گاردین: دورویی انگلیس باعث مرگ ومیر پناهجویان شده است

به گزارش صبح مهریز، روزنامه گاردین انگلیس در مطلبی به شرایط اسفناک مهاجران در اروپا و ریاکاری دولت انگلیس در مواجهه با آنها پرداخته است.

گاردین: دورویی انگلیس باعث مرگ ومیر پناهجویان شده است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، روزنامه گاردین در مطلبی با اشاره به بحران پناهجویان در اروپا و انگلیس نوشت: سال 2015 تصاویر مربوط به آلان کردی پسر بچه سوری مهاجر که در دریای مدیترانه غرق شد موجی از واکنش ها را در جهان برانگیخت. تصاویر ناراحت کننده از این کودک پناهجو در انگلیس و اروپا بازتاب داشت ولی هیچ اتفاقی در این زمینه نیفتاد. در حقیقت سیاست های مهاجرت اتحادیه اروپا باز هم سخت تر شد. هفته گذشته نیز جسد یک مهاجر سودانی به نام عبدالفتاح حمدالله در سواحل فرانسه پیدا شد و باز هم جامعه انگلیس را متاثر کرد.

این دوگانگی در نگرش انگلیس و اروپا نسبت به مهاجران، پناهجویان و پناهندگان نهفته است؛ غم و اندوه در یک دقیقه و یک فشار سیاسی دیگر علیه آنها.

طی چند سال گذشته سیاست ضد مهاجرت انگلیس دستخوش تغییراتی شده است. پریتی پاتل، یکی از وزرای انگلیسی نیز در مواجهه با پناهجویان راهکاری دوگانه را در پیش گرفته است، بطوریکه درباره مرگ مهاجر سودانی ابتدا آنرا غم انگیز می خواند و سپس این ماجرا را به باندهای جنایتکار و قاچاقچیان انسان مرتبط می داند در حالیکه واقعیت این است که بریتانیا تمام مسیرهای امن برای پناهندگان را مسدود نموده است.

البته اینگونه عملکرد مقامات انگلیسی بر روی مردم این کشور نیز تاثیر گذاشته بطوریکه آنها متقاعد شده اند که مهاجر ستیز بودن کاری ناشایست نبوده، بلکه دفاع مشروع از اقتصاد و شیوه زندگی آنها است. در کل همانطور که پاتل وزیر انگلیسی گفت از شرایط غم انگیز مهاجران ناراحت هستند اما همچنان به سیاست های خود در قبال آن ادامه می دهند. حمدالله مهاجر سودانی می دانست که بعید است زنده بماند و روز قبل از مرگش به پسر عموی خود گفته بود که دیگر هرگز او را نمی بیند. او خطرات را می دانست اما بیش از اینکه بخواهد زنده بماند، زندگی می خواست. انگلیس با مرگ مهاجر سودانی و اجازه ندادن به وی برای ورود امن به سواحل این کشور تحقیر شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 مهر 1399 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1196

به "گاردین: دورویی انگلیس باعث مرگ ومیر پناهجویان شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گاردین: دورویی انگلیس باعث مرگ ومیر پناهجویان شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید