سامانه خارج نمایند.

معتمد اضافه نمود: با توجه به اینکه اکنون درخواست فروش سهام عدالت بین سپرده گذاری مرکزی و کارگزاری برخط شده است، سفارش مشتری در سامانه کارگزاری به شرکت سپرده گذاری مرکزی سریع اعلام می گردد.

وی در پاسخ به این سوال که شرکت سپرده گذاری مرکزی و کارگزاری ها به درخواست مشتریان پاسخ نمی دهند و سهام داران همچنان برای فروش سهام عدالت مشکل دارند، گفت: مسئله ای برای فروش سهام عدالت وجود ندارد، افرادی که سفارش فروش داده بودند تا انتها شهریور ماه تسویه شده است، مسئله ای در سفارشات مهرماه بود که با توجه به شرایط بازار قرار است تصمیم گیری گردد.

مدیر نظارت بر نهاد های اقتصادی سازمان بورس و اوراق بهادار اضافه نمود: برای جوابگوی بهترکارگزاری ها و شرکت سپرده گذاری، صدای مشتریان ضبط می گردد. اگر سهامداران با این دو شرکت تماس بگیرند و مسائل خود را بیان نمایند قطعا پاسخ مناسب خواهند داد.

وی درباره صندوق های بازار گردانی در بازار سرمایه هم گفت: حدود 50 صندوق بازار گردانی در بازار وجود دارد و این صندوق ها توانایی بازار گردانی کل شرکت های بورسی را دارند.

معتمد همچنین گفت: بیش از 200 شرکت بورسی به بورس تهران درخواست بازار گردانی دادند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 15 آذر 1399 بروزرسانی: 15 آذر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1314

به "همه سفارش های فروشندگان سهام عدالت تا انتها شهریور تسویه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه سفارش های فروشندگان سهام عدالت تا انتها شهریور تسویه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید