انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان روغن کرمانشاهی تشکیل می گردد

به گزارش صبح مهریز، رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه گفت: انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان روغن کرمانشاهی ظرف 20 روز آینده راه اندازی می گردد.

انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان روغن کرمانشاهی تشکیل می گردد

کیوان کاشفی در گفت و گو با خبرنگار صبح مهریز با اشاره به پیگیری های یکساله ای که برای راه اندازی انجمن فراوریکنندگان و صادرکنندگان روغن حیوانی کرمانشاه انجام گردیده، اضافه نمود: به زودی شاهد راه اندازی این انجمن خواهیم بود.

وی از روغن حیوانی کرمانشاه به عنوان یک پتانسیل و برند یاد و گفت: متاسفانه طی سالیان گذشته آنطور که باید به این ظرفیت نپرداخته ایم و اکنون به دنبال ایجاد ارزش اضافه نموده و بهره وری بیشتر از این محصول هستیم.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه با اشاره به کیفیت و تنوع روغن حیوانی که در مناطق مختلف استان فراوری می گردد، یادآوری کرد: اکنون چند واحد در کرمانشاه داریم که فراوری روغن حیوانی را به صورت صنعتی هم انجام می دهند و عده ای هم در نواحی مختلف استان به شیوه سنتی فراوری این محصول را انجام می دهند.

کاشفی با بیان اینکه همه افراد فعال در زمینه فراوری، بسته بندی و فروش روغن حیوانی برای حضور در این انجمن شناسایی گردیده اند، گفت: تنها در بخش بسته بندی و فروش این محصول حدود 60 نفر در استان فعالیت دارند. اگر روی این پتانسیل کار کنیم می توانیم شاهد صادرات بیشتر روغن کرمانشاه به بازارهای مختلف جهان باشیم.

وی، مهمترین نیازها برای جا افتادن روغن حیوانی در بازارهای جهانی را توجه به فرمولاسیون استاندارد، بسته بندی، کیفیت و ... دانست و تاکید نمود: اگر این موارد رعایت گردد می توانیم با شرکت در چند نمایشگاه بین المللی جای این محصول را در بازارهای خارجی باز کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه معتقد است، با راه اندازی این انجمن علاوه بر بازارهای خارجی، می توان روغن حیوانی را در سایر استان های کشور هم بیش از پیش به فروش رساند.

کاشفی از پیگیری برای راه اندازی انجمن زعفران کرمانشاه هم اطلاع داد و توضیح داد: اگرچه فراوری زعفران در کرمانشاه طی چند سال اخیر شروع گردیده، اما به عقیده ما پتانسیل کار زیادی در این بخش وجود دارد.برای افزایش فراوری و بهره وری زعفران در کرمانشاه باید روی مواردی مانند آموزش، بسته بندی، بازاریابی و ... کار کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی استان بر لزوم افزایش سطح زیر کشت زعفران هم تاکید نمود که پتانسیل آن در کرمانشاه وجود دارد.

وی گفت: با توجه به این پتانسیل ها درخواست تشکیل انجمن فراوریکنندگان زعفران کرمانشاه را نیز ارائه داده و امیدواریم این انجمن نیز به زودی تشکیل گردد و بتوانیم با کمک این انجمن در زمینه زعفران در کرمانشاه حرف برای گفتن داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 شهریور 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 55

به "انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان روغن کرمانشاهی تشکیل می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان روغن کرمانشاهی تشکیل می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید