نیروهای امنیتی هند مانع اجرای فریضه نماز عید قربان از سوی مسلمانان کشمیری شدند

به گزارش صبح مهریز، پلیس و نیروهای امنیتی هند با مسدود کردن مسیرهای منتهی به مساجد مانع حضور مسلمانان کشمیر برای اجرای فریضه نماز عید قربان شدند.

نیروهای امنیتی هند مانع اجرای فریضه نماز عید قربان از سوی مسلمانان کشمیری شدند

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور بمبئی ما را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در ادامه بدرفتاری دولت هند با مسلمانان کشمیر، نیروهای امنیتی هند روز شنبه مانع برگزاری نماز عید قربان و سایر فرایض این روز شریف از سوی مسلمانان کشمیری شدند.

به نوشته وبگاه شبکه خبری ژئو تی وی نیروهای امنیتی هند با گذاشتن موانع مقابل درهای مساجد و مسدود کردن مسیرهای منتهی به آنها، مانع برگزاری فرایض عید قربان از سوی مسلمانان کشمیر شدند.

به گفته منابع آگاه، مسلمانان کشمیری مجبور به ماندن در منازل شدند و پلیس و نیروهای امنیتی هند با اعلام منع تردد از بلندگوها هرگونه رفت و آمد مسلمانان منطقه را زیر نظر گرفتند. عمل ذبح ویژه عید قربان نیز به دلیل اعمال سختگیری در مقیاس بسیار محدودی برگزار گردید.

دولت هند در ماه اوت شهریور 2019، ماده 570 قانون اساسی مجلس هند را لغو کرد و از آن تاریخ به بعد محدودیتهایی را در کشمیر اعمال نموده و بارها تلفن همراه و خدمات اینترنتی مسلمانان این منطقه را قطع نموده است. دولت هند در راستای ضدیت با مسلمانان سال گذشته قانون جدید شهروندی را تصویب کرد که به موجب آن، مهاجران مسلمان را از کسب تابعیت این کشور محروم می نماید.

نیروهای امنیتی این کشور چندی قبل نیز برای اولین بار طی هشت دهه مانع از برگزاری مراسم روز شهید در منطقه مسلمان نشین کشمیر شدند. مسلمانان کشمیر هر سال سیزدهم ژوئن با تجمع خاطره شهدای حمله نیروهای هند به فرماندهی ماهارجه هاری سینگ را نگه می داشتند که با ممانعت دهلی نو، سال جاری مراسم گرامیداشت هشتادونهمین روز شهید برگزار نشد. در حمله نیروهای هند سال 1931 به منطقه کشمیر، صدها نفر از مسلمانان کشمیر که در حال حرکت به سوی پاکستان بودند، شهید شدند. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 26 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1149

به "نیروهای امنیتی هند مانع اجرای فریضه نماز عید قربان از سوی مسلمانان کشمیری شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیروهای امنیتی هند مانع اجرای فریضه نماز عید قربان از سوی مسلمانان کشمیری شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید