اقدام خوب یک دهیاری در شهرستان خلخال برای پیشگیری از کرونا

به گزارش صبح مهریز، خبرنگاران/اردبیل یک دهیاری در شهرستان خلخال اقدامات خوبی در سطح روستا در راستای پیشگیری از کرونا و آگاهی دهی به مردم این منطقه انجام داده است.

اقدام خوب یک دهیاری در شهرستان خلخال برای پیشگیری از کرونا

سید نظام حیاتی دهیار روستای درو از توابع بخش شاهرود با اشاره اقدامات انجام یافته در این منطقه در مصاحبه با خبرنگاران اظهار کرد: به دلیل گستره شیوع کرونا در همه مناطق کشور در منطقه ما نیز اقداماتی از جانب دهکمک و شورا اسلامی روستا با مشارکت بهورز خانه بهداشت و مسئولین پایگاه برادران و خواهران روستا و حمایت اهالی و پشتیبانی کمک های بهداشتی اهدایی بنیاد خیریه آسام روستا انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه در راستای پیشگیری از کرونا ویروس در این بخش اقدامات خوبی انجام شده است، ادامه داد: تهیه مواد ضد عفونی وایتکس برای بیش از چندین مرتبه گندزدایی معابر روستا،

تهیه وسیله نقلیه و کارگر و سمپاش و تا به امروز پنج مرحله کل روستا و کلیه سطل های زباله ضدعفونی و گند زدایی شده است.

حیاتی با بیان اینکه از ورود دوره گردها به داخل روستا جلوگیری شده است، افزود: در فضای مجازی با تبلیغات گستره از اهالی خواستیم تا از ورود و خروج به روستا جلوگیری شود.

به گفته وی کمپین در خانه بمانیم در این بخش بنحو احسن اجرا شده است بطوریکه اهالی در این مورد همکاری مساعد داشته و مراقبتهای لازم را انجام داده اند.

دهیار روستای درو ادامه داد: آموزش خانه به خانه و در صورت نیاز سالمندان نیازهای آنها برایشان تامین و درب منزل به انها تحویل میشود.

وی با اشاره به اینکه با همکاری اهالی از تجمیع و برگزاری هرگونه مراسم عروسی و عزا جلوگیری شده است، گفت: تهیه الکل و مواد ضدعفونی دستکش و ماسک به اندازه تعداد جمعیت و خانوار و همچنین اقلام فشارسنج و دستگاه تب سنج و لباس های ایزوله توسط بنیاد خیریه روستا بنام آسام جهت استفاده اهالی تهیه و توسط دهیار و شورا توزیع شده است.

حیاتی یادآور شد: نصب بنرهایی جهت کمپین در خانه بمانیم و از تجمع بپرهیزیم در ورودی و سطح روستا نصب شده است. همچنین از مغازه های روستا و نحوه ارایه خدمات به مشتریان بازدید میشود و نکات بهداشتی مورد نظر در خصوص پیشگیری از ویروس کرونا مطرح شده است.

همچنین از اهالی خواسته می شود از ریختن دستمال و دستکش در معابر عمومی خوداری نمایند و در سطل زباله ریخته شود تا بصورت بهداشتی تخلیه شود سطل های زباله روستا در این ایام زود به زود تخلیه میشود.

تهیه کارت پستال تبریک سال نو بهمراه متن آموزشی جهت پیشگیری از ویروس کرونا و توزیع آن در بین اهالی ساکن روستا

برگزاری جشنواره عکس نقاشی توصیف روستا و ارسال متن کوتاه امیدوار نماینده برای ایام تعطیلات نوروز با موضوع در خانه بمانیم با مشارکت بنیاد خیریه آسام و پایگاه اطلاع رسانی روستا می باشد.

وی در ادامه افزود: تمام تلاش ما بر این می باشد تا با کمک هم بتوانیم بر ویروس کرونا غلبه کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 889

به "اقدام خوب یک دهیاری در شهرستان خلخال برای پیشگیری از کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدام خوب یک دهیاری در شهرستان خلخال برای پیشگیری از کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید