ساخت بزرگترین دستگاه تولید محصولات به روش چرخشی در کشور

به گزارش صبح مهریز، گروهی از فناوران یکی از شرکت های دانش بنیان پیروز به طراحی و ساخت بزرگترین دستگاه تولیدکننده محصولات به صورت چرخشی با عنوان فلوفرمینگ شدند و به گفته آنها دانش فنی این دستگاه استراتژی در اختیار چهار کشور است.

ساخت بزرگترین دستگاه تولید محصولات به روش چرخشی در کشور

مهدی وطنی، مجری طرح و مدیر عامل یکی از شرکت های دانش بنیان در گفت وگو با خبرنگاران، طراحی و ساخت بزرگترین دستگاه فلوفرم جهان را از محصولات این شرکت نام برد و گفت: دستگاه فلوفرمینگ یکی از دستگاه های ساخت داخل و دارای فناوری پیشرفته است، به گونه ای تنها چهار کشور دارنده فناوری ساخت این دستگاه هستند.

وی قطر این دستگاه را 2 متر و 10 سانتی متر و طول آن را 12 متر بیان نمود و ادامه داد: وزن این دستگاه 200 تن و قادر به تولید محصولات به صورت چرخشی است.

وطنی با تاکید بر اینکه این دستگاه در کلیه صنایع همچون خودروسازی، ساخت سیلندرهای پنوماتیک، صنایع هوافضا و پتروشیمی و نفت کاربرد دارد، یادآور شد: از آنجایی که این دستگاه جزو دستگاه های گرانقیمت است. سایز کوچکتر دستگاهی فلوفرمینگ ما با قیمت 6.5 میلیون یورو قیمت دارد.

این محقق با بیان اینکه کل طراحی این دستگاه در این شرکت اجرا شده است، خاطر نشان کرد: ما با تولید این دستگاه در رده شرکت های دانش بنیان قرار گرفتیم. دستگاه فلوفرمینگ تولیدشده در این شرکت تنها دستگاه فلوفرمینگ چهار غلطک موجود در کشور است.

وطنی درباره چگونگی کارکرد این دستگاه، توضیح داد: دستگاه فلوفرمینگ در دسته ماشین آلات ساخت و تولید قرار می گیرد که در زمینه تولید لوله های جدار نازک کاربرد دارد. خوراک این دستگاه یک لوله با قطر 1.5 تا 2 متر است و این دستگاه به روش شکل دهی چرخشی توسط سه یا چهار غلطک از ضخامت لوله کم و به طول لوله اضافه می کند. این امر سبب می شود که لوله هایی با جدار نازک با طول بلند و دقت بسیار بالا تولید شود.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان، با بیان اینکه با این روش استحکام لوله بالا می رود و به همین دلیل محصول تولیدشده در بسیاری از صنایع کاربرد دارد، گفت: دستگاه فلوفرمینگ در صنایع خودرو، صنایع غذایی، صنایع نفت و گاز، صنایع هوافضا، صنایع پتروشیمی و صنایع لوله سازی کاربرد فراوانی دارد.

این فناور، دستگاه فلوفرم را دستگاه استراتژیک توصیف کرد و ادامه داد: کشورهای آمریکا، آلمان، ترکیه و اسپانیا به عنوان کشورهای اصلی تولیدکننده این دستگاه هستند، ضمن آنکه قیمت جهانی این دستگاه در تیپ و سایزهای مختلف متفاوت است و از 2.5 میلیون یورو تا 6.5 میلیون یورو قیمت دارد.

به گزارش خبرنگاران، طراحی و ساخت بزرگترین دستگاه فلوفرم جهان از سوی مهدی وطنی و محمدصادق حیدرزاده در این شرکت دانش بنیان اجرا شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1127

به "ساخت بزرگترین دستگاه تولید محصولات به روش چرخشی در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت بزرگترین دستگاه تولید محصولات به روش چرخشی در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید