حس بویایی بعد از کرونا را چطور برگردانیم؟

به گزارش صبح مهریز، له رپوبلیکا، روزنامه ایتالیایی درباره از دست دادن حس بویایی به عنوان یکی از مهمترین نشانه های ابتلا به ویروس کرونا، نوشته است: در آخرین پژوهش، گروهی از متخصصان و کارشناسان بیماری های بویایی عنوان نموده اند که موثرترین شیوه بازگشت حس بویایی، تمرین بویایی است. مثل بوییدن گل؛ این موثرترین راه بازگشت حس بویایی بیمار است.

حس بویایی بعد از کرونا را چطور برگردانیم؟

آلبرت کوچویی ـ گوینده پیشکسوت رادیو ـ که هر روز با مرور تیترها و سرفصل های رسانه های جهان، مهمترین اخبار جهان را روایت می نماید، مطلب بالا را عنوان نموده است.

به گزارش خبرنگاران، بعضی اخبار امروز (12 اردیبهشت ماه) روزنامه های جهان به توضیح زیر است:

- گاردین نوشته است: پنتاگون، بودجه ای که ترامپ برای ساخت دیوار مرزی از بودجه نظامی اختصاص داده بود را قطع کرد. پنتاگون گفته است این بودجه را برای مصارف دیگر نظامی به کار خواهد برد. وزارت دفاع آمریکا می گوید جو بایدن در نخستین روز حضور در کاخ سفید، مانع پرداخت این اعتبار شد. یک مایل دیوار مرزی با برآورد هزینه ای برابر با 27 میلیون دلار؛ آن چه سودای رئیس جمهوری پیشین آمریکا، ترامپ بود. در آن موقع بسیاری از قانونگذاران مخالف ساخت دیوار مرزی آمریکا با مکزیک بودند.

- فایننشال تایمز نوشته است: استرالیا، مسافران استرالیایی که قصد بازگشت از هند به کشورشان دارند را راه نمی دهد. البته حقوقدانان می گویند که این کار غیر قانونی است، اما دولت استرالیا بر اجرای آن اصرار دارد. بر این اساس استرالیایی هایی که قصد بازگشت از هند به کشور را دارند با جریمه سنگین یا پنج سال زندان، رو در رو خواهند شد. بسیاری این ممانعت ورود به کشور را تصمیمی اهانت آمیز خوانده اند.

- اکونومیست نوشته است: دانمارک می گوید پناهجویان سوری باید به کشورشان بازگردند. کارشناسان مخالف این اقدام دولت دانمارک هستند، اما به نظر می آید، گوش شنوایی وجود ندارد. این، حکایت تازه ای نیست. دانمارک بیش از یک سال است که خواهان بازگشت پناهجویان به سوریه است. دولت چپ گرای دانمارک می گوید سه سال است در دمشق یا اطراف آن جنگی نیست و منطقه در امان است، پس دلیلی ندارد که مردم سوری به کشورشان باز نگردند.

- اکونومیست در گزارش دیگری نوشته است: گروه نظرسنجی روزنامه انگلیسی در تعقیب نظر آمریکاییان درباره جو بایدن می گوید، 50 درصد مردم موافق با جو بایدن هستند. در حالی که 39 درصد با او موافق نیستند و 11 درصد هم مطمئن نیستند. اکونومیست از سال 2009 بر اساس نظرسنجی آنلاین، هر هفته بیش از یک هزار و 500 تن را مورد سوال قرار می دهد. نظرسنجی ها درباره مسائل مالی و سیاسی و سیاست های دولت آمریکا است. جدا از آن، یکصد روز ریاست بایدن را با یکصد روز نخست ترامپ و اوباما مقایسه نموده است. بایدن، تقریبا همانند ترامپ است، اما اوباما برتر از آنها است.

از حاشیه خبرها:

له رپوبلیکا، روزنامه ایتالیایی نوشته است: از دست دادن حس بویایی یکی از مهمترین نشانه های ابتلا به ویروس کرونا است. پس از بهبودی بیمار، بازگشت حس بویایی به بیمار دست کم هشت هفته به درازا می کشد. پزشکان برای بازگشت باز به طور معمول داروهای استرویید ضد التهاب، تجویز می نمایند. در آخرین پژوهش، اما گروهی از متخصصان و کارشناسان بیماری های بویایی از جمله پرفسور کارل فیل پوت معتقدند، موثرترین شیوه بازگشت حس بویایی تمرین بویایی است. مثل بوییدن گل؛ این موثرترین راه بازگشت حس بویایی بیمار است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 خرداد 1400 بروزرسانی: 9 خرداد 1400 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1650

به "حس بویایی بعد از کرونا را چطور برگردانیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حس بویایی بعد از کرونا را چطور برگردانیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید