انهدام 3 باند سرقت مسلحانه در اصفهان

به گزارش صبح مهریز، رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان از متلاشی شدن 90 سازمان جرم از ابتدای سال تا به امروز در استان اصفهان اطلاع داد.

انهدام 3 باند سرقت مسلحانه در اصفهان

ترکیان با اشاره به تدابیر اجرا شده در حوزه جرائم خشن و به عنف گفت: از ابتدای سال تا به امروز نزدیک به 90 سازمان جرم مکوششی شده که 10 درصد آن را باند های سرقت همراه با خشونت شامل می گردد و با کوشش های مستمر و اقدامات هوشمندانه پلیس آگاهی 3 باند سرقت مسلحانه نیز در این مدت شناسایی و دستگیر شده اند و در حوزه سرقت های به عنف شرایط کنترل شده است و مشکل خاصی در این زمینه شاهد نیستیم.

او با اشاره به شرایط خاص استان از لحاظ موقعیت جغرافیایی در کشور، اصفهان را جزو استان های برتر در حوزه مقابله با سرقت دانست و گفت: در بحث پیشگیری از سرقت به غیر از سازمان انتظامی کشور، 26 سازمان و نهاد دیگر نقش دارند که اگر به درستی ایفای نقش نمایند، بخش مهمی از سرقت ها پیشگیری خواهد شد.

او اضافه کرد: شرایط استان در حوزه جرائم مهمه و خشن کنترل شده است و حتی در جرائم مهمه مثل سرقت منزل و کیف قاپی و سایر موارد شاهد کاهش وقوع بوده ایم، ولی در حوزه سرقت های خرد افزایش وقوع داشته ایم.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان خاطر نشان کرد: با توجه به این که بسیاری از سرقت هایی که اتفاق می افتد، وابسته به فرصت هستند، چنانچه شهروندان با رعایت توصیه های انتظامی و هوشیاری خود فرصت ارتکاب جرم را از سارقان سلب نمایند، بخش عمده ای از این سرقت ها کاهش پیدا می نماید.

او توضیح داد: از شهروندان می خواهیم در صورت مشاهده هر گونه موارد مشکوک و یا تماس افراد ناشناس و کلاهبردار با ایشان بلافاصله مراتب را به وسیله شماره 110 به پلیس اطلاع دهند، در ضمنً به سارقان نیز هشدار می دهیم پلیس آگاهی به آن ها اجازه نخواهد داد، امنیت مردم را خدشه دارنمایند و قطعاً برخورد بازدارنده را در مقابله با آن ها انجام خواهد داد.

خبرنگاران اصفهان اصفهان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 20 مهر 1401 بروزرسانی: 20 مهر 1401 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 2165

به "انهدام 3 باند سرقت مسلحانه در اصفهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انهدام 3 باند سرقت مسلحانه در اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید