نامزدی دو شهر و یک روستا از آذربایجان شرقی برای کسب عنوان شهرها و روستاهای ملی

به گزارش صبح مهریز، ایلنا/ براساس خبرهای واصله، نامزدی دو شهر و یک روستا از آذربایجان شرقی برای کسب عنوان شهرها و روستاهای ملی اعلام گشت.

نامزدی دو شهر و یک روستا از آذربایجان شرقی برای کسب عنوان شهرها و روستاهای ملی

احمد حمزه زاده در جلسه هماهنگی با فرمانداران و شهرداران برای حضور در جلسه شورای راهبردی شهرهای ملی صنایع دستی طی سخنانی گفت: عنوان شهر ملی صنایع دستی از جمله عنوان های شاخص و پرافتخار برای هر شهر است که اخذ این عنوان شاخصه ای برای معرفی ملی و جهانی هنر صنایع دستی این شهرها خواهد بود.

مدیر کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی ادامه داد: شهرستان ممقان برای کسب نام شهر ملی ممقان دوزی، شهرستان کوزه کنان برای سفال و روستای نجف تراکمه از توابع کلیبر برای ورنی طی ارزیابی های مختلف به مرحله نهایی رسیده اند.

او ضمن اشاره به لزوم مشارکت تمام مقامات شهری از جمله نمایندگان مجلس شورای اسلامی، فرمانداران، شهرداران، بخشداران در روند ثبت ملی این شهرها، اعلام کرد: تبیین برنامه های همه جانبه برای معرفی هر چه بهتر شهرهای نامزد شده برای ثبت ملی و ایجاد فضایی ملموس برای علاقمندان و بینندگان با برگزاری ورکشاپ های آموزشی، ایجاد بازارچه های صنایع دستی و نصب المان هایی مرتبط با صنایع دستی شاخص شهرها از موارد حائز اهمیت در تحقق عنوان های مربوط به هر شهر ملی است.

حمزه زاده گفت: عنوان اولین ها برای استان آذربایجان شرقی حائز اهمیت فراوانی است که از این رو روستای نجف تراکمه از توابع شهرستان کلیبر در صورت موفقیت برای کسب نام روستای ملی ورنی، تبدیل به اولین روستای نام آور در حوزه صنایع دستی استان خواهد شد.

منبع: همگردی
انتشار: 9 خرداد 1403 بروزرسانی: 9 خرداد 1403 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 2324

به "نامزدی دو شهر و یک روستا از آذربایجان شرقی برای کسب عنوان شهرها و روستاهای ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامزدی دو شهر و یک روستا از آذربایجان شرقی برای کسب عنوان شهرها و روستاهای ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید