محمدپور: حسم بیان کردنی نیست، سهراب نابغه است

به گزارش صبح مهریز، قهرمان وزنه برداری المپیک لندن گفت: حسی که زمان دریافت طلای المپیک لندن داستم، بیان کردنی نیست و خدا را شکر بعد از سال ها به حقم رسیدم.

محمدپور: حسم بیان کردنی نیست، سهراب نابغه است

سعید محمدپور در گفت وگو با صبح مهریز، پس از کسب طلای المپیک لندن پس از شش سال اعلام کرد: تاماش آیان، رییس فدراسیون جهانی وزنه برداری مدال من را اهدا کرد البته نماینده کمیته بین المللی المپیک هم حضور داشت و به غیر از من مدال دو نفر دیگر را هم دادند. سرود ایران هم در سالن نواخته شد و این مدال مبارک مردم، خانواده ام و البته کوروش باقری کسی که فراموش نمی کنم کمکم کرد تا به این مدال برسم، باشد. از آقای صالحی امیری، رییس کمیته ملی المپیک هم تشکر کنم.

محمدپور در مورد حس خود زمانی که مدال طلای المپیک را گرفت، گفت: حسی که آن لحظه داشتم، اعلام کردنی نیست. البته شاید اگر در خود المپیک مدال را می گرفتم لذتش بیش تر بود اما باز هم خدا را شکر که بعد از این همه سال به حقم رسیدم.

او در پاسخ به این پرسش که آیا زمان اهدای مدال، ایلیا ایلین هم در سالن حضور داشت و از مراسم اطلاع داشت؟ توضیح داد: مطمئنا در جریان بود اما من در سالن او را ندیدم.

قهرمان المپیک لندن در مورد قهرمانی سهراب مرادی در جهان که درسالن مسابقه نظاره گر آن بود نیز گفت: زمانی که سهراب مدال طلا گرفت لحظه غرورآفرینی بود. سهراب نابغه است. او رقابت دیدنی داشت و واقعا لذت بخش بود که رکورد جهان را شکست و طلا گرفت. سطح رقابت در دسته 96 کیلوگرم نسبت به وزن های دیگر خیلی بالا بود.

او در پاسخ به این پرسش که شاهد حضور دوباره اش روی تخته مسابقات و حتی المپیک 2020 خواهیم بود یا خیر؟ تاکید نمود: من همان طور مانند قبل تمریناتم را ادامه می دهم و روی دستم کار می کنم. ان شاءالله که بتوانم دوباره برگردم. رسیدن به المپیک 2020 کار سختی است اما دور از دسترس نیست. به هر حال ما دو سهمیه بیش تر نداریم و امیدوارم وضعیت دستم خوب گردد و دوباره برگردم. محمدپور در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر این که فکر می نماید نتیجه تاریخی وزنه برداری در المپیک لندن بازهم تکرار گردد؟ توضیح داد: در المپیک 2020 که امکانش نیست چون دو سهمیه داریم. ان شاءالله در المپیک های بعدی این اتفاق بیفتد. چون جوان های مستعد زیادی داریم که باید درست حمایت و راهنمایی شوند تا وضعیت شان بهتر گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 فروردین 1398 بروزرسانی: 4 فروردین 1398 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 125

به "محمدپور: حسم بیان کردنی نیست، سهراب نابغه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمدپور: حسم بیان کردنی نیست، سهراب نابغه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید