کوشش آمریکا برای نرسیدن میزبانی جام جهانی فوتسال به ایران با حمایت از کاستاریکا

به گزارش صبح مهریز، فدراسیون فوتبال آمریکا در کوشش است با حمایت از کارستاریکا شانس ایران برای کسب میزبانی جام جهانی فوتسال در سال 2020 را کاهش دهد.

کوشش آمریکا برای نرسیدن میزبانی جام جهانی فوتسال به ایران با حمایت از کاستاریکا

به گزارش خبرنگاران، ایران که یکی از قدرت های برتر فوتسال دنیا و آسیاست با توجه به تجربه موفق در برگزاری مسابقات مختلف دنیای و قاره ای در این رشته یکی از نامزدهای برگزاری مسابقات جام دنیای فوتسال 2020 به شمار می رود و از شانس کمی در این زمینه برخوردار نیست.

با وجود این، فدراسیون فوتبال آمریکا کوشش هایش را برای نرسیدن میزبانی به ایران شروع نموده است. آمریکایی ها کوشش می نمایند از طریق مذاکره با سایر کشورها با حمایت از میزبانی کاستاریکا مانع از موفقیت ایران در رسیدن به میزبانی این رقابت ها شوند.

نمایندگان فدراسیون فوتبال آمریکا همچنین به دلیل برخی مسائل و تحریم ها ایران را فاقد صلاحیت برگزاری این رویداد دانسته اند، با وجود این، کوشش های ایران برای کسب میزبانی مسابقات جام دنیای فوتسال در سال 2020 ادامه دارد و از طریق رایزنی با مسئولان فیفا از جمله شخص اینفانتینو دنبال می گردد.

با توجه به ارتباط نزدیک مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال با اینفانتینو رئیس فیفا و همچنین علی کفاشیان با شیخ سلمان رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا، امکان افزایش شانس ایران برای کسب میزبانی جام دنیای 2020 وجود دارد. کفاشیان که رئیس کمیته فوتسال AFC نیز هست در این زمینه رایزنی های ویژه ای را شروع نموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 دی 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 94

به "کوشش آمریکا برای نرسیدن میزبانی جام جهانی فوتسال به ایران با حمایت از کاستاریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش آمریکا برای نرسیدن میزبانی جام جهانی فوتسال به ایران با حمایت از کاستاریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید