تور عمان ارزان: سفر محمد بن سلمان به کشورهای شورای همکاری از ایستگاه عمان

به گزارش صبح مهریز، بعضی منابع اعلام کردند که ولیعهد سعودی دوشنبه برای گفت وگو پیرامون موضوعات مورد علاقه دو کشور به عمان سفر خواهد نمود.

تور عمان ارزان: سفر محمد بن سلمان به کشورهای شورای همکاری از ایستگاه عمان

با تور عمان ارزان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط عمان آشنا شوید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، خبرگزاری عمان بیان کرد که محمد بن سلمان ولیعهد سعودی روز دوشنبه به عمان برای مصاحبه در مورد موضوعات مورد علاقه بین دو کشور سفر خواهد نمود.

پایگاه خبری خلیج آنلاین نوشت: این خبرگزاری تاکید نمود که این سفر باهدف تقویت روابط تاریخی بین دو کشور صورت می گیرد.

سفر مورد انتظار، دومین سفر ولیعهد سعودی به خارج ازعربستان از زمان شیوع ویروس کرونا خواهد بود که وی در امسال سفری کوتاه به مصر داشت . سفر ولیعهد سعودی به عمان اولین بار در زمان سلطنت سلطان هیثم بن طارق است.

این سفر احتمالا منافع اقتصادی برای عمان داشته باشد که در حال کوشش برای متنوع سازی اقتصاد خود بدور از اقتصاد مبتنی بر نفت است.

یک منبع دیپلماتیک سعودی تاکید نمود که انتظار می رود در سفر بن سلمان به عمان بعضی طرح های مشترک شامل حوزه های اصلی همکاری از جمله سرمایه گذاری در طرح ایجاد یک منطقه صنعتی در منطقه اقتصادی ویژه الدقم، همکاری ها در حوزه انرژی، مشارکت در حوزه امنیت غذایی و همکاری در فعالیت های مختلف فرهنگی، ورزشی و گردشگری شروع شوند.

درگذشت سلطان قابوس بن سعید پادشاه سابق عمان در سال گذشته که پنج دهه بر کشور حکومت کرد، فرصت هایی را برای تغییر ایجاد کرد و در اوایل امسال، سلطان تازه هیثم بن طارق در اولین سفر رسمی خود به خارج از کشور به عربستان سعودی سفر کرد.

سفر سلطان هیثم بن طارق به عربستان سعودی نشانه ای شگفت آور از اهمیت روابط عمان با کشورهای شورای همکاری خلیج فارس بود. اگرچه عمان در بیشتر بحران های منطقه به ویژه در مورد تنش جاری با ایران که بیشتر کشورهای شورای همکاری خلیج فارس را درگیر خود می نماید، موضعی خنثی اتخاذ نموده ؛ اما این کشور همیشه روابط سیاسی و اقتصادی با همسایگان عرب خود را در اولویت قرار داده است. برقراری روابط نزدیک عمان با عربستان که در کوشش است که اقتصاد خود را از نفت دور کند، یک فرصت مهم برای عربستان به شمار می رود.

همگرایی عربستان و عمان در حالی رخ می دهد که محمد بن سلمان در کوشش است تا با دولت هایی که رویکرد متفاوت با این کشور در مورد ایران دارند، روابطی استراتژیک برقرار کند.

چالش های اقتصادی و اقتصادی پیش روی پادشاهی عمان اهمیت روابط اقتصادی با کشورهای شورای همکاری خلیج فارس را دوچندان نموده است؛ چراکه احتیاج عمان به جذب سرمایه گذاری خارجی، تقویت بخش خصوصی برای ایجاد مشاغل، حل معضلات اقتصادی، دریافت وام، تقویت همکاری اقتصادی با کشورهای حوزه خلیج فارس مانند عربستان سعودی، قطر و امارات متحده عربی را برای دستیابی به ثبات بااهمیت می سازد.

بعضی منابع دیپلمات در ریاض تاکید نمودند که محمد بن سلمان از دوشنبه سفر رسمی را در کشورهای شورای همکاری خلیج فارس با هدف از بین بردن اختلافات ژئوپلیتیک و تقویت همکاری ها و هماهنگی ها در تمامی زمینه ها میان شش کشور عضو شورا شروع خواهد نمود.

منابع یاد شده بیان کردند، بن سلمان سفر پنج روزه خود را که پس از نشست ژانویه گذشته العلا اولین سفر او محسوب می گردد، با عمان شروع خواهد نمود و در ادامه به کشورهای بحرین، قطر، امارات و کویت خواهد رفت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 بهمن 1400 بروزرسانی: 27 بهمن 1400 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1975

به "تور عمان ارزان: سفر محمد بن سلمان به کشورهای شورای همکاری از ایستگاه عمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور عمان ارزان: سفر محمد بن سلمان به کشورهای شورای همکاری از ایستگاه عمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید