استاندار سقطری در دولت هادی: یمن در معرض یک حمله بین المللی قرار گرفته است

به گزارش صبح مهریز، استاندارجزیره سقطری در جنوب یمن که به تازگی به چنگ شبه نظامیان تحت حمایت امارات درآمده است این اتفاق را در چارچوب نقشه مشترک عربستان و امارات خواند و گفت که یمن در معرض یک حمله بین المللی قرار گرفته است.

استاندار سقطری در دولت هادی: یمن در معرض یک حمله بین المللی قرار گرفته است

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه بین الملل صبح مهریز، استاندار استان سقطری یمن تسلط شورای انتقالی جنوب یمن (شبه نظامیان تحت حمایت امارات) بر جزیره راهبردی سقطری را در راستای یک توطئه بین المللی علیه یمن دانست.

رمزی احمد سعید محروس در گفت وگو با شبکه المسیره گفت: آنچه که در مجمع الجزایر سقطری رخ داد، ناگهانی نبود؛ بلکه در چارچوب تبادل نقش ها میان عربستان و امارات برای آن برنامه ریزی انجام شده بود.

او گفت: آنهایی در سقطری که به قدرت های اشغالگر دل بسته اند، باید از آنچه در استان های جنوبی یمن جریان دارد، درس عبرت بگیرند.

استاندار سقطری با تاکید بر هوشیاری مردم این جزیره در مقاومت برابر اشغالگران گفت: مردم سقطری می دانند که کشورشان در معرض یک حمله بین المللی قرار گرفته است.

فرماندهی شورای انتقالی جنوب یمن که تحت حمایت علنی امارات عربی متحده است، روز شنبه از تسلط بر پادگان های نیروهای دولت مستعفی یمن (مورد حمایت عربستان سعودی) در جزیره سقطری واقع در جنوب یمن اطلاع داد و بیان کرد که این منطقه را به صورت خودمختار اداره می نماید.

گزارش های اخیر رسانه های عربی از یمن هم حاکی از این بوده است که عربستان سعودی به یاری شورای انتقالی تحت حمایت امارات برای غلبه بر مابقی نهادهای تحت حکومت منصور هادی آمده است و موج جدید حملات علیه دولت مستعفی یمن از سوی ریاض مدیریت می گردد.

سقطری تا به امروز بارها شاهد کوشش های گروه های مسلح تحت حمایت امارات برای تسلط بر تاسیسات حیاتی آنجا بوده است؛ گروه هایی از نیروهای دولت مستعفی منصور هادی هم تحت حمایت شورای انتقالی جنوب که خواستار جدایی جنوب یمن از شمال آن است در آنجا دست به شورش می زدند.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 997

به "استاندار سقطری در دولت هادی: یمن در معرض یک حمله بین المللی قرار گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استاندار سقطری در دولت هادی: یمن در معرض یک حمله بین المللی قرار گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید