طالبان: حمله دشمن به مراکز دینی و آموزشی به هدف تخریب صلح و اذهان مردم است

به گزارش صبح مهریز، گروه طالبان در واکنش به حملات اخیر کابل اظهارداشت که حمله دشمن به مراکز دینی و آموزشی با هدف تخریب صلح و اذهان مردم صورت می گیرد و ما حاضریم که برای جلوگیری از آن همکاری کنیم.

طالبان: حمله دشمن به مراکز دینی و آموزشی به هدف تخریب صلح و اذهان مردم است

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، طالبان به هشدارهای دولت افغانستان نسبت به افزایش حملات به مراکز علمی، آموزشی و دینی در این کشور واکنش نشان داد.

این گروه با انتشار بیانیه ای اظهارداشت که دشمنان، سرمایه های افغانستان که عبارت از مراکز علوم دینی، آموزشی و شخصیت های علمی است را هدف قرار داده اند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

در این بیانیه بدون شرح درباره دشمن آمده است که با دیدن نشانه های صلح، دشمن منافع خود را در خطر می بیند و شاید در آینده نقشه های مرگبار و ویرانگری را اجرا کند.

بیانیه طالبان با اشاره به هشدارهای دولت افغانستان تاکید نمود که دشمن برای اینکه اذهان مردم افغانستان تخریب گردد، حمله به مراکز دینی، آموزشی و شخصیت های علمی را به امارت اسلامی نسبت می دهد.

این بیانیه توضیح داد که به تمام اساتید، شخصیت های علمی و مراکز تحصیلی اطمینان می دهیم که امارت اسلامی چنین حملاتی را انجام نمی دهد و حاضر است که برای جلوگیری از این حملات نیز همکاری کند.

طالبان پیش از این نیز در واکنش به اتهامات مقامات دولتی افغانستان درباره طرح این گروه برای حمله به بعضی دانشگاه ها اظهارداشت: ما از مراکز آموزشی، دانشگاه ها، دبیرستان ها، مدارس و دیگر اماکن عام المنفعه در کشور حمایت، نظارت و در صورت ضرورت به جدیت نگهداری می کنیم.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان چندی قبل با اشاره به درگیری های این گروه با داعش در ولایت ننگرهار و جوزجان گفته بود که بدون شک این حملات توسط عناصر شریری انجام می گردد که پس از شکست در ننگرهار و جوزجان، توسط مقامات کابل در مهمانخانه ها پناه داده شدند و سپس برای چنین حملات وحشیانه ای استخدام، همکاری و هدایت می شوند.

بیانیه طالبان اظهارداشت که مقامات کابل چنین حملاتی را به طالبان نسبت می دهند و این نشان می دهد که برای خوراک تبلیغاتی بطور مشترک انجام می گردد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 دی 1399 بروزرسانی: 1 دی 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1347

به "طالبان: حمله دشمن به مراکز دینی و آموزشی به هدف تخریب صلح و اذهان مردم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان: حمله دشمن به مراکز دینی و آموزشی به هدف تخریب صلح و اذهان مردم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید