آنالیز 65 طرح بوم گردی در اردبیل

به گزارش صبح مهریز، معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از آنالیز 65 طرح بوم گردی در روستاهای این استان تا انتها سال 97 اطلاع داد.

آنالیز 65 طرح بوم گردی در اردبیل

به گزارش صبح مهریز به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، ناصر محمودی معاون سرمایه گذاری این اداره کل امروز یکشنبه 11 آذر 97 با اعلام این خبر توضیح داد: در پی تکلیف شهرستان ها به اطلاع رسانی و جذب سرمایه گذاران جهت ایجاد اقامتگاه های بوم گردی تاکنون 65 طرح به اداره کل واصل شده است.

او بیان نمود: از تمام شهرستان ها تقاضاهایی به دست ما رسیده اما بیشترین میزان از شهرستان های خلخال و مشکین شهر به ثبت رسیده است.

او اضافه کرد: متقاضیان می توانند یا با تبدیل خانه مسکونی روستایی و یا احداث خانه مسکونی جدید نسبت به راه اندازی اقامتگاه اقدام نمایند که مهم معماری خانه مسکونی بر اساس معماری تاریخی و بومی منطقه است و قدمت ساخت تاثیری در اعطای مجوز ندارد.

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در مورد روند اعطای تسهیلات متذکر شد: اعطای تسهیلات صرفا برای ساخت و نه تبدیل خانه های مسکونی انجام می گردد.

محمودی با بیان اینکه نرخ تسهیلات در مناطق روستایی شش درصد و در مناطق مرزی 4درصد است، ادامه داد: به میزان 80درصد از هزینه برآورد شده احداث اقامتگاه، تسهیلات اعطا می گردد.

او تاکید نمود: بعد از آنالیز طرح های تقاضای اقامتگاه بوم گردی در صورت رعایت ضوابط و اصول، نسبت به صدور مجوز فعالیت و بهره برداری اقدام می گردد.

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اضافه کرد: در حال حاضر چهار اقامتگاه فعال و چهار مورد در حال ساخت است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 22 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 302

به "آنالیز 65 طرح بوم گردی در اردبیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز 65 طرح بوم گردی در اردبیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید