سرانه فضای سبز تهرانی ها چقدر است؟

به گزارش صبح مهریز، مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران از سرانه 24 متری شهروندان تهرانی در حوزه فضای سبز برون شهری خبر داد.

سرانه فضای سبز تهرانی ها چقدر است؟

به گزارش صبح مهریز، علی محمد مختاری در جلسه شورای برنامه ریزی استان تهران در تشریح سرانه فضای سبز شهر تهران گفت: پیش از انقلاب اسلامی در تهران 75 پارک درون شهری وجود داشت در زمانی که جمعیت تهران حدود 3.5 میلیون نفر بود اما امروز 2262 پارک درون شهری احداث شده و سرانه فضای سبز به 16.25 متر رسیده است در حالی که سرانه فضای سبز برای هر نفر در تهران پیش از انقلاب کمتر از یک متر بود.

وی افزود: امروز شاهد توزیع عادلانه فضای سبز در شهر تهران هستیم و فضای سبز مناطق حاشیه ای از وضعیت بسیار خوبی برخوردارند اما در شش منطقه از جمله مناطق 10، 7،11 و 17 به عنوان مناطق کم برخوردار سرانه فضای سبز کمی پایین تر است که نسبت به رفع این مشکل نیز برنامه ریزی لازم اجرا شده است.

وی ادامه داد: در این مناطق شاهد بافت فشرده مسکونی هستیم و برای توسعه فضای سبز نیازمند تملک و تجمیع املاک هستیم. لذا باید ابتدا براساس برنامه ریزی اجرا شده باغات موجود در مناطق کم برخوردار در حوزه سرانه فضای سبز تملک شود تا نسبت به توسعه فضای سبز در این مناطق اقدام کنیم.

وی تاکید کرد: علاوه بر 14800 هکتار فضای سبز درون شهر تهران امروز در قالب طرح 50 هزار هکتاری کمربند سبز تهران 41500 هکتار از این طرح اجرا شده است که نقش بسزائی در توسعه فضای سبز شهر تهران داشته است. امروز سرانه فضای سبز شهر تهران در بخش برون شهری به حدود 24 متر رسیده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 268

به "سرانه فضای سبز تهرانی ها چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرانه فضای سبز تهرانی ها چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید