صالحی امیری: المپیک توکیو لغو نمی گردد

به گزارش صبح مهریز، رئیس کمیته ملی المپیک گفت: شواهد نشان می دهد که المپیک 2021 لغو نخواهد شد و مسائلی که مطرح می گردد برآورد است.

صالحی امیری: المپیک توکیو لغو نمی گردد

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، سید رضا صالحی امیری در خصوص اینکه محتمل است المپیک 2021 توکیو هم لغو گردد، گفت: از نظر ما المپیک لغو نمی گردد و تمام این مواردی که عنوان می گردد حدس است. تا روز گذشته که در دفتر حضور داشتم تمام نامه ها و مسائل دیگر دال بر برگزاری مسابقات داشت.

وی در خصوص ضررهای اقتصادی که با لغو المپیک وارد می گردد، گفت: از نظر ما المپیک لغو نمی گردد و تا دیروز که در دفتر بودم همه ابلاغیه ها و دستورالعمل ها دال بر برگزاری بازی ها هست. در سال گذشته آن مقداری که هزینه کردیم برای کسب سهمیه المپیک بود بنابراین زیانی متوجه ورزش ما نبود، اما تعویق آن در مجموع برای تمام جهان هزینه و زیان بود و ما هم بخشی از آن بودیم. کم کم در امسال مجوز برگزاری اردوها و مسابقات صادر می گردد و ما هم به سمت کسب سهمیه می رویم.

رئیس کمیته ملی المپیک عنوان نمود: برای رسیدن به اهداف بلند خود در بازی های آسیایی و جهانی الزاما باید روی رشته های پایه و پرمدال مانند شنا، دوومیدانی، تیراندازی، شمشیربازی و ژیمناستیک سرمایه گذاری کنیم. به عنوان مثال فقط شنا باید 60 مدال داریم. در چنین شرایطی با شعار و بنر نمی توان کار کرد و باید از آموزش و پرورش آغاز کنیم. آنجا استعدادیابی صورت بگیرد و بعد در رده های بالاتر پرورش دهیم.

وی ادامه داد: نیمی از مدال های کشورهایی مانند چین، کره جنوبی و ژاپن در رشته های پرمدال است و این نشان می دهد که آنها درست سرمایه گذاری نموده اند و ما هم باید این راستا را دنبال کنیم.

صالحی امیری در خصوص شرایط کشتی گفت: دبیر مدیر جوان و موفقی است و او در این مدتی که در فدراسیون حضور داشته، توانسته زیرساختها را بازسازی و بخشی از دیون را پرداخت کند. کشتی ورزش اول کشور و فراتر از بحث قهرمانی است. حمایت ها این نیست که از بودجه دولتی تزریق کنیم بلکه از بخش های مختلف هم باید یاری گردد.کشتی امید اول ورزش ایران در المپیک است و همواره مورد حمایت بوده و باز هم حمایت خواهد شد. خود من روزانه با دبیر در ارتباط هستم و مسائل این رشته را پیگیری می کنیم.

وی با اشاره به افتتاح تالار افتخارات ورزش کشور گفت: در این تالار افتخارات ورزش از المپیک 1948 تا 2016 به نمایش گذاشته خواهد شد و به نوعی ویترین افتخارات است. با این کار می خواهیم نسل جدید و قدیم را به هم پیوند دهیم و حاصل رشادت های و کوشش های انجام شده از سلماسی تا سوریان، ساعی و سلیمی و دبیر است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1091

به "صالحی امیری: المپیک توکیو لغو نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صالحی امیری: المپیک توکیو لغو نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید