جداییموی تای تصمیم نادرستی بود، 43 سبک کیک بوکسینگ داریم

به گزارش صبح مهریز، به گزارش خبرنگاران، رئیس فدراسیون انجمن های ورزشهای رزمی در خصوص مجمع سالیانه این فدراسیون گفت: چند سالی بود که مجمع برگزار نمی شد و ما پیروز به انجام شدیم تا در خزانه دار، حسابرس مستقل و بازرس مجمع گزارش های خود را درخصوص عملکرد این فدراسیون از مرداد سال 96 تا روزهای منتهی به اسفند 98 را ارائه نمایند.

جداییموی تای تصمیم نادرستی بود، 43 سبک کیک بوکسینگ داریم

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی شش انجمن تحت پوشش این فدراسیون فعالیت می کند. انجمن هایی که خود ماهیت فدراسیون شدن را دارا می باشند. اما با توجه به امکانات موجود و شرایط فعلی کشور این مهم مقدور نمی باشد و در نتیجه این انجمن ها به عنوان رشته های زیر مجموعه فدراسیون انجمن های ورزشهای رزمی فعال می باشند. مانند ووشو و کونگ که از این فدراسیون جدا شده و اکنون نیز خداروشکر فدراسیون های پیروزی هستند.

یوسف بهتری که با برنامه ورزشهای رزمی رادیو ورزش صحبت می کرد در خصوص درخواست برخی رؤسای هیأت ها مبنی بر تحت پوشش قراردادن برخی انجمن ها که زیر نظر فدراسیون های دیگر فعالیت می نمایند گفت: یک تجدید آرا در خصوص عملکرد این انجمن ها در گذشته وجود داشت که خوشبختانه عزم وزارت محترم ورزش بر این است که این رشته ها با کنار گذاشتن اختلافات و یکپارچه شدن، تکلیف ورزشکاران رزمی نیز مشخص شده و آنها بدانند در کجا و تحت نظر کدام فدراسیون می بایست فعالیت نمایند.

وی اضافه نمود: این مهم مستلزم یکسری برنامه ریزی و زمانبندی ها است که اینکار حتماً انجام خواهد شد، اما اینکه تا چه زمانی شرایط به این منوال است و این به تصمیم وزیر محترم ورزش، معاون محترم ورزشهای قهرمانی و حرفه ای و مسئولین وزارت ورزش مربوط می شود.در این مقوله تحت امر وزارت هستیم و هر زمان که دستور و ابلاغی در این خصوص به فدراسیون بفرمایند با کمال میل و رغبت این رشته ها را در فدراسیون انجمن های ورزشهای رزمی خواهیم پذیرفت.

رئیس فدراسیون ورزشهای رزمی در جواب سوالی مبنی بر شرایط دو رشته کیک بوکسینگ واکو و موی تای گفت: علت اینکه رشته ای مانند واکو دارای حواشی بسکمک شده این نکته است که در محل خود قرار نگرفته است. فرض کنید یک شبه مطرح شود که رشته فوتبال به عنوان رشته زیر مجموعه فدراسیون انجمن های ورزشهای رزمی در آمده است مشخص است که جای این رشته در این فدراسیون نیست و نمی تواند با توجه به ماهیت خود و فدراسیون، پیروز باشد. متأسفانه مسئولین واکو در دنیا و هم درسطح آسیا و ایران یکسری تصمیمات اشتباه را اتخاذ کردند و برخی از فدراسیون ها هم در داخل به این اشتباهات دامن زدند و عامل حواشی ایجاد شده برای این رشته شدند.

بهتری ادامه داد: در حال حاضر 43 رشته کیک بوکسینگ در فدراسیون وجود دارد که هرکدام به خوبی و می توانند با واکو رقابت نمایند. ما پیشنهاد بازگشت این رشته را مطرح کردیم و خوشبختانه نظر کارشناسان هم تأیید نماینده خوسته ما می باشد و تأیید می کند که این رشته در مامن خودش باید قرار بگیرد و بتواند روزی دارای فدراسیون مستقلی برای خود بشود.

وی در خصوص انتقال انجمن موی تای در دوران سرپرستی عظیمی گفت: در زمان سرپرست سابق فدراسیون این رشته متأسفانه با یک تصمیم شخصی و نادرست این رشته به فدراسیون دیگری منتقل شد. با توجه به تغییر نام فدراسیون و شرایط جدید و قول های مساعد وزیر محترم ورزش و مسئولین مربوطه امیدواریم به زودی شاهد بازگشت این رشته ها، که اتفاقاً رشته های مدال آوری هم هستند به فدراسیون باشیم.

رئیس فدراسیون انجمن های ورزشهای رزمی در خصوص مفقود شدن یک دستگاه خودرو سمند و یک موتور سیکلت در دوره های گذشته گفت: بنده دقیا نمیدانم در زمان ریاست و یا سرپرستی کدامیک از مدیران این اتفاقات افتاده که البته هردو مورد مربوط به 4 الی 5 سال پیش می باشد و شاید کمی بیشتر اما می دانم در همان زمان مدیران وقت اقدامات لازم را انجام داده با کمک پلیس 110 پرونده ای در خصوص سرقت ها تشکیل شده و پیگیری هایی هم اجرا شده است که در خصوص خودرو سمند مشخص شد خودرو فوق به دلایلی توقیف شده بوده و به یکی از پارکینگ های سطح شهر منقل شده که رسید آن موجود است، ام متأسفانه پارکینگ فوق جمع شده و این خودرو و گویا تعدادی خودرو دیگر گم شده است، در خصوص موتور سیکلت هم باید به این نکته اشاره کنم که با توجه به محل استقرار فدراسیون که مجموعه ورزشی شیرودی می باشد و ظرفیت محدودی در خصوص پذیرش وسایل نقلیه دارد، موتور سیکلت فوق در خیابان ورزنده پارک بوده و در آنجا به سرقت رفته است.

بهتری ضمن تشکر وزیر ورزش بابت عزم جدی بر مبارزه با فساد تاکید کرد که استفاده از کلمه گم شده است، نابجا و خطا است و این وسایل جزئی از اموال فدراسیون بوده است که هم مدیران وقت و هم مدیران حال حاضر پیگیر پیدا شدن آنها و بازگشت این اموال به فدراسیون بوده و هستند. قطعاً تخلفی از سوی مدیر و یا شخص خاصی صورت نگرفته است و اینها حوادثی است که روزانه در سطح کشور و دنیا با آن رو در رو هستیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1120

به "جداییموی تای تصمیم نادرستی بود، 43 سبک کیک بوکسینگ داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جداییموی تای تصمیم نادرستی بود، 43 سبک کیک بوکسینگ داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید