برترین مکان های ماهیگیری در ایرلند

به گزارش صبح مهریز، کشور ایرلند به علت دارا بودن دریاچه ها و بندرها زیاد، محل مناسبی برای ماهیگیری و صید ماهی به تعداد می رود. در بعضی از منطقه ها هم صید ماهی تنها راه امرارمعاش مردم محسوب شده و شغل اصلی آن ها است. در این مقاله به 5 دریاچه و بندر صید ماهی در ایرلند اشاره کردیم که در ادامه به معرفی چند مکان دیگر می پردازیم. در ادامه با معرفی تعدادی دیگر از این مکان ها با مجله خبرنگاران همراه باشید.

برترین مکان های ماهیگیری در ایرلند

خلیج گالوی

ماهیگیری در خلیج گالوی محل بسیار مناسب و فوق العاده ای برای ماهیگیران این منطقه است. قایق های مخصوصی در این خلیج به منظور دسترسی آسان به تمام امکانات وجود دارد. برترین نقطه این خلیج شامل جزایر آران با دیواره های سنگی بوده و بخش جنوبی آن هم در امتداد راکی و خط ساحلی هم با صخره های زیبای خود دارای شکوه خاصی است. در آب های این خلیج، انواع ماهی ها و کوسه ماهی یافت می گردد. درصورتی که قصد سفر به این خلیج رادارید می توانید با ایجاد یک برنامه مناسب دریکی از جزایر آران اقامت نموده و از تماشای چشم انداز زیبای امواج خروشان بر روی صخره ها لذت ببرید. را در این خلیج برترین فرصت صید کوسه ماهی برای ماهیگیران فراهم است.

دریاچه اِرن

دریاچه اِرن یکی از برترین نقاط صید ماهی در ایرلند است که در مرز جمهوری ایرلند و ایرلند شمالی واقع شده است. انواع ماهی های کمیاب به قیمت 30 پوند در آنجا به فروش می رسد. از گونه های دیگر ماهی در این دریاچه می توان به ماهی قزل آلا و سالمون اشاره نمود. شما لازم نیست نگران گذرنامه و یا آداب ورسوم چک کردن در بخش های مرزی باشید، زیرا راستا و نشانه ها در این منطقه کاملاً واضح و روشن است. در این منطقه انواع امکانات، قایق ها، تجهیزات ماهیگیری و قایق های راهنما در دسترس است.

دریاچه های سرزمین ایرلند

دو رودخانه از عظیم ترین رودخانه های ایرلند به نام های رودخانه شانون و اِرن در بخش مرکزی ایرلند واقع شده اند. این دو رودخانه بخش وسیعی از این منطقه را در برگرفته اند. گستره این رودخانه ها از شهر کاوان در شمال میدلندس تا لیمرک در غرب کشور است. هر دو رودخانه شامل تعداد زیادی دریاچه کوچک هستند که به اسم دریاچه های سرزمین ایرلند شناخته شده و وجود صدها دریاچه کوچک باعث به وجود آمدن طیف گسترده ای از صنعت ماهیگیری و صید ماهی های درشت، پایک و ماهی آزادشده است. این منطقه منبع غذایی خوبی برای ماهیان آن به تعداد می رود. راه آبی قابل دسترس هم به دریاچه درگ با پوشش دهی 29000 هکتار است.

وست کُرک

وست کُرک، ناحیه ای در امتداد اقیانوس اطلس و طبیعتی وحشی و بکر در ایرلند است. این منطقه با در اختیار داشتن سواحل دلپذیر، خلیج و راه های گردشگری از منطقه ها خوش چشم انداز به شمار میرود. رستوران های مشرف به بندر، قایق های سرگرمیی و انواع گونه های موجود در آب های سواحل آن از ویژگی های شاخص آن محسوب می گردد. در این مکان، ماهیگیری در امتداد خط ساحلی بسیار دلپذیر است. ماهی سالمون در ماه فوریه به وفور صیدشده و منطقه ای بسیار عالی برای توقف، سرگرمی و بعلاوه ماهیگیری است. برای در اختیار داشتن اطلاعات کافی هم می توان از مردم محلی یاری گرفت.

شبه جزیره دینگل

شبه جزیره دینگِل یکی از دیدنی ترین مکان های طبیعی است که واقع در جنوب غربی ایرلند است. خط ساحلی زیبا و متنوع با شن و ماسه های طلایی رنگ، انعکاسی از اقیانوس اطلس، گشت وگذار در سواحل زیبا و خروش امواج بر روی صخره ها چشم انداز ای خاص به آن بخشیده است. شبه جزیره دینگِل، بعضی از عظیم ترین گونه های ماهی را در آب های خود دارد، گونه های عظیمی مانند کوسه ماهی و باس دریایی که قیمت آن ها به بیش از 50 پوند هم می رسد.

منطقه کانِمارا

منطقه کانِمارا، در غرب گالوی قرار داشته و فراوانی دریاچه های محلی با انواع ماهی ها ازجمله ماهی قزل آلا در آب های دریاچه مشاهده می گردد. درصورتی که شما یک ساعت راه را از راستا غرب بپیمایید، شاهد دریاچه های زیبا، وفور ماهی های قزل آلا و غذاهای دریایی خواهید بود. ماهی سالمون هم در هر تابستان صید می گردد. ماهیگیران محلی در نقاطی مانند دلفی، اریف و کیلمور هرساله سود زیادی از صید ماهی به دست می آورند. این منطقه ها معمولاً نقطه اوج صید ماهی به تعداد می فرایند.

برای خرید بلیط هواپیما به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید.

منبع: مجله دور و نزدیک
انتشار: 19 مرداد 1400 بروزرسانی: 19 مرداد 1400 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1769

به "برترین مکان های ماهیگیری در ایرلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین مکان های ماهیگیری در ایرلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید