6500 هکتار اراضی در پایاب سد چراغ ویس آبی می گردد

به گزارش صبح مهریز، مدیر منابع آب حوضه آبریز دریای خزر و دریاچه ارومیه گفت: بر اساس طرح وزارت نیرو بیش از 6500 هکتار از اراضی پایاب سد چراغ ویس آبی خواهد شد.

6500 هکتار اراضی در پایاب سد چراغ ویس آبی می گردد

به گزارش صبح مهریز، سید مرتضی موسوی در جریان بازدید از سد چراغ ویس سقز با اشاره به آبگیری سد و اهمیت آن اظهار کرد: در سال های گذشته با کاهش آب سد شهید کاظمی کیفیت آب شرب شهر سقز کاهش یافت که خوشبختانه سال جاری مردم سقز به واسطه افتتاح این سد توانست اند از آب شرب باکیفیت استفاده نمایند.

وی اضافه نمود: ساختمان سد فعلاً جای کار دارد تا به رقم آبگیری نرمال خود برسد و دو روستایی که در مخزن سد قرار دریافت باید جابه جا شوند و استملاک کامل مخزن انجام گیرد.

مدیر منابع آب حوضه آبریز دریای خزر و دریاچه ارومیه توضیح داد: اختصاص آب حوضه دریاچه ارومیه که شامل سقز هم می گردد معین گردیده و این شهرستان از ظرفیت کامل تخصیصی خودش استفاده نمی کند.

وی با اشاره به انجام پروژه برای مابه التفاوت استفاده نگردیده تخصیص آب در سقز گفت: 6500 هکتار اراضی در پایاب سد چراغ ویس آبی خواهد شد که این بر اساس طرح وزارت نیرو انجام می گردد.

محسن بیگلری، نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی نیز اعلام نمود: یک سری مسائل مانع از استفاده کشاورزان از 310 میلیون متر مکعب آب تخصیصی به حوزه کشاورزی در سقز گردیده است.

وی یادآور شد: 16میلیارد تومان برای جابه جایی روستای میره ده در سفر اخیر معاون برنامه و بودجه ریاست جمهوری در نظر گرفته گردیده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 بهمن 1397 بروزرسانی: 16 بهمن 1397 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 106

به "6500 هکتار اراضی در پایاب سد چراغ ویس آبی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6500 هکتار اراضی در پایاب سد چراغ ویس آبی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید