ادغام انسان با ربات!

به گزارش صبح مهریز، یک مرکز تحقیقاتی نو در موسسه فناوری ماساچوست(MIT) می خواهد انسان را با ماشین آلات ادغام کند.

ادغام انسان با ربات!

به گزارش خبرنگاران و به نقل از آی ای، دنیا برای افرادی که دارای معلولیت های جسمی و عصبی هستند، با فناوری های تازه می تواند جای بهتری گردد.

بر اساس گزارش انجمن قطع عضو شدگان آمریکا، سالانه تقریباً 185 هزار قطع عضو در این کشور رخ می دهد و 3.6 میلیون نفر تا سال 2050 با قطع عضو زندگی خواهند کرد. این اعدادی است که نمی توان آنها را نادیده گرفت و اکنون دانشمندان در موسسه فناوری ماساچوست(MIT) در حال برنامه ریزی برای انجام کاری در این زمینه هستند.

راه چاره آنها از یک فیلم علمی-تخیلی مبنی بر آمیختن انسان ها با ماشین ها به منظور برطرف مشکل قطع عضو و سایر ناتوانی های جسمی و عصبی الهام گرفته شده است.

مرکز تحقیقاتی تازه تاسیس MIT موسوم به مرکز بیونیک لیزا یانگ، به لطف یاری 24 میلیون دلاری یک نیکوکار به نام لیزا یانگ ایجاد شده است.

رافائل ریف رئیس MIT در بیانیه ای گفت: مرکز بیونیک لیزا یانگ یک مرکز پویا برای دانشمندان، مهندسان و طراحان در سراسر MIT فراهم می نماید تا با یکدیگر در پاسخ های انقلابی به چالش های معلولیت همکاری نمایند.

این مرکز را پروفسور هیو هر(Hugh Herr) که خود هم دچار قطع عضو دوگانه است و در زمینه پروتزهای رباتیک کار می نماید، راهنمایی خواهد نمود. وی گفت: دنیا به وسیله فناوری های موجود به شدت نیازمند رهایی از معلولیت ها است.

این دانشمند اضافه نمود که ما باید به طور مداوم به سمت آینده ای برویم که معلولیت دیگر یک تجربه مشترک زندگی نباشد.

هر در کنار اد بویدن پروفسور نوروتکنولوژی در MIT، یک استاد مهندسی بیولوژیکی، علوم مغزی و شناختی، یک ستاد در زمینه هنرها و علوم رسانه ای و یک استاد از موسسه مک گاون و مرکز پزشکی هاوارد هیوز که خالق مشهور ابزار تجزیه و تحلیل و کنترل مغز است، همکاری خواهد نمود.

کوشش برای ادغام فکر و بدن با عوامل خارجی در چند سال گذشته کاملاً عادی شده است. شرکت نورالینک(Neuralink) متعلق به ایلان ماسک در پی ادغام فکر با رایانه است و همکاری های انسانی و ماشینی بیشتری در حال ظهور است. در آینده حتی ممکن است این ادغام ماشین ها با انسان ها فراتر از رویکرد مقابله با معلولیت ها گردد و به ما قدرت و هوش ابرانسانی بدهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 مهر 1400 بروزرسانی: 16 مهر 1400 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1834

به "ادغام انسان با ربات!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادغام انسان با ربات!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید