خبرنگاران رومانی خواهان افزایش حضور نظامی ناتو در شرق اروپا شد

به گزارش صبح مهریز، تهران- خبرنگاران- کلاوس یوهانیس رئیس جمهوری رومانی گفت که کشورهای شرق اروپا که در ناتو عضویت دارند خواهان حضور نظامی بیشتر متحدان در این کشورها هستند.

خبرنگاران رومانی خواهان افزایش حضور نظامی ناتو در شرق اروپا شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، یوهانیس این درخواست را روز دوشنبه پس از اجلاس سران بخارست ناین بیان کرد.

بخارست ناین شامل گروهی از کشورهای شرق اروپا در ناتو است و یوهانیس و آندری دودا رئیس جمهوری لهستان مشترکا ریاست نشست مجازی سران آن را برعهده داشتند.

هدف از برگزاری این اجلاس که جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا نیز به وسیله ویدیو کنفرانس در آن حضور داشت هماهنگی مواضع امنیتی کشورهای عضو بخارست ناین پس از اجلاس ماه ژوئن ناتو بود.

یوهانیس گفت: ما بعنوان متحدان جناح شرقی ناتو باید به تحکیم توان دفاعی و بازدارندگی خود ادامه دهیم. ما اخیرا شاهد افزایش نگران کننده حضور نظامی روسیه در همسایگی خود، در دریای سیاه و در اطراف اوکراین بودیم.

وی اضافه کرد: به همین دلیل است که ما از جمله در صحبت با پرزیدنت بایدن خواهان افزایش حضور نظامی متحدان در رومانی و در بخش جنوبی جناح شرقی شده ایم.

ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو، روسای جمهوری بلغارستان، جمهوری چک، استونی، مجارستان، لتونی، لیتوانی و اسلواکی نیز به وسیله ویدیوکنفرانس در نشست بخارست ناین حضور داشتند.

منبع: ایرنا
انتشار: 12 خرداد 1400 بروزرسانی: 12 خرداد 1400 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1655

به "خبرنگاران رومانی خواهان افزایش حضور نظامی ناتو در شرق اروپا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رومانی خواهان افزایش حضور نظامی ناتو در شرق اروپا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید