لاغری با رژیم خیار در هفت روز

به گزارش صبح مهریز، رژیم خیار، رژیم کوتاه مدتی است که می تواند به سرعت از وزن فرد بکاهد. انواع متفاوتی از این نوع رژیم ها وجود دارد که مدعی اند پیروی از آنها می تواند باعث کاهش وزن 7 کیلوگرمی در مدت 7 تا 14 روز شود. در حقیقت، طرفداران این نوع رژیم غذایی گاهی اوقات، شعار 7روز، 7 کیلوگرم کاهش وزن را به کار می برند. اما ممکن است با خود بیندیشید، این نوع رژیم چقدر می تواند در کاهش وزن موثر باشد. در این مقاله رژیم خیار و همچنین مزایا و معایب آن معرفی شده است.

لاغری با رژیم خیار در هفت روز

رژیم خیار برای لاغری و کاهش وزن راحت و سریع

اگر دوست دارید یکی از روش های لاغری و کاهش وزن طبیعی را امتحان کنید از رژیم خیار بهره ببرید تا نتایج شگفت انگیزی ظرف مدت 7 تا 10 روز ببینید، تمام آنچه که نیاز دارید میزانی محصول طبیعی و داشتن فعالیت فیزیکی است بنابراین محصول اصلی برای این رژیم خیار است.

می توانید خیار را در هر وعده غذایی بگنجانید و مهمتر اینکه هر وقت احساس گرسنگی کردید خیار بخورید، علاوه بر بحث کاهش وزن از قلم نیاندازید که خیار برای سلامت کل بدن خوب است و محرک متابولیسم و اعضای بدن است که در عین حال روده را پاکسازی و هضم را بهبود می بخشد ؛ همچنین خیار به بدن کمک میکند آب اضافه را دفع کند بخصوص وقتی روزانه خیار می خورید و برای سم زدایی از بین بردن آکنه و پاکسازی پوست عالی است بنابراین جای هیچ تعجبی نیست که چرا در بسکمک از ماسک ها از خیار استفاده میکنند.1

قوانین رژیم خیار

قانون خاصی برای این رژیم غذایی وجود ندارد و فقط توصیه می شود، در بیشتر وعده های غذایی، خیار مصرف شود. در این رژیم غذایی، افراد به محض گرسنگی باید خیار مصرف کنند. در این نوع رژیم به دلیل اینکه خیارها کالری کمی دارند، می توان بدون نگرانی از کالری اضافی، چند عدد خیار را مصرف کرد.

همچنین خیارها حاوی پروتئین کمی هستند. پروتئین، سلامت پوست، ماهیچه ها و مفاصل را حفظ می کند. به همین دلیل در کنار رژیم خیار، باید غذاهای پروتئین دار نیز مصرف کرد. از این مواد می تواند به تخم مرغ، گوشت کم چرب، پنیر کاتیج (یکی از انواع پنیر) و آجیل اشاره کرد.

علاوه بر آن می توانید برخی از کربوهیدرات ها مانند نان تست، برنج قهوه ای یا سیب زمینی را به رژیم خیارتان اضافه کنید.

در این نوع رژیم می توانید میزان مصرف خوراکی های مجاز را خودتان کم وبیش انتخاب کنید.2

رژیم خیار برای کاهش وزن

هیچ نوع بررسی علمی خاصی روی رژیم خیار انجام نشده است. اما به دلیل اینکه این رژیم، بسیار کم کالری است، می تواند از وزن تان بکاهد. پیروی از رژیم های غذایی محدودکننده در طولانی مدت بسیار سخت است. برعکس، آن دسته از رژیم های غذایی که پیروی از آنها آسان است، به طور کلی نتایج بهتر و بادوام تری دارند.

در یک بررسی، تعیین شد حتی مصرف بسیار زیاد خیار، کالری کمی به بدن اضافه می کند. 300 گرم خیار فقط 45 کالری دارد. در واقع اگر 10 عدد خیار میانه بخورید، فقط 450 کالری به بدن تان اضافه می شود.

همچنین خیارها فقط بخش کمی از مواد مغذی، مانند پتاسیم، ویتامین C و ویتامین K را داراست. آنها پروتئین، چربی، فیبر، کلسیم، آهن و بسکمک از مواد مغذی مورد نیاز بدن را ندارند.

در رژیم غذایی خیار، حتی اگر در هر وعده، پروتئین هم مصرف کنید، نیاز روزانه بدن تان به مواد مغذی ضروری تامین نمی شود.

در ضمنً افراد پس از اینکه با اتخاذ این رژیم غذایی لاغر شدند، چنانچه رفتارهای تغذیه ای سالمی، مانند کنترل میزان کالری مصرفی روزشان نداشته باشند، دوباره چاق می شوند.

برای کاهش وزن و بهبود سلامت بدن، بهتر است از نوعی رژیم غذایی متنوع بهره بگیرید. بدین معنا که رژیم غذایی تان حاوی گندم های کامل، سبزیجات، میوه ها، چربی های سالم، گوشت کم چرب و پروتئین های گیاهی باشد.2

در رژیم خیار چه مواد غذایی می توان مصرف کرد؟

این رژیم تاکید بر این دارد که در هر میان وعده و در کنار غذای اصلی خیار مصرف شود. البته از آنجایی که این رژیم بسیار کم پروتئین است برای حفظ بافت های عضلانی توصیه می کنیم حتما پروتئین مصرف کنید. مواد غذایی که می توان در این رژیم مصرف کرد شامل موارد زیر می شود:
منابع پروتئینی
مرغ و گوشت بدون چربی، ماهی، تخم مرغ، پنیر چودار و ماست یونانی
منابع کربوهیدراتی
نان کامل سبوس دار، برنج قهوه ای و سیب زمینی
سبزیجات
خیار، گوجه، کرفس، اسفناج و سایر سبزیجات به میزان کمتر مجاز هستند
چربی
روغن زیتون
نوشیدنی
نوشیدنی های بدون قند و کم کالری مانند آب و چای.3

ممنوعیت ها در رژیم خیار

- مصرف مواد غذایی قندی از جمله انواع شیرینیجات، نوشیدنی های حاوی افزودنی، شکلات و آبنبات و… ممنوع هستند

- روش پخت سرخ کرده در طول این رژیم ممنوع است و باید پخت غذا به صورت آبپز یا بخارپز باید تا کالری کمتری به بدن برسد

- مصرف اسموتی تهیه شده با انواع میوه را در این رژیم باید محدود کرد.3

رژیم خیار چه عوارضی دارد؟

- رژیمی بسیار محدود است که فقط بازه زمانی یک هفته ای را پوشش می دهد

- تنوع غذایی در این رژیم دیده نمی شود و منوی آن برای فرد کسل کننده خواهد بود

- در طولانی مدت می تواند تاثیر منفی بر پیروی از رژیم های کاهش وزن را ایجاد کند که ممکن است چاقی را نیز در پی داشته باشد

- پروتئین و چربی ناچیز در رژیم خیار باعث سوخت عضلات و بهم ریختن ساختار پوست شود

- محدودیت بالایی که در این رژیم وجود دارد سبب کاهش سوخت و ساز بدن خواهد شد.3

برنامه غذایی رژیم خیار را طبق این برنامه پیش ببرید

صبحانه
صبحانه یکی از مهم ترین وعده های غذایی در روز است. برای داشتن صبحانه مناسب در رژیم غذایی خیار، یک بشقاب سالاد خیار را به همراه 2 یا 3 تخم مرغ آبپز میل کنید. توجه داشته باشید که باید هم سفیده و هم زرده تخم مرغ ها را بخورید.
میان وعده با خیار
همه رژیم های غذایی، برای زمان هایی که قند خون کاهش می یابد و فرد هوس غذا خوردن میکند، به میان وعده نیاز دارند. در رژیم خیار، میتوانید 5 آلو، 1 سیب بزرگ یا 1 هلو (که کمتر از 200 گرم وزن داشته باشد) را به عنوان میان وعده وصرف کنید.
ناهار
ممکن است ناهار در رژیم غذایی خیار چیزی نباشد که به آن عادت دارید. کالری این ناهار به شدت پایین است، چرا که هدف کاهش وزن سریع است. به یاد داشته باشید که برای کاهش 7 کیلوگرم تنها باید 7 روز این رژیم را رعایت کنید.
طریقه تهیه ناهار
برای تهیه یک ناهار خوشمزه، باید یک قطعه نان تست گندم را با یک کاسه سالاد خیار ترکیب کنید. سالاد خیار اساسا یک خیار بزرگ است که ریز ریز خرده شده. میتوانید به سالادتان روغن زیتون نیز بیفزایید.
میوه برای شام
این بخش برای افرادی است که شیرینی دوست دارند - میتوانید هر شب، در طول دوره رژیم خیار، برای شام 300 گرم میوه بخورید. میوه ها میتوانند از هر نوعی که دوست دارید باشند - سیب، موز، هلو و ...4

جمع بندی

برای اینکه به کاهش وزن دست یابید، بهتر است رژیمی را انتخاب کنید که تنوعی از مواد غذایی را داشته باشد تا نیازهای بدن به انواع ویتامین و مواد مغذی را تامین کند. در غیر این صورت بدن با افت انرژی و مسائل جدی روبرو خواهد شد. به ویژه رژیمی مانند رژیم خیار که بسیار محدود است و فقط برای کوتاه مدت می توان از آن پیروی کرد، ممکن است آسیب هایی را برای بدن به همراه داشته باشد.3

پینوشتها

1.www.namnak.com

2.www.chetor.com

3.www.quickfit.ir

4.www.fardanews.com

منبع: راسخون
انتشار: 4 دی 1400 بروزرسانی: 4 دی 1400 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1920

به "لاغری با رژیم خیار در هفت روز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاغری با رژیم خیار در هفت روز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید