فعالیت 684 پژوهش سرای دانش آموزی در 726 منطقه آموزشی کشور

به گزارش صبح مهریز، تهران (پانا) - معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت خوشبختانه در 726 منطقه آموزشی کشور 684 پژوهش سرای دانش آموزی در حال ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی به دانش آموزان دوره های مختلف تحصیلی هستند.

فعالیت 684 پژوهش سرای دانش آموزی در 726 منطقه آموزشی کشور

علیرضا کمرئی در آیین اختتامیه دومین دوره جشنواره علمی پژوهشی پژوهش سراهای دانش آموزی کشور در شیراز گفت: بیش از 1 میلیون و 122 هزار دانش آموز در دومین دوره جشنواره علمی پژوهشی پژوهش سراهای دانش آموزی کشور شرکت کردند.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان این که شاهد رشد 424 درصدی از حیث مشارکت در این جشنواره بودیم، گفت: دانش آموزانی که علاقه مند به یادگیری علوم نوین هستند می توانند از بستر پژوهش سراها برای یادگیری این علوم بهره بگیرند.

کمرئی گفت: این جشنواره در 10 محور و 84 گرایش برگزار شده است که نسبت به اولین دوره جشنواره شاهد افزایش محورها و گرایش ها بوده ایم.

وی اضافه نمود: زیست فناوری، نانو، نجوم، گیاهان دارویی و طب ایرانی، آزمایشگاه علوم تجربی، کد نویسی، سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، فناوری های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته، ادبیات و علوم انسانی و انرژی های نوین از محورهای برگزاری مسابقات بوده است. 6 هزار و 649 دانش آموز به همراه آثار و تولیدات خود به مرحله کشوری جشنواره راه پیدا کردند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به یادگیری موقعیتی اشاره نمود و گفت: در سازنده گرایی فرهنگی و اجتماعی به این مسأله بسیار تأکید شده است.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به یادگیری در رویکرد سازنده گرایی گفت: یادگیری باید در زمینه و بافت محیطی مناسب شکل بگیرد تا آموخته های دانش آموزان تعمیق شود.

کمرئی به عناصر یادگیری سازنده گرایی اشاره نمود و گفت: در این نوع یادگیری فراگیر خود مفهوم سازی می نماید و معلم تسهیل گر یادگیری است و مشارکت و فعال بودن دانش آموزان بسیار حائز اهمیت است.

وی گفت: تأسیس و توسعه پژوهش سراها بر اساس تئوری ها و نظریه های یادگیری موقعیتی و زمینه ای شکل گرفته است و یقیناً در آینده دستاورهای بزرگی برای جامعه خواهد داشت.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: دانش آموزان باید برای رسیدن به رشد و کمال حرکت نمایند و حضور دانش آاموزان در جشنواره ها و چشیدن طعم موفقیت می تواند ضمانت موفقیت آنان در آینده باشد.

کمرئی گفت: باید با نگاه به توسعه فردی یعنی بهتر کردن امروزمان از دیروز به سمت تحقق شایستگی ها حرکت کنیم تا حیات طیبه مورد نظر اتفاق بیفتد.

وی گفت: دانش آموزان باید خودشان را در موقعیت های یادگیری مختلف قرار دهند و در این زمینه آموزش و پرورش فضاهایی خوبی را ایجاد نموده است.

لازم به ذکر است در سرانجام این مراسم از دانش آموزان مقام آور در دومین دوره جشنواره علمی پژوهشی پژوهش سراهای کشور همزمان با سراسر کشور تقدیر شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 فروردین 1401 بروزرسانی: 4 فروردین 1401 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 2014

به "فعالیت 684 پژوهش سرای دانش آموزی در 726 منطقه آموزشی کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت 684 پژوهش سرای دانش آموزی در 726 منطقه آموزشی کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید