تاثیر خطرناک تزریق بوتاکس بر مغز انسان

به گزارش صبح مهریز، یک مطالعه تکان دهنده نشان داده است که تزریق بوتاکس می تواند بر مغز تاثیر خطرناکی داشته باشد.

تاثیر خطرناک تزریق بوتاکس بر مغز انسان

بسیاری از افراد از تزریق بوتاکس برای اهداف زیبایی استفاده می نمایند، زیرا صورت را سفت و چین و چروک ها را به طور موثر و آسان پنهان می نماید، اما اکنون محققان دریافته اند که بوتاکس بر فعالیت بعضی از نواحی مغز انسان تأثیر می گذارد.

این مطالعه نشان داده است که بوتاکس نه تنها بر توانایی ابراز احساسات تأثیر می گذارد، بلکه مانع از توانایی مغز در تشخیص عبارات دیگران می گردد.

تزریق بوتاکس با تزریق ترکیبی به نام سم بوتولینوم به صورت، در نواحی مانند پیشانی، اطراف چشم و دهان عمل می نماید، به طوری که این ترکیب باعث مسدود شدن سیگنال های عصبی پوست می گردد.

با این حال، محققان UCLA با همکاری AbbVie سازنده بوتاکس، اسکن مغزی 10 زن را قبل از تزریق بوتاکس به پیشانی و دوباره 2-3 هفته پس از عمل انجام دادند.

در طول آزمایشات، محققان از شرکت نمایندگان خواستند تا سعی نمایند احساسات و ابراز خشم و شادی را در تصاویر چهره ها شناسایی نمایند.

محققان دریافتند که تزریق بوتاکس فعالیت نواحی مغز مرتبط با پردازش هیجانی مانند آمیگدال و شکنج دوکی شکل را تغییر می دهد.

محققان شرح دادند که نتایج این مطالعه نشان می دهد که بوتاکس نه تنها بر توانایی انسان در بیان احساسات با تأثیر گذاشتن بر ماهیچه های صورت مسئول لبخند، اخم کردن و سایر حالات تأثیر می گذارد، بلکه توانایی مغز را برای تشخیص عبارات دیگران مختل می نماید.

منبع: باشگاه خبرنگاران

منبع: فرادید
انتشار: 21 فروردین 1402 بروزرسانی: 21 فروردین 1402 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 2245

به "تاثیر خطرناک تزریق بوتاکس بر مغز انسان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر خطرناک تزریق بوتاکس بر مغز انسان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید