ترامپ مشتریان خارجی هوآوی را تهدید کرد

به گزارش صبح مهریز، ایرنا نوشت: رئیس جمهوری آمریکا تهدید کرد کشورهایی که با شرکت چینی هوآوی همکاری نمایند را از اشتراک اطلاعات محروم می نماید.

ترامپ مشتریان خارجی هوآوی را تهدید کرد

به گزارش امروز(دوشنبه) خبرگزاری فرانسه، واشنگتن متحدان خود را تحت فشار قرار داده تا به علت مخاطرات امنیتی هوآوی را از فعالیت در حوزه نسل 5 شبکه داده ها ممنوع نمایند.

ریچارد گرنل سفیر آمریکا در آلمان در توییتر نوشت که دونالد ترامپ از هواپیمای ویژه ریاست جمهوری با وی تماس گرفت و از او خواست تا به نقل از وی این تهدید را اعلام کند که هر کشوری که خدمات دهنده غیرقابل اعتماد نسل 5 را برگزیند، توانایی واشنگتن در به اشتراک گذاشتن بالاترین سطوح اخبار و اطلاعات را به خطر می اندازد.

متحدان اصلی آمریکا در اروپا به خصوص انگلیس و فرانسه گفته اند که هوآوی را از راه اندازی شبکه های نسل 5 ممنوع ننموده ولی محدودیت هایی بر فعالیت آن اعمال خواهند کرد.

گزارش شده که ترامپ از واکنش لندن خشمگین است. مایک پمپئو وزیر امور خارجه وی نیز در جریان کنفرانس امنیتی مونیخ هوآوی را اسب تروآی سازمان جاسوسی چین دانست.

نانسی پلوسی رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا نیز در کنفرانس امنیتی مونیخ از سیاست های دونالد ترامپ در قبال هوآوی حمایت کرد و گفت اگر شما خواستار ادامه جریان آزادی اطلاعات هستید حتی به هوآوی نزدیک نشوید.

این شرکت چینی اتهامات مذکور را به شدت رد نموده و پکن نیز برخورد با آن را زورگویی مالی خوانده است.

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا نیز در کنفرانس امنیتی مونیخ فناوری ارتباطات نسل پنجم ارائه شده از سوی شرکت هوآوی را تهدیدی جدی برای امنیت دنیا خواند و اضافه کرد: جامعه دنیای باید عمیقا نگران استفاده چین از هوش مصنوعی باشد. آمریکا نسبت به تهدیدهایی که فناوری شبکه ارتباطی نسل پنجم چین بر دنیا تحمیل می نماید واقف است و این فناوری، شبکه های ارتباطی کشورهای هم پیمان آمریکا را آسیب پذیر می سازد.

وزیر دفاع آمریکا ادامه داد: فناوری نسل پنجم ارتباطات که از سوی چین ارائه شده همچنین تهدیدی برای ناتو بعنوان قدرتمندترین ائتلاف نظامی دنیا است.

وی اضافه کرد: ما متحدان (آمریکا) و شرکت های فناوری آمریکایی را تشویق به یافتن راهکار جایگزین نسل پنجم ارتباطاتی چین نموده ایم و به موازات آن این فناوری را هم اکنون در پایگاه های نظامی خود مورد امتحان و آزمایش قرار می دهیم.

از سوی دیگر، مراجع قضایی آمریکا که پیش تر شرکت فناوری چینی هوآوی را به تقلب بانکی متهم نموده بودند به تازگی اتهام دیگری علیه این شرکت و چهار زیرمجموعه رسمی و غیررسمی آن در آمریکا مطرح کردند.

براساس خبرنامه ای که پنجشنبه شب در تارنمای رسمی وزارت دادگستری آمریکا منتشر شد، این شرکت ها به توطئه برای سرقت اسرار تجاری شرکت های آمریکایی به وسیله تقلب و فریب متهم شده اند.

دادستان های آمریکایی همچنین در این پرونده هوآوی را متهم به همکاری و فعالیت در کشورهای تحت تحریم آمریکا، اتحادیه اروپا یا سازمان ملل همچون ایران و کره شمالی کردند.

23311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 12 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 820

به "ترامپ مشتریان خارجی هوآوی را تهدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ مشتریان خارجی هوآوی را تهدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید