بازداشت یکی از معاونین نزدیک آنگ سان سوچی و تعدادی از مقامات انتخاباتی میانمار

به گزارش صبح مهریز، در موج جدید بازداشت ها به دنبال کودتای نظامی در میانمار، یکی از معاونین نزدیک رهبر سرنگون شده این کشور بازداشت شد.

بازداشت یکی از معاونین نزدیک آنگ سان سوچی و تعدادی از مقامات انتخاباتی میانمار

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، کیاو تینت سویی در دولت آنگ سان سوچی، رهبر سرنگون شده میانمار به عنوان وزیر دفتر مشاور دولتی خدمت نموده بود که به دنبال کودتای اول فوریه بازداشت شده است.

کیاو تینت سویی که به عنوان دست راست آنگ سان سوچی تلقی می شد، یکی از نمایندگان سوچی در مذاکرات با ارتش چند روز پیش از سرنگونی دولت غیرنظامی میانمار بود.

کی تو، یکی از اعضای کمیته اطلاعات حزب لیگ ملی برای دموکراسی گفت: کیاو تینت سویی و چهار تن دیگر مرتبط با دولت سوچی نیمه شب در خانه هایشان بازداشت شدند و رئیس کمیسیون انتخابات سابق نیز دستگیر شده است.

ارتش میانمار پس از ادعای تقلب گسترده در انتخابات نوامبر که در آن حزب لیگ ملی برای دموکراسی به رهبری سوچی به طور قاطعانه پیروز شده بود، این کودتا را به راه انداخت. این در حالی است که کمیسیون انتخابات این ادعاها را رد نموده بود.

مقامات میانمار هنوز در این رابطه هیچ اظهارنظری ننموده اند. از زمان وقوع این کودتا، چندین تن از مقامات میانمار از جمله بسیاری از رهبران ارشد حزب لیگ ملی برای دموکراسی بازداشت شده اند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 22 اسفند 1399 بروزرسانی: 22 اسفند 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1503

به "بازداشت یکی از معاونین نزدیک آنگ سان سوچی و تعدادی از مقامات انتخاباتی میانمار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت یکی از معاونین نزدیک آنگ سان سوچی و تعدادی از مقامات انتخاباتی میانمار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید