سواحل تایلند؛ 25 ساحل شگفت انگیز در سرزمین هزار معبد

به گزارش صبح مهریز، این کشور بیش از 3000 کیلومتر خط ساحلی و 8000 جزیره دارد که با شن های سفید و آب های زلال فیروزه ای رنگ شان چشم انداز معرکه ای را پیش چشم گردشگران رونمایی می نمایند. برای عاشقان تفریحات ساحلی، تایلند یکی از برترین مقصدهاست. با ما همراه باشید تا با 25 ساحل برتر تایلند آشنا شوید.

سواحل تایلند؛ 25 ساحل شگفت انگیز در سرزمین هزار معبد

1. ساحل رِیلِی (Railay Beach)

ساحل رِیلِی واقع در استان کرابی (Krabi) در احاطه دریای آندامان واقع شده است و فقط با قایق قابل دسترسی است. صخره های آهکی اطراف ساحل به گونه ای این محل را محاصره نموده اند که گویی از مابقی دنیا کاملا جداست. ساحل رِیلِی فضای بسیار آرامش بخشی دارد و چون راستاش با ماشین قابل دسترسی نیست، معمولا توریستان زیادی به خود نمی بیند. اگر قصد سفر به اینجا را دارید، باید سوار قایق های دُم دراز معروف تایلند شوید و وقتی به ساحل رسیدید، می توانید تمام روز را از تماشای چشم انداز بی نظیرش لذت ببرید.

2. ساحل تون سای (Ton Sai Beach)

ساحل شنی تون سای نیز در استان کرابی واقع شده است و بیشتر مناسب توریستانی است که بودجه محدودی برای سفر دارند. در اطراف ساحل می توانید به اقامتگاه های نسبتا ارزان دسترسی داشته باشید. اگر هم اهل صخره نوردی هستید، ساحل تون سای گزینه مناسبی برای این کار است.

دو راه برای دسترسی به این ساحل وجود دارد: یکی اینکه می توانید با همان قایق های دُم دراز کرایه ای خودتان را به اینجا برسانید و اگر از ساحل رِیلِی سوار شوید، فقط 5 دقیقه راه خواهد بود؛ راستا دوم از داخل جنگل های بارانی می گذرد و پای پیاده و تجربه راه نوردی می طلبد و آن هم اگر از آئو نانگ (Ao Nang) که یکی از شهرهای استان کرابی است حرکت کنید، یک ساعت و نیم طول خواهد کشید.

ازآنجایی که راستا دسترسی به این ساحل همواره آسان نیست، توریستان کمتری به اینجا می آیند. بنابراین اگر خودتان را به ساحل تون سای برسانید، قطعا می توانید اوقات آرامی را به دور از جمعیت و شلوغی تجربه کنید.

3. ساحل فرا نانگ (Phra Nang Beach)

ساحل فرا نانگ واقع در استان کرابی به تازگی در لیست 10 ساحل برتر دنیا نهاده شد.

راه دسترسی به این ساحل نیز با همان قایق های دُم دراز کرایه ای است که اگر از ساحل آئو نانگ سوار شوید، حدود 20 دقیقه راه خواهد بود و به مسافتش می ارزد.

امتداد ساحل با شن های سفید پوشیده شده است و در انتهای دو طرف ساحل نیز صخره هایی بزرگ قرار دارند. اینجا علی رغم شهرتش چون راستا جاده ای ندارد، منطقه پرتوریستی نیست.

در اینجا کلا راستا تردد جاده ای وجود ندارد، اما چند غرفه فروش خوراکی و نوشیدنی به صورت پراکنده در ساحل مستقرند تا از گشنگی و تشنگی هلاک نشوید!

4. ساحل مای کائو (Mai Khao Beach)

ساحل مای کائو واقع در استان پوکِت (Phuket) حدود 11 کیلومتر طول دارد و بخشی از پارک ملی سیرینات (Sirinat National Park) است.

حاشیه این ساحل هنوز خیلی دستخوش پروژه های توسعه ای نشده است و به جز فقط چند هتل چیز خاص دیگری وجود ندارد.

به این معنی که اگر در امتداد ساحل قدم بزنید، برخی نقاط کاملا خلوت و خالی از آدمیزاد است! نام این ساحل به معنای جنگل سفید است و علتش هم درشتی شن های آنجاست. خلاصه اینکه اگر قصد گریز از سروصداهای شهری را دارید، ساحل بکر مای کائو گزینه مناسبی است.

5. ساحل کارون (Karon Beach)

ساحل کارون سومین ساحل بلند پوکت و دومین ساحل محبوب جزیره در میان توریستان است.

این ساحل در امتداد کرانه غربی جزیره واقع شده است و به خاطر شن های طلایی و آب های زلالش حسابی به دل می نشیند. در این ساحل فضای بسیار وسیعی وجود دارد و هرگز در آنجا شاهد شلوغی نخواهید بود.

در قسمت هایی از ساحل امکان غواصی در سطح کم عمق آب نیز وجود دارد. از دیگر جاذبه های تفریحی اطراف ساحل می توان به کارون سِنتِر اشاره نمود که شامل رستوران ها، کافه های متعدد و بعلاوه یک معبد بودایی زیباست.

6. ساحل کاتا (Kata Beach)

ساحل کاتا فقط چند دقیقه از ساحل کارون فاصله دارد و به خاطر شن های سفید و آب های زلالش معروف است. در امتداد نوک ساحل درختان نخل صف کشیده اند و سایه کافی برای نشستن و استراحت وجود دارد. چند رستوران عالی هم در حاشیه ساحل به توریستان خدمات رسانی می نمایند.

7. ساحل کانتیانگ (Kantiang Beach)

ساحل کانتیانگ در جزیره کوه لانتا (Koh Lanta) در استان کرابی واقع است.

در این جزیره سواحل مختلفی وجود دارد که زیباترین شان همین کانتیانگ است. این ساحل دنج با معینه شن های نرم طلایی و آب های فیروزه ای در داخل پارک ملی جزیره واقع شده است و معمولا هم زمان توریستان زیادی در آنجا نیستند.

راه دسترسی به ساحل کانتیانگ فقط با پای پیاده و از داخل پارک است، چون هیچ جاده ای به طور مستقیم به این ساحل راه ندارد.

درست در کنار ساحل یک صخره کوچک به چشم می خورد که در بالای آن یک فانوس دریاییِ بی استفاده وجود دارد. اگر خودتان را بااحتیاط به بالای صخره برسانید، می توانید چشم انداز پارک و ساحل زیر پای تان را با دید 360 درجه ببینید.

تعداد کمی میمون هم در داخل پارک زندگی می نمایند، اما به ندرت پیش می آید که این میمون ها به ساحل بیایند.

8. ساحل لانگ (Long Beach)

محلی ها ساحل شنی لانگ را واقع در جزیره کوه لانتا به نام فرا آئه (Phra Ae) می شناسند.

این ساحل در شمال جزیره واقع شده است و یکی از پیشرفته ترین سواحل منطقه برای اقامت توریستان است.

اقامتگاه های کلبه ای متعددی در پشت نوار ساحلی مستقرند که فقط چند دقیقه کوتاه با دریا فاصله دارند. تعداد رستوران ها نیز کم نیست و بیشترشان گوشت و ماهی کبابی می فروشند.

آب های زلال این ساحل برای شنا مناسب اند و گاهی غروب ها نمایش آتش بازی نیز در ساحل برپا می گردد. این ساحل علی رغم محبوبیت فراوان هرگز پرازدحام نیست و همواره می توانید جایی برای استراحت و آفتاب گرفتن پیدا کنید.

9. خلیج مایا (Maya Bay)

از زمانی که فیلم هالیوودی ساحل (The Beach) در سال 1999 در خلیج مایا ساخته شد، اینجا رنگ آرامش به خود ندیده است!

از جاذبه های توریستی خلیج مایا که در جزیره کوه فی فی (Koh Phi Phi) واقع شده است، می توان به شن های نرم ابریشمی، مرجان های زیر آب، دریای زلال کریستالی و ماهی های عجیب وغریب اشاره نمود.

این ساحل از سه طرف با صخره های آهکی احاطه شده است و خلاصه اینکه کلمه بهشت برای توصیفش کافی نیست. برترین زمان سفر به خلیج مایا را بین ماه های نوامبر تا آوریل می دانند، زیرا در سایر اوقات سال ممکن است که این منطقه تحت تأثیر جبهه های آب وهوایی پیش بینی نشده قرار بگیرد.

خلیج مایا هر روز پذیرای هزاران توریست است و علی رغم زیبایی های فراوانش دیگر به میزان گذشته بکر و دنج نیست.

10. ساحل چاوِنگ (Chaweng Beach)

چاوِنگ بزرگ ترین شهر تفریحی و محبوب ترین ساحل جزیره کوه ساموئی (Koh Samui) است.

تعداد زیادی رستوران و کافه در این شهر مستقرند و چون رقابت سر قیمت و سارقیدن مشتری خیلی تنگاتنگ است، قیمت ها نسبتا ارزان ترند. اما اگر در پی جای خلوت تری در چاوِنگ می گشت، می توانید در کافه های ساحلی که فضای آرام تری دارند وقت بگذرانید و از شنیدن صدای امواج و نوازش نسیم دریا لذت ببرید.

11. ساحل مائه نام (Mae Nam Beach)

ساحل ساکت مائه نام به میزان بخش های دیگر جزیره کوه ساموئی پیشرفت ننموده است.

این ساحل حدود هفت کیلومتر طول دارد و ابتدای آن با تعداد زیادی درخت نخل پوشیده شده است که مرز بین ماسه ها و آغاز خشکی را معین می نمایند.

این ساحل بیشتر مورد استقبال کوله گَردان (کسانی که فقط با یک کوله پشتی به دل طبیعت می زنند) و کسانی است که بودجه محدودی برای سفر درنظر گرفته اند.

بعلاوه چون در اینجا تعداد رستوران ها و دست فروش ها به نسبت سایر سواحل منطقه کمتر است، حال وهوای بکرتری دارد. البته چند غذاخوری و کافه در اطراف وجود دارد که تا ساعت 11 شب باز هستند تا به توریستانی که از شلوغی شهر بیرون زده اند خدمات رسانی نمایند.

12. ساحل چوئِنگ مون (Choeng Mon Beach)

ساحل چوئِنگ مون واقع در جزیره کوه ساموئی متشکل از خلیج هایی است که همگی شان پوشش شنی سفید دارند.

این ساحل حدود 15 دقیقه از چاوِنگ و فقط 5 دقیقه از مجسمه بزرگ بودا فاصله دارد. سواحل این منطقه تقریبا خلوت و ساکت اند و سانگ تائوها یا همان تاکسی وانتی های تایلندی زیاد به اینجا رفت وآمد ندارند.

ازجمله تفریحاتی که می توانید در ساحل چوئِنگ داشته باشید عبارت اند از ورزش های آبی، کایاک سواری، شنا، غواصی کم عمق و غواصی اِسکوبا.

13. ساحل تونگ تاکیان (Thongtakian Beach)

ساحل تونگ تاکیان را به نام ساحل نقره ای هم می شناسند. این ساحل کوچک یکی از شگفت انگیزترین و بکرترین سواحل کوه ساموئی است که به خاطر شن های سفید و آب های زلالش قطعا در همان لحظه اول ورود، به دل تان خواهد نشست.

اطراف ساحل را چند تپه و صخره خوش چشم انداز احاطه نموده اند و تعدادی درخت نارگیل هم به صورت پراکنده به چشم می خورد.

چند استراحتگاه و رستوران و کافه نیز در همان حوالی آماده پذیرایی از توریستان است. طبیعت بکر اینجا به قدری جذابیت دارد که هیچ توریستی نباید جزیره را بدون بازدید از تونگ تاکیان ترک کند.

14. ساحل هاد رین (Haad Rin Beach)

ساحل هاد رین واقع در جزیره کوه فانگان (Koh Phangan) محل برپایی جشن های افسانه ای قرص کامل ماه است.

اگر در گذشته توریستان به قصد آفتاب گرفتن به اینجا می آمدند، اکنون هزاران توریستی که هر ماه از هاد رین بازدید می نمایند، قصدشان چیزی جز شرکت در جشن های معروف این ساحل نیست.

از وقتی جشن های قرص کامل ماه در میان توریستان محبوب شدند، جشن های دیگری نیز در سایر شرایط های ماه، مانند زمانی که ماه در شرایط نیمه یا یک چهارم واقع شده است، برگزار می شوند.

به عبارتی ساحل هاد رین مرکز جشن و پایکوبی جزیره است. این جشن ها گاهی چندین روز ادامه دارند و شامل نمایش هایی مانند پایکوبی آتش هستند.

15. ساحل هاد یائو (Had Yao Beach)

ساحل هاد یائو نیز در جزیره کوه فانگان واقع است و به عنوان یک ساحل تمام عیار شناخته می گردد.

شن های سفید ساحل با شیب ملایمی به آب های گرم و زلال دریا ختم می شوند و در کنار چشم انداز درختان نخل جلوه ویژه ای دارند.

یک صخره مرجانی در فاصله 400 متری از ساحل وجود دارد و اگر اهل غواصی سطحی و کم عمق باشید، می توانید از مشاهده زندگی زیر آب نیز فیض ببرید. چندین مدرسه غواصی اِسکوبا در جزیره مستقر است که شاگردان شان را برای غواصی به این محل می آورند.

16. ساحل باتِل (Bottle Beach)

ساحل دنج باتِل یکی دیگر از سواحل جزیره کوه فانگان است که در خلیج کوچکی مختص همین ساحل واقع شده است.

فقط چهار مجموعه اقامتگاه کلبه ای در این ساحل مستقرند و از تعداد کم اقامتگاه ها می توان تصور کرد که اینجا چقدر ساکت و خلوت است. چند رستوران نیز در حاشیه ساحل مشغول به کارند و ماهیِ تازه صیدشده و غذاهای تایلندی می فروشند و قیمت ارزان ای هم دارند.

برای رسیدن به این ساحل باید از خلیج چالوکلوم (Chaloklum Bay) قایق دُم دراز سوار شوید یا با پای پیاده از داخل جنگل خودتان را به اینجا برسانید.

17. ساحل هاد سالاد (Haad Salad Beach)

این ساحل نیز در جزیره کوه فانگان واقع است. هاد سالاد ساحل سارق دریایی معنی می دهد، زیرا این محل در گذشته های دور مخفیگاه مناسبی برای سارقان دریایی بود، اما این روزها مقصد توریستانی است که اینجا را به خاطر شن های سفید و آب های زلالش انتخاب می نمایند.

طول ساحل هاد سالاد به حدود 600 متر می رسد و ازآنجایی که مرجانی هم هست، برترین زمان شنا هنگام بالاآمدن آب دریاست.

18. ساحل تانگ نای پان نوی (Thong Nai Pan Noi Beach)

سواحل تانگ نای پان نوی و تینگ نای پان نای (Thing Nai Pan Yai) در مجاورت یگدیگر خلیجی دوتایی تشکیل داده اند. البته ساحل تانگ نای پان نوی شلوغ تر است و چون این سمت جزیره مرجانی نیست، محل مناسبی برای شناست. در اطراف ساحل علاوه بر کافه های متعدد مغازه های تاتو نیز مستقرند که برخی هاشان به روش سنتی با چوب بامبو تاتو می نمایند.

19. ساحل هات سای کیو (Hat Sai Kaew Beach)

ساحل هات سای کیو طولانی ترین و محبوب ترین ساحل جزیره کوه سامِت (Koh Samet) است.

این ساحل را به نام ساحل الماس هم می شناسند و با اینکه طولانی ترین ساحل جزیره است، فقط 780 متر طول دارد و به همین دلیل اینجا همه چیز تقریبا چسبیده به هم واقع شده است.

شن های ساحل هات سای کیو به سفیدی برف و آب هایش آبی سبز است. ازجمله تفریحاتی که در این ساحل می توانید داشته باشید عبارت اند از بادموج سواری، جت اسکی، غواصی کم عمق و نیز لذت تجربه قایق های موزی.

در حاشیه ساحل تعداد زیادی رستوران و کافه نیز مستقرند و با انواع غذاهای تایلندی و نوشیدنی از توریستان پذیرایی می نمایند.

20. ساحل آئو پرائو (Ao Prao Beach)

ساحل آئو پرائو نیز در جزیره کوه سامِت واقع است و چون فقط 200 متر طول دارد، خیلی زود از این سر ساحل به آن سر ساحل خواهید رسید.

اینجا بیشتر به خاطر چشم انداز غروب آفتابش معروف است. می گویند که اگر در هوای صاف به تماشای غروب آفتاب در این ساحل بنشینید، چنان چشم انداز توصیف ناپذیری مقابل چشمان تان ظاهر خواهد شد که محال است هرگز فراموشش کنید.

در همان حین که آفتاب غروب می نماید، می توانید به صدای آهنگ های کافه های ساحلی گوش بسپارید و ظهور ستارگان در پهنه آسمان شب را نظاره کنید.

21. ساحل وایت سَند (White Sand Beach)

ساحل وایت سَند واقع در جزیره کوه چانگ (Koh Chang) با آن شن های طلایی و آب های زلالش و نیز وسعت زیادی که دارد، محل مناسبی برای ورزش های آبی و بعلاوه آفتاب گرفتن است.

چون این ساحل در داخل پارک ملی جزیره واقع شده است، در اینجا خیلی از دوره گردانی که وسایل شان را با قیمت بالا به توریستان قالب می نمایند خبری نیست. با این حال باز ممکن است با محلی هایی برخورد کنید که چیزی می فروشند، اما تعدادشان خیلی کم است و اگر هم قصد خرید از آنها را دارید، حتما چانه بزنید، چون قیمتی که می گویند واقعی نیست.

22. ساحل چا آم (Cha-Am Beach)

ساحل چا -آم در کرانه خلیج تایلند در جزیره پِچبوری (Petchburi) واقع است.

در این ساحل طویل می تواند خودتان را با انواع تفریحات ساحلی مانند اسب سواری، اسکی روی آب، قایق سواری، بادموج سواری و چتربازی بر فراز دریا سرگرم کنید. ازآنجایی که ساحل چا ـ آم دارای وسعت کافی است، بعلاوه می توانید به راحتی جای خالی پیدا کنید و آفتاب بگیرید یا کتاب بخوانید.

کسانی هم که دنبال سایه می گردند، می توانند زیر درختان ساحل استراحت نمایند.

23. ساحل هوآ هین (Hua Hin Beach)

ساحل هوآ هین واقع در منطقه تفریحی هوآ هین در خلیج تایلند مکان مناسبی برای گردش های خانوادگی است.

در این ساحل برخلاف بسیاری از سواحل دیگر جای پارک خودرو به فراوانی وجود دارد و راستا دسترسی به ساحل نیز سرراست است. عمق آب در جلوی ساحل زیاد نیست و یکی از مطمئن ترین سواحل تایلند برای شناست، اما در نزدیکی ورودی اصلی حالت صخره ای دارد و در قسمت هایی نیز صدف های دریایی تیز پیدا می شوند.

ازآنجایی که ساحل هوآ هین توریستان زیادی دارد، تعداد دوره گردانی که غذا و نوشیدنی می فروشند کم نیست. در پشت نوار ساحلی نیز رستوران ها و کافه های متعددی وجود دارند.

24. (Hat Suan Son Beach)

هزاران درخت نخل در پشت نوار ساحلی هات سوآن سون صف کشیده اند و چون سایه زیادی وجود دارد، این ساحل مکان مناسبی برای پیک نیک های خانوادگی است.

علاوه بر سایه کافی، شن های سفید و آب های زلال هات سوآن سون نیز به آرامش این ساحل اضافه نموده اند. کسانی که در بانکوک زندگی می نمایند، معمولا برای گردش های آخر هفته به اینجا می آیند.

25. ساحل سایری (Sairee Beach)

ساحل سایری واقع در جزیره کوه تائو (Koh Tao) طولانی ترین و پرتوریستترین ساحل این جزیره است.

این محل با قوس ملایمی در کرانه غربی جزیره واقع شده است و چون در اینجا خبری از قایق های موتوری نیست، می توانید سکوت دل پذیری را تجربه کنید.

فقط گاه به گاه قایق های دُم دراز ماهیگیران یا توریستان را در ساحل پیاده می نمایند. اطراف ساحل را نیز تپه های سرسبز و درختان نارگیل فرا گرفته اند.

منبع:چطـور

منبع: دیجیاتور
انتشار: 13 مرداد 1401 بروزرسانی: 13 مرداد 1401 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 2125

به "سواحل تایلند؛ 25 ساحل شگفت انگیز در سرزمین هزار معبد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سواحل تایلند؛ 25 ساحل شگفت انگیز در سرزمین هزار معبد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید