اشتباه عجیب سایت فدراسیون جهانی والیبال در اعلام صعود ایران

به گزارش صبح مهریز، تیم ملی والیبال ایران بعد از چند هفته صدرنشینی با شکست مقابل فرانسه جای خود را به برزیل داد.

اشتباه عجیب سایت فدراسیون جهانی والیبال در اعلام صعود ایران

به گزارش ورزش سه، شنبه شب بود که بعد از شکست دادن استرالیا با نتیجه 3 بر صفر سایت فدراسیون جهانی والیبال در خبری از قطعی شدن صعود ایران اطلاع داد. این اتفاق برخلاف انتظار همگان بود، اما حتی کارشناسان این رشته هم تصور کردند فدراسیون جهانی دلایلی برای اعلام این خبر دارد و محاسباتی با توجه به بازی های باقی مانده انجام داده که نشان از صعود قطعی ایران به مرحله نهایی دارد.

حتی بازیکنان تیم ملی هم این پست فدراسیون جهانی را در صفحه اینستاگرام خود قرار دادند و دیروز با تفکر قطعی بودن صعود وارد زمین شدند. شاید همین باعث شد تا ملی پوشان ایران نسبت به بازی های گذشته با انگیزه کمتری مقابل فرانسه ظاهر شوند و 3 بر صفر هم شکست بخورند.

اما سایت FIVB دیروز خبر خود را اصلاح کرد و از نزدیک بودن ایران به صعود اطلاع داد. در واقع خبر قبلی که موضوع قطعی شدن صعود ایران را مطرح نموده بود، توسط فدراسیون جهانی اصلاح شد!

ایگور کولاکوویچ در نشست خبری بعد از بازی دیروز مقابل فرانسه به این موضوع اشاره و از اشتباه بزرگ سایت فدراسیون جهانی انتقاد کرد؛ این در حالی بود که کاپیتان تیم ملی ایران از صعود قطعی به مرحله نهایی صحبت می کرد!

سرمربی تیم ملی والیبال ایران در این باره می گوید: ما به یک پیروزی بیشتر و یا نتایج دیگر تیم ها احتیاج داریم تا صعود خود را قطعی کنیم. این یک اشتباه بزرگ از سوی سایت فدراسیون جهانی بود. همه آنها مدرسه رفتند و ریاضی خواندند و با یک محاسبه ساده همه چیز معین می گردد. این اشتباه آنها بوده است. نمی خواهم درباره صحبت های معروف دخالت کنم و دلیل این اشتباه سایت فدراسیون جهانی بوده است.

همانطور که کولاکوویچ اشاره نموده، ایران یک پیروزی دیگر برای قطعی کردن صعود خود به مرحله نهایی و حضور در شیکاگو احتیاج دارد. این در حالی است که شاگردان کولاکوویچ باید هفته پنجم در بلغارستان با سه تیم صربستان، بلغارستان و آمریکا روبه رو شوند.

البته یک احتمال دیگر هم وجود داشت که اگر لهستان دیشب برابر ایتالیا شکست می خورد، به عنوان تیم ششم دیگر شانسی برای رسیدن به ایران نداشت و به همین دلیل صعود ایران روی کاغذ هم قطعی می شد، اما از بدشانسی ایران این اتفاق نیفتاد و لهستان 3 بر 2 برنده این بازی شد.

حالا کولاکوویچ و تیمش نباید هفته پایانی را دست کم بگیرند، چون امکان هر اتفاقی وجود دارد. ایران حداقل به یک پیروزی دیگر احتیاج دارد و این باعث می گردد تا شاید کولاکوویچ همه بازیکنان اصلی خود را به بلغارستان ببرد.

اتفاق دیگری که بامداد امروز رخ داد، پیروزی 3 بر صفر برزیل برابر روسیه بود که باعث شد این تیم بعد از چند هفته صدرنشینی را از ایران پس بگیرد. فعلا شاگردان کولاکوویچ با داشتن 10 برد و 30 امتیاز با وجود این که از نظر امتیازی با برزیل برابر هستند، به خاطر یک برد کمتر در رده دوم قرار دارند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 272

به "اشتباه عجیب سایت فدراسیون جهانی والیبال در اعلام صعود ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشتباه عجیب سایت فدراسیون جهانی والیبال در اعلام صعود ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید