غوغایی که این گزارشگر ورزشی کانادا به پا نکرد!

به گزارش صبح مهریز، اخیرا مجری با سابقه تلویزیون کانادا آقای Don Cherry به خاطر اظهار نظر جنجالی اش نسبت به مهاجران در برنامه ورزشی Hockey Night که سال ها در آن سابقه گزارش مسابقات هاکی را داشته از این برنامه اخراج شده است. آقای Cherry که 85 سال سن دارد در برنامه شنبه شب خود تحت اسم Coachs Corner مهاجران گوشه و کنار تورنتو را که نماد شقایق به پاس روز یادآوری یا Remembrance Day را بر تن ندارند خطاب نموده و از آنها به خاطر نداشتن این نماد با کنایه انتقاد نموده است.

غوغایی که این گزارشگر ورزشی کانادا به پا نکرد!

لازم به ذکر است این نماد برای یاری اقتصادی به کهنه سربازان ارتش کانادا و خانواده هایشان فروخته می گردد. او با خطاب به مهاجرانی که از این نماد استفاده نمی نمایند گفته است: شماها که مییاین اینجا، عاشق سبک زندگی ما هستین، عاشق نعمت های کشور ما هستین، حد اقل می تونین چند دلار ناقابل برای این نمادها یا چیزی شبیه اون خرج کنین که. این کهنه سربازای ما واسه حفظ سبک زندگی کانادایی که دوسش دارین جونشونو کف دستشون گذاشتن.

پس از این بود که بینندگان، لیگ ملی هاکی کانادا و حتی همکار او در این برنامه به نام آقای Ron MacLean از او انتقاد کردند. او در توییتی چنین گفته است:

می خواهم از صمیم قلب از بینندگان برنامه و کانادایی ها عذرخواهی کنم. طی پخش برنامه دیشب Don حرف هایی زد که متعصبانه و ناراحت نماینده بود و دوست داشتم اوضاع را جور دیگری جمع می کردم. لحظه تفرقه اندازی بود و به خاطر اینکه به او اجازه زدن این حرف ها را دادن واقعا ناراحتم.

لیگ ملی هاکی کانادا هم در توییتی چنین گفته است:

هاکی زمانی در اوج واقع شده است که مردم را کنار هم جمع کند. حرف هایی که دیشب زده شد توهین آمیز و مخالف ارزش هایی که به آن باور داریم بود.

خیلی های دیگر هم از آقای Cherry انتقاد نموده اند. اما او در پاسخ با خونسردی از اخراج خود استقبال نموده است. او که در کانادا تجسم ورزش هاکی، یعنی یکی از محبوب ترین ورزش ها در کانادا، شناخته می گردد و حدود 40 سال سابقه گزارش مسابقات هاکی را در کارنامه خود دارد به ستون نویس روزنامه Toronto Sun گفته است: عیب نداره. می دونم چی گفتم و منظورمم همین بود که گفتم. هر کی تو کاناداس باید از این نماد گل شقایق به تن کنه و به سربازای کشته شده ما احترام بزاره.

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1803

به "غوغایی که این گزارشگر ورزشی کانادا به پا نکرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غوغایی که این گزارشگر ورزشی کانادا به پا نکرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید