برایان جانسون؛ 45 ساله ای که قرار است 18 ساله گردد!، کوشش 30 پزشک برای جوان سازی یک ثروتمند

به گزارش صبح مهریز، به گفته پزشکان، نتایج آزمایش ها نشان می دهد که برایان جانسون حداقل پنج سال از سن بیولوژیکی کلی خود کاسته است...

برایان جانسون؛ 45 ساله ای که قرار است 18 ساله گردد!، کوشش 30 پزشک برای جوان سازی یک ثروتمند

خبرنگاران - در حوزه علم سلامت مدرن، نام برایان جانسون (Bryan Johnson) به تازگی توجهات بسیاری را به سوی خود جلب نموده است. این کارآفرین فوق ثروتمند دنیای نرم افزار امیدوار است پس از طی کردن یک برنامه آزمایشی، روند طبیعی پیری را معکوس نموده و تا حدی آن را پیش ببرد که سن بیولوژیکی خود را به 18 سال برساند.

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

برایان جانسون 45 ساله با تیمی متشکل از بیش از 30 پزشک و کارشناس سلامت همکاری می نماید که بر هر عملکرد بدن او نظارت دارند. این تیم که زیر نظر دکتر اولیور زولمن (Oliver Zolman) 29 ساله اداره می گردد، متعهد شده است که به معکوس شدن روند پیری در هر یک از اندام های بدن برایان جانسون یاری کند.

راه اندازی و اجرای این برنامه مستلزم سرمایه گذاری چندین میلیون دلاری از جمله هزینه های یک سوئیت پزشکی در خانه جانسون در ونیز، کالیفرنیا بود. وی سال جاری در مسیر صرف هزینه حداقل دو میلیون دلاری برای بدن خود قرار گرفته است. برایان جانسون میخواهد مغز، قلب، ریه ها، کبد، کلیه ها، تاندون ها، دندان ها، پوست، مو، مثانه، آلت تناسلی و رکتوم یک نوجوان 18 ساله را داشته باشد.

پروژه بلوپرینت؛ کوشش برای معکوس کردن روند پیری

جانسون، زولمن و تیمی که در این برنامه حضور دارند بیش از یک سال است که آزمایش های خود را آغاز نموده که در مجموع با عنوان پروژه بلوپرینت (Project Blueprint) شناخته می گردد. این برنامه آزمایشی شامل دستورالعمل های سخت گیرانه برای رژیم غذایی جانسون (1977 کالری وگان در روز)، ورزش (یک ساعت در روز، تمرینات با شدت زیاد سه بار در هفته) و خواب (هر شب در یک زمان معین، پس از دو ساعت استفاده از عینکی که نور آبی را مسدود می نماید) می گردد.

به منظور تنظیم دقیق این برنامه، جانسون علائم حیاتی خود را به طور مداوم زیر نظر دارد. بعلاوه، وی هر ماه مجموعه ای از رویه های پزشکی که بعضی از آنها شدید و دردناک هستند را تحمل نموده و سپس نتایج آنها با انجام آزمایش های خون، ام آر آی، سونوگرافی و کولونوسکوپی بررسی می گردد. به گفته پزشکان، تمام کارهایی که جانسون انجام می دهد آغاز به ثمربخشی نموده و بدن وی با توجه به نتایج آزمایش ها از نظر پزشکی در حال جوان تر شدن است.

بعضی نشانه های آشکار وجود دارند که نشان می دهد برایان جانسون حداقل از بیشتر افراد 45 ساله سالم تر است. چربی بدن وی بین 5 تا 6 درصد است که موجب می گردد عضلات و رگ های وی به خوبی نمایان شوند.

اما آنچه در بدن وی رخ می دهد پزشکان را بیشتر هیجان زده می نماید. به گفته آنها، نتایج آزمایش ها نشان می دهد که وی حداقل پنج سال از سن بیولوژیکی کلی خود کاسته است. نتایج آزمایش ها نشان می دهد که وی دارای قلب یک فرد 37 ساله، پوست فردی 28 ساله و ظرفیت ریه و تناسب اندام فردی 18 ساله است. همه نشانگرهایی که تیم جانسون دنبال می نمایند، بهبود قابل توجهی یافته اند.

اولیور زولمن که مدرک پزشکی خود را از کینگز کالج لندن دریافت نموده است تاکید می نماید که کارش با جانسون تازه آغاز شده است و صدها رویه برای بررسی به جای مانده اند که از آن جمله می توان به طیف گسترده ای از ژن درمانی تجربی اشاره نمود.

همکاری برایان جانسون و اولیور زولمن برای معکوس کردن روند پیری

جانسون شرکت پردازش پرداخت Braintree Payment Solutions LLC را در دهه چهارم زندگی خود تاسیس کرد. وی کسب و کار پیروزی را ایجاد کرد، اما ساعات کاری طولانی و استرس زیاد موجب اضافه وزن و افسردگی وی تا حد خودکشی شد. جانسون شرکت Braintree را در سال 2013 طی معامله ای به ارزش 800 میلیون دلار به شرکت eBay فروخت و پس از آن تصمیم گرفت تا رسیدگی به شرایط بدن خود را آغاز کند.

این شامل یادگیری بیشتر در خصوص زیست شناسی می شد. وی یک شرکت سرمایه گذاری متمرکز بر زیست فناوری به نام OS Fund را تاسیس کرد و در سال 2016 نیز شرکتی به نام Kernel را بنیان نهاد که کلاه هایی را برای بررسی فعالیت مغزی به منظور یادگیری بیشتر در باره عملکرد درونی فکر انسان فراوری می نماید.

پژوهشگران در حال حاضر از این کلاه ها برای بررسی آثار مدیتیشن و مواد توهم زا و یافتن روش هایی برای کاهش درد مزمن استفاده می نمایند. در این زمان، جانسون با تغییر رژیم غذایی، مصرف مکمل ها، و استفاده از سلول های بنیادی دستکاری بدن خود را آغاز نموده بود.

به گفته جانسون، شما می توانید به بدن و شرایط خود نگاه کنید و آن را به اراده تبدیل کنید. با دنبال کردن برنامه بلوپرینت، پرخوری های شبانه حذف شده و نتایج آزمایش ها این اعتماد و اطمینان را در وی ایجاد نموده است که تا حد ممکن رفتار درستی با بدن خود دارد.

از سوی دیگر، دکتر زولمن آسیب دیدگی کمر در بازی بسکتبال در نخستین سال حضورش در دانشکده پزشکی در سال 2012 را تجربه کرد. زولمن حدود یک سال با مسائل ناشی از این اتفاق دست به گریبان بود که حتی امکان راه رفتن درست را از وی گرفته بود. در نهایت، زولمن تصمیم گرفت تا یک برنامه فیزیوتراپی برای خود آماده کند که شامل ماساژ بافت عمیق در قسمت هایی مانند پاها، کمر، باسن، شکم و لگن می شد. پس از این برنامه وی پیروز شد تا بار دیگر به راحتی راه برود.

زولمن در سال 2019 فارغ التحصیل شد و اندکی پس از آن، مطالعه پژوهش های بالینی که فکر می کرد ممکن است به او در تجربه زندگی سالم تر برای مدت زمان طولانی تر یاری کند را آغاز کرد. به اعتقاد زولمن پیشرفت در زمینه طول عمر مستلزم پیگیری هماهنگ تر داروها و درمان هایی است که به هر نحوی امیدوارنماینده به نظر می رسند.

در سال 2021، زولمن شرکت 20one Consulting Ltd را در کمبریج، انگلیس تاسیس کرد. هدف وی این است که به وسیله ارائه آمار زیستی کاهش 25 درصدی پیری در 78 اندام بدن را تا سال 2030 ثابت کند. برای افراد تازه کار، درمان وی بر موارد پایه بهبود رژیم غذایی و ورزش متمرکز است. برنامه های گران تر وی که تا ساعتی 1000 دلار نیز هزینه دارند، شامل آزمایش ها، درمان ها و دستگاه های یاری سلامت می شوند. جانسون تنها مشتری وی است که تا این میزان سخت و مصمم برنامه خود را دنبال می نماید.

برای بررسی پیشرفت، شرایط 10 یا تعداد بیشتری شاخص برای هر یک از اندام های یک بیمار پیگیری می گردد. به عنوان نمونه، برای مغز، طیف گسترده ای از آزمایش های ام آر آی و سونوگرافی برای پیگیری جریان خون، حجم بافت، زخم، تورم، و رشد پلاک در مخ، شکمچه مغز، مخچه، هیپوفیز و ساقه مغز انجام می شوند و آزمایش های توانایی شناختی و دریافت خون آنها را تکمیل می نمایند.

برنامه معکوس کردن پیری برایان جانسون

برایان جانسون هر روز صبح ساعت 5 از خواب بیدار می گردد و تعدادی مکمل و دارو مصرف می نماید. از آن جمله می توان به لیکوپن برای سلامت عروق و پوست، متفورمین برای پیشگیری از پولیپ های روده، زردچوبه، فلفل سیاه و ریشه زنجبیل برای آنزیم های کبدی و کاهش التهاب، روی (زینک) برای تکمیل رژیم وگان و یک میکرودوز از لیتیوم برای سلامت مغز اشاره نمود.

سپس، یک رژیم ورزشی یک ساعته شامل 25 تمرین مختلف و یک نوشیدنی میوه ای سبز حاوی کراتین، فلاوانول های کاکائو، پپتیدهای کلاژن و سایر مواد مفید در برنامه روزانه دیده می گردد. در طول روز، جانسون مقداری غذای سالم و جامد مصرف می نماید که دستورالعمل های آماده کردن آنها بر اساس جدیدترین نتایج آزمایش های وی است. پس از غذا خوردن، جانسون مسواک زده و از نخ دندان استفاده می نماید، پیش از آن که دهان خود را با روغن درخت چای شستشو داده و از یک ژل آنتی اکسیدان استفاده کند. به گفته پزشکان وی، جانسون التهاب لثه یک فرد 17 ساله را دارد.

برنامه آزمایشی جانسون شامل گرفتن 33537 تصویر از روده هایش بوده که معین شده است پرزهایی کوتاه تر از حد میانه دارد و ضخامت شریان کاروتید وی نیز بررسی شده است.

جانسون عضلات کف لگن خود را با پالس های الکترومغناطیسی تحریک می نماید تا شرایط عضلانی در قسمت های سخت برای دسترسی را بهبود ببخشد. وی دستگاهی در اختیار دارد که تعداد نعوظ های شبانه وی را می شمارد.

جانسون روزانه وزن، شاخص توده بدنی و چربی بدنش را میزان گیری می نماید و بر دمای بدن، قند خون، تغییرات ضربان قلب و سطوح اکسیژن هنگام خواب خود را زیر نظر دارد. وی بعلاوه آزمایش های خون، مدفوع و ادرار و بعلاوه ام آر آی و سونوگرافی های کل بدن و بعلاوه آزمایش های منظمی که به طور خاص مربوط به کلیه ها، پروستات، تیروئید و دستگاه عصبی وی هستند را انجام می دهد.

جانسون برای ترمیم آسیب های ناشی از نور خورشید به پوستش، روزانه هفت کرم استفاده می نماید و لایه برداری اسیدی و لیزر درمانی هفتگی انجام داده و پرهیز از قرار گرفتن در معرض خورشید را آغاز نموده است.

برای بهبود شنوایی گوش چپ خود که ریشه در سفرهای شکار دوران کودکی وی دارد، صدا درمانی در برنامه جانسون گنجانده شده است که محدودیت های فرکانس هایی که وی می تواند بشنود را آزمایش نموده و سپس صداهایی غیر قابل شنیدن فراوری می نماید که سلول ها در گوش و مغز وی را تحریک می نمایند. مطالعات بالینی در دانشگاه استنفورد و موارد دیگر نشان داده اند که این می تواند به افراد عادی یاری کند تا شنوایی خود را حداقل 10 دسی بل بهبود ببخشند.

به گفته چند تن از پزشکان و مشاوران، جانسون در شرف انجام بعضی روش های آزمایشی دیگر از جمله ژن درمانی است. خوب یا بد، وی بدن خود را بسیار وقف علم نموده به امید این که ثابت کند چه چیزی برای بقیه ما ممکن است.

به گفته برایان جانسون، کاری که وی انجام می دهد ممکن است چندان معقول به نظر نرسد اما وی کوشش می نماید تا این مساله که می توان جلوی پیری را گرفت اثبات کند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 12 بهمن 1401 بروزرسانی: 12 بهمن 1401 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 2217

به "برایان جانسون؛ 45 ساله ای که قرار است 18 ساله گردد!، کوشش 30 پزشک برای جوان سازی یک ثروتمند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برایان جانسون؛ 45 ساله ای که قرار است 18 ساله گردد!، کوشش 30 پزشک برای جوان سازی یک ثروتمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید