تد کروز: آمریکا حق بازگرداندن تحریم ها علیه ایران را دارد!

به گزارش صبح مهریز، ایسنا نوشت: در حالی که دونالد ترامپ در سال 2018 بیان کرد که آمریکا از برجام خارج شد، یک سناتور جمهوری خواه آمریکایی مدعی شد که این کشور به عنوان یکی از اعضای اولیه برجام طبق قطعنامه 2231 شورای امنیت حق استفاده از مکانیسم بازگردانی تحریم ها علیه ایران را دارد.

تد کروز: آمریکا حق بازگرداندن تحریم ها علیه ایران را دارد!

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش شبکه فاکس نیوز، تد کروز سناتور جمهوری خواه آمریکا در بیانیه ای روز دوشنبه درباره به کارگیری مکانیسم بازگردانی تحریم ها علیه ایران گفت: بی عرضگی متحدان اروپایی ما فقط و فقط یک گزینه برای آمریکا باقی گذاشته است و آن ممانعت از به انتها رسیدن تاریخ تحریم تسلیحاتی ایران است. زمان آن رسیده است که آمریکا با به کارگیری مکانیسم بازگردانی تحریم ها که در قطعنامه توافق هسته ای در سازمان ملل تشریح شده است، در نهایت و به طور بازگشت ناپذیری تمام آنچه از توافق فاجعه بار(هسته ای) باقی مانده است و منافعی را که ایران از آن کسب می نماید را انتها ببخشد.

تد کروز در ادامه اظهار کرد: با این حال، ما برای همکاری با اعضای شورای امنیت و اعضای(برجام) در راستای مسیری به سوی اطمینان حاصل کردن از حمایت شورا آماده هستیم.

کروز در یادداشتی برای هفته نامه نیوزویک مدعی شد: قطعنامه 2231 شورای امنیت حق تمامی اعضای اصلی توافق هسته ای را که از جمله آن ها آمریکا را نیز به وضوح ذکر می نماید، برای به کارگیری مکانیسم بازگردانی تحریم ها محفوظ داشته است. چگونه می تواند چنین نباشد؟ تمام هدف مکانیسم بازگردانی تحریم ها حفاظت از آمریکا در موقعیتی بود که ایران از فرصت توافق برای به خطر انداختن آمریکایی ها استفاده کند.

اظهارات کروز در پی این مطرح می گردد که پیش نویس قطعنامه آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران که تاریخش در ماه اکتبر به انتها خواهد رسید، در پی عدم برخورداری از حمایت حداکثری در رای گیری شورای امنیت سازمان ملل، رد شد.

دولت آمریکا علیرغم خروجش از توافق هسته ای تهدید نموده بود در صورت تصویب نشدن پیش نویس قطعنامه ای که ارائه نموده بود، از مکانیسم بازگردانی تحریم ها در توافق هسته ای برای بازگرداندن تحریم های سازمان ملل علیه ایران استفاده خواهد نمود.

23311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 مهر 1399 بروزرسانی: 14 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1187

به "تد کروز: آمریکا حق بازگرداندن تحریم ها علیه ایران را دارد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تد کروز: آمریکا حق بازگرداندن تحریم ها علیه ایران را دارد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید