750 محصول و تجهیز نانو تا انتها سال 1399 گواهی نانومقیاس دریافت نموده اند

به گزارش صبح مهریز، ستاد ویژه توسعه فناوری نانو از توسعه 750 محصول و تجهیز نانو تا انتها سال 1399 در کشور و بعلاوه صدور گواهی نانومقیاس برای آن ها اطلاع داد.

750 محصول و تجهیز نانو تا انتها سال 1399 گواهی نانومقیاس دریافت نموده اند

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، یکی از اهداف ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، افزایش رفاه و ثروت در جامعه با یاری فناوری نانو است که این هدف در سایه توسعه محصولات و کالا های تازه و بهبود و ارتقا کیفی محصولات پیشین با فناوری نانو اتفاق می افتد.

یکی از برنامه های این ستاد بعلاوه حمایت از فراوری محصولات و تجهیزات نانویی است که آمار این دستاورد ها هم در پایگاه اطلاع رسانی محصولات فناوری نانو درج می گردد.

براساس این اطلاعات، 223 شرکت فراورینماینده محصول و 59 شرکت فراورینماینده تجهیزات فناوری نانو در کشور فعالیت می نمایند.

بر اساس گزارش روز شنبه ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، اطلاعات منتشر شده در این پایگاه، تا سرانجام سال 1399 تعداد 750 محصول و دستگاه در کشور پیشرفته و گواهی نانومقیاس برای آن ها صادر شده است. این در حالی است که در سرانجام سال 1398 این رقم 647 تجهیز و محصول بوده است.

از میان 750 محصول و دستگاه ثبت شده در در پایگاه اطلاع رسانی محصولات فناوری نانو، 535 مورد مربوط به محصولات نانو و 215 مورد مربوط به تجهیزات نانو بوده است که هر دو شاخص طی سال های گذشته فرایند رو به رشدی را تجربه نموده اند، هر چند در این میان محصولات نانو رشد قابل توجه تری داشته است.

در مجموع 273 شرکت اقدام به توسعه این محصولات نموده اند که 214 شرکت در بخش توسعه محصول و 59 شرکت در بخش توسعه دستگاه فعالیت داشته اند.

اطلاعات جامع مربوط به این شرکت ها در پایگاه اطلاع رسانی محصولات فناوری نانو قابل دسترسی است و می توان جزئیات مربوط به فعالیت های این شرکت ها و محصولات آن ها را در این پایگاه مشاهده کرد.

گفتنی است که حوزه عمران و ساختمان با 20 درصد بیشترین سهم را در میان محصولات و تجهیزات نانو داشته و بعد از آن دارو، بهداشت و سلامت و خدمات و ملزومات صنعتی هر کدام با 13 درصد بوده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1855

به "750 محصول و تجهیز نانو تا انتها سال 1399 گواهی نانومقیاس دریافت نموده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "750 محصول و تجهیز نانو تا انتها سال 1399 گواهی نانومقیاس دریافت نموده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید