آمادگی اوگاندا برای بهره گیری از تکنولوژی کشاورزی خراسان جنوبی

به گزارش صبح مهریز، قائم مقام دفتر سرمایه گذاری نهاد ریاست جمهوری اوگاندا از اعلام آمادگی اوگاندا برای استفاده از تکنولوژی های جمهوری اسلامی ایران و خراسان جنوبی در زمینه کشاورزی اطلاع داد.

آمادگی اوگاندا برای بهره گیری از تکنولوژی کشاورزی خراسان جنوبی

به گزارش خبرنگاران، چارلز آنجینا، امروز 9 آبان، در سومین جلسه کارگروه تخصصی امور اقتصادی آنالیز فرصت ها و زمینه های همکاری توسعه روابط اقتصادی و تجاری خراسان جنوبی و کشور اوگاندا، اظهار کرد: با توجه به پتانسیل ها و ظرفیت های بالای خراسان جنوبی، این استان می تواند شریک تجاری خوبی برای اوگاندا باشیم.

وی گفت: اوگاندا در شرق آفریقا و در نزدیکی کشور تانزانیا قرار گرفته است و این موضوع نیز یاری می نماید تا خراسان جنوبی به دیگر کشورها وصل گردد.

قائم مقام دفتر سرمایه گذاری نهاد ریاست جمهوری اوگاندا با بیان اینکه کشور اوگاندا دارای بزرگترین دریاچه جهان است، اضافه کرد: این دریاچه راه های دسترسی به دیگر کشورها را آسان تر می نماید.

آنجینا توضیح داد: امنیت در کارهای اقتصادی مهم ترین مسئله است و حرف اول را در اقتصاد می زند و اوگاندا نیز هم ثبات دارد و هم امنیت کشورهای سودان و سومالی را نیز تامین می نماید.

وی، اراضی مستعد کشاورزی و آب و هوای مناسب را از جمله ظرفیت های موجود در اوگاندا برشمرد و ادامه داد: در زمینه کشاورزی می توان از تکنولوژی های جمهوری اسلامی ایران و خراسان جنوبی استفاده کرد.

قائم مقام دفتر سرمایه گذاری نهاد ریاست جمهوری اوگاندا گفت: تکنولوژی جمهوری اسلامی ایران می تواند آب هایی را که در دامنه کوه های اوگاندا جمع می گردد، به سمت اراضی کشاورزی راهنمایی کند.

آنجینا با بیان اینکه با استفاده از تکنولوژی و نیروهای متخصص ایران می توان اوگاندا را به چهار فصل برداشت محصولات کشاورزی تبدیل کرد، اضافه کرد: کشور اوگاندا این آمادگی را دارد تا از نیروهای متخصص خراسان جنوبی در ساخت و ساز استفاده کند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر چین بازار کشور اوگاندا بوده اما می توان جمهوری اسلامی ایران را جایگزین آن کرد، اظهار کرد: کارخانه لاستیک در کشور اوگاندا وجود ندارد و برای خرید لاستیک از ظرفیت خراسان جنوبی استفاده خواهیم کرد.

قائم مقام دفتر سرمایه گذاری نهاد ریاست جمهوری اوگاندا ابراز امیدواری کرد: نیروهای ایرانی در معادن و مناطق ویژه اقتصادی اوگاندا مستقر شوند.

آنجینا یادآور شد: در مسئله حمل و نقل دریایی نیز آمادگی همکاری با جمهوری اسلامی ایران را داریم و قصد داریم ایرلاین مستقیم بین ایران و اوگاندا برقرار کنیم تا جا به جایی محصولات به خوبی انجام گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 اسفند 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 120

به "آمادگی اوگاندا برای بهره گیری از تکنولوژی کشاورزی خراسان جنوبی" امتیاز دهید

3 کاربر به "آمادگی اوگاندا برای بهره گیری از تکنولوژی کشاورزی خراسان جنوبی" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی اوگاندا برای بهره گیری از تکنولوژی کشاورزی خراسان جنوبی"

2 دیدگاه

داود زمانی 28 اسفند 1398

سلام .درکشاورزی تجربه دارم کشاورز بودیم.20سال تجربه درقسمت برق کارخانه مهم در اراک کار کردم.حاضربه همکاری درکشوراوکاندا یا تانزانیا هستم.این کشورها زمینهای مناسب با آب مناسب برای کشاورزی دارند خیلی تحقیق کردم میشه دو بار درسال کشت کرد.باجان دل دوست دارم دراین کارها پیشرو برای کشورم باشم.

پاسخ به داود زمانی

داود زمانی 28 اسفند 1398

باسلام خوب است.خیلی دوست دارم برای کارکشاورزی یاهرکاری که بتوانم مفید ....شرکت کنم چگونه میتوان زمین در اوگاندا برای کشاورزی اجاره کرد درصورت امکان بنده را راهنمایی بفرمایید

پاسخ به داود زمانی
* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید